Άρβυλα ( Αγορά )

Μπορείς να βάλεις σε παρακαλώ έναν σύνδεσμο.
Αυτο που πηρα δειχνει να μην υπαρχει πια διαθεσιμο

Αυτο παλι δειχνει πολυ κοντα στο δικο μου

Περιηγησου μεχρι να βρεις αυτο που σε ενδιαφερει στην τιμη που σε ενδιαφερει

https://share.temu.com/ujP4slJEXxA
 
Σάκη και εγώ για grisport είμαι φέτος κατά τον Οκτώβρη. Πρώτη φορά θα δοκιμάσω αρβύλα αυτής της εταιρίας καθώς μέχρι τώρα είχα aku αλλά 200+ ευρώ για παπούτσι δεν θέλω να δώσω. Έχεις εμπειρία και από άλλα μοντέλα της grisport να μου πεις την άποψη σου γενικά για τα μποτάκια της?
Μία από τα ίδια πελάτης aku για πολλά χρόνια....δεν λέω τα παπούτσια είναι ποιότητα....είχα zenith και conero.....αλλά εκεί που έχουν φθάσει οι τιμές να τα φορέσουν στον πάτο τους.
 
Θα ήθελα να αγοράσω 3 ζευγάρια από αυτά...
Ένα για μπεκατσα και ένα για πέρδικα μήπως πάω,και ένα για δεξιώσεις στο προεδρικό μέγαρο...
Το έχει δοκιμάσει κανεις
Μας δουλεύεις?Θέλεις και τρία ζευγάρια 🤣.Δεν πας να πάρεις δύο Baikal ένα πλάγιο και ένα SP να τα βλέπεις και να τα καμαρώνεις πάρα θα τα δώσεις για να πατάς σκατά.....γιατί και στο προεδρικό Μέγαρο που λες.....πάλι σκατά θα πατάς.😁
 
Μας δουλεύεις?Θέλεις και τρία ζευγάρια 🤣.Δεν πας να πάρεις δύο Baikal ένα πλάγιο και ένα SP να τα βλέπεις και να τα καμαρώνεις πάρα θα τα δώσεις για να πατάς σκατά.....γιατί και στο προεδρικό Μέγαρο που λες.....πάλι σκατά θα πατάς.😁
😂😂.... Σωστός...
 
Σάκη και εγώ για grisport είμαι φέτος κατά τον Οκτώβρη. Πρώτη φορά θα δοκιμάσω αρβύλα αυτής της εταιρίας καθώς μέχρι τώρα είχα aku αλλά 200+ ευρώ για παπούτσι δεν θέλω να δώσω. Έχεις εμπειρία και από άλλα μοντέλα της grisport να μου πεις την άποψη σου γενικά για τα μποτάκια της?
Πάρε ένα μοντέλο με Sympatex για στεγανότητα.
 
Η εμπειρία μου έδειξε ότι πολλές φορές το φτηνό μπορεί να γίνει ακριβό. Τα πρώτα μου καλά άρβυλα τα αγόρασα πριν από 15 χρόνια. Στην κυριολεξία τους ήπια το αίμα. Χειμώνα καλοκαίρι, μηδέν συντήρηση. Το μόνο που έκανα, ότι τα άφηνα να στεγνώσουν μόνα τους μακριά από εστίες θερμότητας. Τα έχω ακόμα και παρ’ όλο που έσπασε το δέρμα νερό δεν βάλανε. Όταν ξεκίνησε η φθορά αποφάσισα να αγοράσω ένα άβρυλο μέσης τιμής γιατί λυπήθηκα να δώσω πολλά χρήματα. Την πρώτη χρονιά όλα καλά. Τη δεύτερη το νερό που έβαζαν δεν περιγράφετε. Αναγκαστικά πήγα και πήρα ένα νέο ζευγάρι. Ακριβά μεν αλλά μετά από 3 χρόνια μηδέν νερό πολύ καλύτερο πάτημα από τα φτηνά και ελάχιστη φθορά. Καταλαβαίνω ότι τις εποχές που ζούμε δεν είναι εύκολο να δώσεις μεγάλα ποσά για εξοπλισμό, αλλά πολλές φορές μακροχρόνια βγαίνεις κερδισμένος.
 
Η εμπειρία μου έδειξε ότι πολλές φορές το φτηνό μπορεί να γίνει ακριβό. Τα πρώτα μου καλά άρβυλα τα αγόρασα πριν από 15 χρόνια. Στην κυριολεξία τους ήπια το αίμα. Χειμώνα καλοκαίρι, μηδέν συντήρηση. Το μόνο που έκανα, ότι τα άφηνα να στεγνώσουν μόνα τους μακριά από εστίες θερμότητας. Τα έχω ακόμα και παρ’ όλο που έσπασε το δέρμα νερό δεν βάλανε. Όταν ξεκίνησε η φθορά αποφάσισα να αγοράσω ένα άβρυλο μέσης τιμής γιατί λυπήθηκα να δώσω πολλά χρήματα. Την πρώτη χρονιά όλα καλά. Τη δεύτερη το νερό που έβαζαν δεν περιγράφετε. Αναγκαστικά πήγα και πήρα ένα νέο ζευγάρι. Ακριβά μεν αλλά μετά από 3 χρόνια μηδέν νερό πολύ καλύτερο πάτημα από τα φτηνά και ελάχιστη φθορά. Καταλαβαίνω ότι τις εποχές που ζούμε δεν είναι εύκολο να δώσεις μεγάλα ποσά για εξοπλισμό, αλλά πολλές φορές μακροχρόνια βγαίνεις κερδισμένος.
Δημοςθενη ποιο αρβυλο το χεις 15 χρονια με μηδεν συντηρηση και ουτε νερο βαζει ουτε εχει ξεραθει και σκληρηνει και η σολα δεν εχει ξεκολησει;

Φανταζομαι κανεις χρηση σε καρτερι και οχι περπατημα και σιγιυρα οχι σε πετρα

Αν θες πεσμας μαρκα και μοντελο φιλε
 
Δημοςθενη ποιο αρβυλο το χεις 15 χρονια με μηδεν συντηρηση και ουτε νερο βαζει ουτε εχει ξεραθει και σκληρηνει και η σολα δεν εχει ξεκολησει;

Φανταζομαι κανεις χρηση σε καρτερι και οχι περπατημα και σιγιυρα οχι σε πετρα

Αν θες πεσμας μαρκα και μοντελο φιλε
Beretta poggio (τα έφτιαχνε η crispi)
Περπάτημα άπειρο. Μπεκάτσα, λαγό σε πέτρα καβάλα στα σκυλιά, καμια 30ρια κυνήγια πέρδικα, γουρούνια τα πάντα και καρτέρι εννοείται. Στα 10 χρόνια το δέρμα που ήταν suede έκανε κάποια τσακίσματα, αλλά και τώρα που άνοιξε, νερό δεν βάζουν. Οι σόλες έχουν γίνει φλατ αλλά ούτε ξεκολλήσανε, ούτε ξεράθηκαν. Πραγματικά πολύ καλή αγορά
 
Σάκη και εγώ για grisport είμαι φέτος κατά τον Οκτώβρη. Πρώτη φορά θα δοκιμάσω αρβύλα αυτής της εταιρίας καθώς μέχρι τώρα είχα aku αλλά 200+ ευρώ για παπούτσι δεν θέλω να δώσω. Έχεις εμπειρία και από άλλα μοντέλα της grisport να μου πεις την άποψη σου γενικά για τα μποτάκια της?
sgkmarket.gr έχει όλα τα μοντέλα και τις καλύτερες τιμές, είναι αντιπρόσωπος στην Αθηνα, εγώ είχα 7 χρόνια και ξαναπήρα τα 10242, 51€, ελαφρύ, άνετο και οικονομικό, για καρτέρι είναι ότι πρέπει, τώρα αν θες στεγανά και με vibram έχει άλλα μοντέλα πιο ακριβά.
 
Beretta poggio (τα έφτιαχνε η crispi)
Περπάτημα άπειρο. Μπεκάτσα, λαγό σε πέτρα καβάλα στα σκυλιά, καμια 30ρια κυνήγια πέρδικα, γουρούνια τα πάντα και καρτέρι εννοείται. Στα 10 χρόνια το δέρμα που ήταν suede έκανε κάποια τσακίσματα, αλλά και τώρα που άνοιξε, νερό δεν βάζουν. Οι σόλες έχουν γίνει φλατ αλλά ούτε ξεκολλήσανε, ούτε ξεράθηκαν. Πραγματικά πολύ καλή αγορά
Ειδικα ωια δερμα suede πραγματικα ειναι πρωτογνωρο για μενα
Μετα απο λασπες κλπ και πλυσιμο εαν δεν συντηρηθει καθολου σε καποιο χρονο αρχιζει να μαζευει και να κανει ροζους που στην συνεχεια γινονται σκισιμο

Τα αρβυλα σε οσους κυνηγαμε περδικα κανουν ετσι συγκαταβατικα μονο για κυνηγι 150 χιλιομετρα την σεζον

Αμα βαλεις την πετρα και την κλιση και το αγκαθι στην εξισωση μιλαμε οτι στα τρια χρονια το πολυ η σολα γινεται ισαδι
Αν τα τεραιν δεν ειναι μεεγαλη κλιση θα πανε 5
Στην πρωτη περιπτωση και με συντηρηση σωστη η σολα θα χρειαστει αλλαγη πριν καταστραφει το πανω μερος του αρβυλου μιλοντας για full grain δερμα και οχι suede

Γιαυτο σε ρωτησα

Εγω επειδη ειμαι στην πρωτη κατηγορια ψαχνω την μεση λυση
Αρβυλο μεχρι 200 ευρω να μου βγαλει τρια χρονια και να με κραταει στο βουνο αξιοπρεπες και να μην με κοβει σε αποδοση
Θελω ερχομενος σπιτι να με κουρασμενος και οχι ξεχαρβαλωμενος απο την μεση τα γονατα τα πελματα κλπ
Μολις η σολα αρχισει να μην κρατα μπαινουν στην ακρη για νεα αγορα και αυτα πανε για εκπαιδευτικα και δουλειες εαν και εφοσον το πανω μερος ειναι καλο

Γιαυτο απορησα
Στην σημερινη εποχη και αγορα παντως με την φθηνουσα πορεια που εχουν παρει οι εταιρειες στην ποιοτητα υλικων και προιοντων, και ειδικα επωνυμων, θα με πολυ χαρουμενος να με κρατησει τρια χρονια ενα αρβυλο και να βγαλει 150 χιλιομετρα περδικοκυνηγι
Πλεον και αυτο θα ειναι δυσκολο

Τα 15 τα θεωρω άπιστο στοχο

Και 7 χρονια να ηταν μαχιμο το αρβυλο που ειχες μιλαμε για τεραστια επιτυχια!
 
Και 7 χρονια να ηταν μαχιμο το αρβυλο που ειχες μιλαμε για τεραστια επιτυχια!

Το περισσότερο που έχει αντέξει αρβυλο δικό μου είναι 4 χρόνια. Ένα crispi nevada ήταν. 320€ το είχα παρει τότε. 400€ κάνει τώρα. Οπότε σε όλα τα υπόλοιπα έχω βάλει ταβάνι τα 4 χρόνια.
 
Το αρβυλακι απο τεμου ηρθε και δοκιμαστηκε
Στα 32 ευρω για καθημερινη χρηση η για κυνηγετικη χρηση σε καλοκαιρινα κυνηγια δειχνει πολυ καλο

Δεν το θεωρω αδιαβροχο και δεν το απαιτω να ειναι
Ωστοσο Το εχω δοκιμασει σε αγροτικες δουλειες σε νερα(οχι να καλυπτουν το αρβυλο ) και δεν ειχα θεμα


εχει πολυ καλο κρατημα και ποιοτητα(για τα λεφτα του) , ειναι αρκετα ελαφρυ και νιωθεις οτι κραταει καλα το ποδι ενω ειναι ξεκουραστο

Εγω το πηρα για τα εκπαιδευτικα και τα καλοκαιρινα κυνηγια

Θα το συνιστουσα για οποον θελει αρβυλο εξωτερικων η αγροτικων εργασιων σε καλοκαιρινες συνθηκες
Καλοφόρετα Χρύσανθε!!!
 
Back
Top