Ένδυση

Ωραίο αλλά λίγο ακριβω το έχει.
Για αυτό που είναι σαν υλικό είναι πανάκριβο.

Θα δω όταν θα με πιάσει καμιά καλή βροχή αν θα δικαιολογήσει τα χρήματα του έστω και για λίγο.

Έτσι που το βλέπω ούτε 5 ευρώ δεν θα είναι το κόστος παραγωγής του.
 
Μα κάτι ονόματα στα σκλια που δίνουν
Το άλλο πως το φώναζε ; Θυμάσαι ;
Φέρνει φίλος σκυλάκι από το εξωτερικό και το όνομα αυτού Φάνκο

Πάμε κυνήγι τρία άτομα με τα σκυλιά μας ξεχωριστά στην ίδια περιοχή ... δάσος για μπεκάτσα και έχει και άλλους κυνηγούς.
Ο φίλος έχει προβλήματα με τον Φάνκο που χάνεται και τον φωνάζει συνέχεια ... Φάνκο Φάνκο ... Φάνκο
Εγώ πλησιάζω κάποιους άγνωστους κυνηγούς και τους ακούω να λένε ... "ρε μαλάκα Βάγγο τον σκύλο του τον λέει Βάγγο" 😂
 
Ενας ξαδερφος εχει ενα γερμανικο ποιμενικο και το φωναζει Αρη....
Έχω δει και λαμπραντόρ "Βαγγέλη". Μπροστά ο σκύλος, τρία μέτρα πίσω ο κυνηγός και περπατώντας να λέει ασταμάτητα "Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη..."

Η ζώνη του λυκόφωτος, στην κυριολεξία!
 
Έχω δει και λαμπραντόρ "Βαγγέλη". Μπροστά ο σκύλος, τρία μέτρα πίσω ο κυνηγός και περπατώντας να λέει ασταμάτητα "Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη..."

Η ζώνη του λυκόφωτος, στην κυριολεξία!
.sarcastic.
 
Έχω δει και λαμπραντόρ "Βαγγέλη". Μπροστά ο σκύλος, τρία μέτρα πίσω ο κυνηγός και περπατώντας να λέει ασταμάτητα "Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη..."

Η ζώνη του λυκόφωτος, στην κυριολεξία!
Αφού δεν ανοιγόκλεινε η πόρτα απο μόνη της πάλι καλά

 
Έχω δει και λαμπραντόρ "Βαγγέλη". Μπροστά ο σκύλος, τρία μέτρα πίσω ο κυνηγός και περπατώντας να λέει ασταμάτητα "Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη, Βαγγέλη..."

Η ζώνη του λυκόφωτος, στην κυριολεξία!
Ειμαστε για εκπαιδευτικο καλοκαιρινοθς μηνες σε ενα δυσκολο και πολυ αποτομο βουνο
επιλεγουμε να πιασουμε μεση του βουνου ωντας τόπακες και ξεροντας το απροσπελαστο χαμηλα, την επικινδυνοτητα απο φιδια και σκασιματα αυτη την εποχη
Εχουμε καταπιαστει με ενα ντορο οταν χαμηλα ακουμε εναν ιχνηλατη να εχει βγαλει ενα λαγο και να κανει καταδιωξη χαμηλα στο ρεμα με κλαφουνητα
Ιδιοκτητης πουθενα

Συνεχιζουμε και μετα απο ωρα γυρνοντας απο την αλλη και εχοντας λογο τοπου πλεον καλυτερη ακουστικη απο τα πιο χαμηλα στο βαθος βουνα ακουμε εναν τυπο μακρια να φωναζει
Μα-ιαααααα
Μα-ιαααααα(δεν προφερε το ρ)

Αφου εχει ξελαρυγγιατει και η Μαρια δεν υπαρχει πουθενα του φωναζουμε

Ποια ειναι ρε φιλε η Μαρια;

Ο σκυλος μας λεει

Καταλαβινουνε οτι μιλα για το σκυλι που 15 λεπτα νωριτερα επερνε τον λαγο

Τον ενημερωνουμε και τι μας λεει

Λασει και παει;(κλαφουναεη)

Πεθαινουμε στα γελια αφου η Μαρια εχει φτασει στο επομενο χωριο

Ναι ναιιι λασσει και παει .sarcastic.

Ετσι μαθαμε πια ηταν η Μα-ια

Ο ξα παλι καποτε ειχε μια σκυλα που λογι κορμιου και χρωματος την ειχε ονομασει Παολα
Μια μερα σε εκπαιδευτικο σε μια αναπαυλα ερχετε η Παολα και ανεβαινει πανω μου με τα μπροστινα ποδια
Κατεβα κατω βρε της λεω δεν ειμαι ο Τερζης.big smile.
 
Back
Top