Ένδυση

Κάποιος φίλος μου τα είχε προτείνει, άρχισα να τα ψάχνω και κατέληξα εκεί...😉
Σε ευχαριστώ Χρύσανθε!!
Εχω και το καλοκαιρινο και το χειμωνιατικο με την ενισχυση για το αγκαθι
Το δευτερο ειδος μοιαζει να εχεις παρει
Τα εχω παρει το 2019
Τους εχω πιει το αιμα κυριολεκτηκα
Το χειμωνιατικο ειναι και αδιαβροχο στο μερος που καλυπτει η μεβρανη για τα αγκαθια
Κυριολεκτικα μπαινεις στο αγκαθι και δεν καταλαβαινεις πραμα

Εγω το χαλασα οταν το εδωσα στην γυναικα να το πλυνει με τα υπολοιπα
Στενεψε στο σημειο της μεβρανης
Το καλοκαιρινο φετος χαλασε μετα απο πολλα χιλιομετρα.δεν σκιστηκε. Ελιωσε!

Εμεινα πολυ ευχαριστημενος!

Σου βαζω παλιες φωτο να δεις οτι δεν εχουν σκισιμο παρολη την ταλαιπωρια τους

στο ορτυκι και στο λαγο το καλοκαιρινο
Στην περδικα το χειμωνιατικο
 

Attachments

  • IMG_4514.png
    IMG_4514.png
    1,7 MB · Προβολές: 51
  • IMG_4513.png
    IMG_4513.png
    1,1 MB · Προβολές: 51
  • IMG_4512.png
    IMG_4512.png
    1 MB · Προβολές: 51
Εχω και το καλοκαιρινο και το χειμωνιατικο με την ενισχυση για το αγκαθι
Το δευτερο ειδος μοιαζει να εχεις παρει
Τα εχω παρει το 2019
Τους εχω πιει το αιμα κυριολεκτηκα
Το χειμωνιατικο ειναι και αδιαβροχο στο μερος που καλυπτει η μεβρανη για τα αγκαθια
Κυριολεκτικα μπαινεις στο αγκαθι και δεν καταλαβαινεις πραμα

Εγω το χαλασα οταν το εδωσα στην γυναικα να το πλυνει με τα υπολοιπα
Στενεψε στο σημειο της μεβρανης
Το καλοκαιρινο φετος χαλασε μετα απο πολλα χιλιομετρα.δεν σκιστηκε. Ελιωσε!

Εμεινα πολυ ευχαριστημενος!

Σου βαζω παλιες φωτο να δεις οτι δεν εχουν σκισιμο παρολη την ταλαιπωρια τους

στο ορτυκι και στο λαγο το καλοκαιρινο
Στην περδικα το χειμωνιατικο
Aμα σου πάρω καινούργιο παντελόνι θα μου κανείς δώρο το δίκανο;; 😂 😂
Πέρα από την πλάκα το έψαξα πολύ, τα έβλεπα αλλά τα προσπερνούσα και είδα ότι βγάζει πολλά και ποιοτικά. Βλέπω να μπαίνω σε έξοδα...Βλέπω την κυρα να μου λέει...Γκοουυυυυυυυυυ
 
Aμα σου πάρω καινούργιο παντελόνι θα μου κανείς δώρο το δίκανο;; 😂 😂
Πέρα από την πλάκα το έψαξα πολύ, τα έβλεπα αλλά τα προσπερνούσα και είδα ότι βγάζει πολλά και ποιοτικά. Βλέπω να μπαίνω σε έξοδα...Βλέπω την κυρα να μου λέει...Γκοουυυυυυυυυυ
Το ζαμπαλακι μου ειναι το πρωτο οπλο που αγορασα:)

Να βρουμε αλλο οπως το θες ευκολα
Δεν ειναι ακριβα οπλα ;)
 
Το ζαμπαλακι μου ειναι το πρωτο οπλο που αγορασα:)

Να βρουμε αλλο οπως το θες ευκολα
Δεν ειναι ακριβα οπλα ;)
Φίλε μου ωραίες η καραμπίνες με τα έτσι με τα αλλιώς αλλά κάποιες λίγες φορές που παίρνω το δίκανο (το εικονιζόμενο στο avatar) είναι αλλιώς....Και δεν το παίρνω συχνά γιατί θέλω να το κρατήσω σε πολύ καλή κατάσταση...
 
Φίλε μου ωραίες η καραμπίνες με τα έτσι με τα αλλιώς αλλά κάποιες λίγες φορές που παίρνω το δίκανο (το εικονιζόμενο στο avatar) είναι αλλιώς....Και δεν το παίρνω συχνά γιατί θέλω να το κρατήσω σε πολύ καλή κατάσταση...
Δεν εχω κρατησει ποτε καραμπινα στα χερια
Αλλα αν κρινω απο το μαζοχισμο μου με τα πλαγια που ενω υπαρχουν τοσο σπουδαια αλληλεπιθετα, εξακολουθω να λατρευω αυτα και απολαμβανω κυνηγι μονο με ενα τετοιο στα χερια μαλλον ουτε οι καραμπινες θα με κερδιζαν

Ο τροπος που καθετε στα χερια ενα πλαγιο, η αμεσοτητα στο να μπεις στην πορεια του θηραματος, ακομη και η βολικοτητα στην πολυωρη μεταφορα του, η ομορφια στο γεμισμα του και την εμφανιση, μεχρι και το ιδιο το ανοιγμα του μετα την βολη, ειναι συνιφασμενα στο μυαλο μου με το ιδιο το κυνηγι

Εχω μαθει οταν κανω κατι να μην υο κανω απλα αλλα να το νιωθω ως τα μπουνια και να με εκει 100 τα εκατο!
Χωρις πλαγιοκαννο ( κυνηγησα χρονια με αλληλεπιθετο) δεν νιωθω ετσι
 
Δεν εχω κρατησει ποτε καραμπινα στα χερια
Αλλα αν κρινω απο το μαζοχισμο μου με τα πλαγια που ενω υπαρχουν τοσο σπουδαια αλληλεπιθετα, εξακολουθω να λατρευω αυτα και απολαμβανω κυνηγι μονο με ενα τετοιο στα χερια μαλλον ουτε οι καραμπινες θα με κερδιζαν

Ο τροπος που καθετε στα χερια ενα πλαγιο, η αμεσοτητα στο να μπεις στην πορεια του θηραματος, ακομη και η βολικοτητα στην πολυωρη μεταφορα του, η ομορφια στο γεμισμα του και την εμφανιση, μεχρι και το ιδιο το ανοιγμα του μετα την βολη, ειναι συνιφασμενα στο μυαλο μου με το ιδιο το κυνηγι

Εχω μαθει οταν κανω κατι να μην υο κανω απλα αλλα να το νιωθω ως τα μπουνια και να με εκει 100 τα εκατο!
Χωρις πλαγιοκαννο ( κυνηγησα χρονια με αλληλεπιθετο) δεν νιωθω ετσι
Με πλάγιο ξεκίνησα και πραγματικά είναι ωραίο και το παραδοσιακό κυνήγι.. Έχω ρίξει με παρά πολλά όπλα και λειοκανα και ραβδωτά την αίσθηση ενός πλαγιοκανου όμως.....
 
Ελα ελα ασε τις δικαιολογίες... .yel.
Δεν επαθε τόσα χρόνια θα παθει τώρα?
Καλοσυντηρημένο φαίνεται...
Κυνηγά το κ μην φοβάσαι...
Είναι καμία 70αρια χρόνων όπλο.. Το βγάζω κάπου κάπου και το προσέχω περισσότερο απ όλα.. Το συγκεκριμένο έχει συναισθηματική αξία μεγάλη..
 
Είναι καμία 70αρια χρόνων όπλο.. Το βγάζω κάπου κάπου και το προσέχω περισσότερο απ όλα.. Το συγκεκριμένο έχει συναισθηματική αξία μεγάλη..
Δεν εχουν σημασία τα χρόνια αλλά η κατάσταση του....
Το όπλο του πατερα η του παππου το ευχαριστιόμαστε όταν το κυνηγάμε(εφόσον είναι σε καλή κατάσταση)...

Ξεχαστηκα..
Καλοφορετο το παντελονι!
Μια εσυ, μια ο Χρύσανθος με συνεπήραν
τα δίκαννα.....😊
 
Δεν εχουν σημασία τα χρόνια αλλά η κατάσταση του....
Το όπλο του πατερα η του παππου το ευχαριστιόμαστε όταν το κυνηγάμε(εφόσον είναι σε καλή κατάσταση)...

Ξεχαστηκα..
Καλοφορετο το παντελονι!
Μια εσυ, μια ο Χρύσανθος με συνεπήραν
τα δίκαννα.....😊
Η κατάσταση του είναι παρά πολύ καλή. Το μόνο που θέλει κάποια στιγμή είναι να αλλάξω το ελατήριο από τον δεξί κόκκορα γιατί έχει εξασθενήσει. το κακό είναι και ότι δεν βρίσκω.. αυτό είναι φτιαχτό σε καμίνι από ότι μου είχε πει ένα οπλουργος που το έδειξα.

Σε ευχαριστώ!!!
 
Είναι καμία 70αρια χρόνων όπλο.. Το βγάζω κάπου κάπου και το προσέχω περισσότερο απ όλα.. Το συγκεκριμένο έχει συναισθηματική αξία μεγάλη..
Βγάλε το όπλο στο κυνήγι!
Να το προσέχεις,όπως προφανώς κάνεις και να το ΧΑΙΡΕΣΑΙ!
Χρησιμοποιώντας το,το ΤΙΜΑΣ!
Με ΣΩΣΤΗ χρήση δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ τα όπλα!
Εμείς θα "φύγουμε"κι αυτά θα μείνουν!
Είναι χρηστικά εργαλεία,γι'αυτόν τον σκοπό φτιάχτηκαν!
 
Βγάλε το όπλο στο κυνήγι!
Να το προσέχεις,όπως προφανώς κάνεις και να το ΧΑΙΡΕΣΑΙ!
Χρησιμοποιώντας το,το ΤΙΜΑΣ!
Με ΣΩΣΤΗ χρήση δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ τα όπλα!
Εμείς θα "φύγουμε"κι αυτά θα μείνουν!
Είναι χρηστικά εργαλεία,γι'αυτόν τον σκοπό φτιάχτηκαν!
Και το βγάζω και το χαίρομαι και το ΤΙΜΑΩ όπως το τιμούσε και ο προκάτοχος του και το πέρασε και σε εμένα.. Και όχι μόνο αυτό αλλά όλα..
 
Back
Top