Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Προσφέρεται στα καλά όπλα δηλ όλα τα άλλα που δεν έχουν πορτινγκ τι είναι μέτρια,και οι τρύπες στα τσοκακια οποιος πείστηκε η αγορά τα προσφέρει.
Εγώ δεν έχω ούτε έχω σκοπό να κάνω
Επειδή αναφέρθηκε το ανέβασα και ο καθένας κρίνει από μόνος του
 
Προσφέρεται στα καλά όπλα δηλ όλα τα άλλα που δεν έχουν πορτινγκ τι είναι μέτρια,και οι τρύπες στα τσοκακια οποιος πείστηκε η αγορά τα προσφέρει.
Πορτιγκ έχει και μια μπαικαλα και κάποια μοζμπεργκ. Αυτα που συγκαταλέγονται ; Και κάποια τουρκικά.
 
Πορτιγκ έχει και μια μπαικαλα και κάποια μοζμπεργκ. Αυτα που συγκαταλέγονται ; Και κάποια τουρκικά.
Έχει το 233 Baikal με αποσπώμενη σκανδαλοθηκη και 18.5αυλο το οποίο κάνει πάνω από 1000 αν ήταν Μπερέτα θα κάνε 4000 τουλαχιστον αλλά με τι μαλάκια που δέρνει το κόσμο αγοράζει όπλα ανάλογα με το πώς ψηφίζει γι'αυτό είμαστε μια χαρά.χαλια .Και όσο για τη μοσμπερκ αμερικανικά αλλά κάποια ιταλικά κοιτάνε με το κυαλι τις ντουφεκιες της,αλλά είπαμε από φωνή μουνι και από μουνι φωνάρα έτσι τα κατατάσσουμε τα όπλα εδώ δυστυχώς όπως τις τραγουδίστριες .
 
Παιδες κουραφεξαλα ειναι ολα μονο με δωκιμες σε ζωντανό θυραμα θα βγαλουμε ακρη σε συγκεκριμενα μετρα καθιστα δεμενα παραγγειλετε μερικες πρασινοκεφαλες και ξεκιναμε ιδια ωρα ιδια μετρα ιδιο φυσιγγι το τι του κοβει καθενος το ματι και με το μυαλο του με αφηνει αδιαφορο γτ εχω πολλες φορες δει με τα ματια μου τα 25 μετρα να τα βλεπουνε 50 οποτε κατα γενικο κανονα οπιος κυνηγα πολυ εχει και αξιοπιστο οπλο πρωτα απ ολα και ξερω πολλους φανατικους παπιαδες με συλογη οπλων θρυλων αλλα κυνηγανε με βιτορια ραφαελο 302 και παει λεγοντας λες και αυτοι δε θελουνε οριακες τουφεκιες και μιλαμε για περιοχη εβρου που αμα πας και βλεπεις κοσμο στο κυνηγοτοπο αμερικανικο δε βλεπεις λες αυτοι να μη ξερουν και ξερουν αυτοι που παν κανα παπι σε κανα ποταμι και το τουφεκανε στο σουρουπο να μη πω 17 μετρα τι να πω καθενας οτι θελει ας λεει αλλα μην επιμενετε ρε κυνηγαρες με τις εξοδους τις πεντε τα τρεια τελεφτεα χρονια ρε μαγκες ελεος
 
Ρω
Αυτοι με τα V3 ποτε προλαβανε και τα κυνηγισανε δε ξερω αφου οταν κυκλοφορισε μας ειχαν κλειδωμενους λογο κορονοιου και επισεις κατω απο -10 βαρια δεν εχει κανει απο τοτε
Ρώτησε το Άρη Καλαμάτα ,τον ψιλακη αν τον ξέρεις δεν γράφω για άλλους γιατί δεν τους ξέρεις.
 
Μ
Παιδες κουραφεξαλα ειναι ολα μονο με δωκιμες σε ζωντανό θυραμα θα βγαλουμε ακρη σε συγκεκριμενα μετρα καθιστα δεμενα παραγγειλετε μερικες πρασινοκεφαλες και ξεκιναμε ιδια ωρα ιδια μετρα ιδιο φυσιγγι το τι του κοβει καθενος το ματι και με το μυαλο του με αφηνει αδιαφορο γτ εχω πολλες φορες δει με τα ματια μου τα 25 μετρα να τα βλεπουνε 50 οποτε κατα γενικο κανονα οπιος κυνηγα πολυ εχει και αξιοπιστο οπλο πρωτα απ ολα και ξερω πολλους φανατικους παπιαδες με συλογη οπλων θρυλων αλλα κυνηγανε με βιτορια ραφαελο 302 και παει λεγοντας λες και αυτοι δε θελουνε οριακες τουφεκιες και μιλαμε για περιοχη εβρου που αμα πας και βλεπεις κοσμο στο κυνηγοτοπο αμερικανικο δε βλεπεις λες αυτοι να μη ξερουν και ξερουν αυτοι που παν κανα παπι σε κανα ποταμι και το τουφεκανε στο σουρουπο να μη πω 17 μετρα τι να πω καθενας οτι θελει ας λεει αλλα μην επιμενετε ρε κυνηγαρες με τις εξοδους τις πεντε τα τρεια τελεφτεα χρονια ρε μαγκες ελεος
Με βιτωρια και Ραφαέλο κυνηγούν γιατί είναι ένα και το αυτό μόνο που η μία έκανε το ένα τρίτο της τιμής της άλλης για να καταλάβετε τη κοροϊδία έχει πέσει από τους Ιταλούς για την παλιά Ραφαέλο λέω όσο για τη 302ειναι ένα αξιόλογο όπλο την κατείχα από παιδί μέχρι το 2020 και με δύο κανες μια κοντή και μια μαγκουμ 81 2* σταθερή φερμενη από Ιταλία αλλά πολύ πίσω από την ςς που είχα και από τη Ρεμί 1100με μοντ σταθερό .Τώρα το ότι κάποιος έχει ένα ντουφέκι 30χρονια εκτός από την αξιοπιστία του δε λέει τίποτε άλλο το καλύτερο ντουφέκι της Μπερέτα πριν την οπτιμά ήταν η 304 και μετά η 390 αλλά είπαμε την έφαγε η μαγκουμιτιδα τη 304 .
 
Με αυτά που λέτε να υποθέσω ότι ένα πλαστικό κυπελάκι γεμάτο σκάγια που περνάει μέσα από έναν σιδερένιο σωλήνα, αλλάζει σχήμα ή σύνθεση ανάλογα με το αν το ποσοστό χρωμίου ή μολυβδαινιου αλλάζει. ;
δεν ξέρω για πλαστικα κυπελλάκια και σωλήνες
αλλά
όταν το γαιδουρ' της θειάς της Μπιρμπίλως είναι καλικωμενου μη χρωμομολυβδιενιονικελοβολφραμιούχα πέταλα γκαρίζ' λιγοτερου κι σπινιάρ' στουν κατηφουρουυυυυυυυυ

.yelling. .yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
 
Ρω
Ρώτησε το Άρη Καλαμάτα ,τον ψιλακη αν τον ξέρεις δεν γράφω για άλλους γιατί δεν τους ξέρεις.
Αυτοι γιαννη εχουνε ενα ονομα και μια εμπιρεια και ενωειτε δε μιλαω για αυτους μαλιστα ο αρης καλαματα εχει και βιντεο εγω λεω για αυτους που λενε μονο λογια
 
Ο
Ρω
Ρώτησε το Άρη Καλαμάτα ,τον ψιλακη αν τον ξέρεις δεν γράφω για άλλους γιατί δεν τους ξέρεις.
Ψιλάκης ξέρεις τι λέει πολύ καλό όπλο πολύ καλές τουφεκιές αλλά ξέρω ότι κάποια στιγμή θα με αφήσει στην μέση κάποιου κυνηγιού!!!! Και είναι η πραγματικότητα…. Ο κυνηγός βάλτου θέλει αξιόπιστο όπλο δεν είναι τυχαίο που που περισσότεροι αμερικανοί κυνηγούν με Benelli-beretta και μετά όλα τα αλλά. Ο βαλτός είναι δύσκολος και ζορίζει όπλα-φυσίγγια-ανθρώπους. 26 χρόνια που κυνηγώ το βασικό μου κυνήγι είναι το υδρόβιο και το έχω κυνηγήσει σε όλες της συνθήκες θα σου πω ένα περιαστικό το 2005 στον Έβρο καθόμουν κοντά με έναν με μια Remington cti εγώ είχα μια ES100 ρίχνει μια τουφέκια οριακή και κατεβάζει ένα παπί και του λέω Ωραια τουφεκια Ε μου απαντάει Remington πολύ Ωραια ήταν του απαντώ την ευχαριστήθηκα μόνο που την έβλεπα. Αποτέλεσμα σε 2 ώρες κυνήγι εγώ 4 παπια αυτός 1 πως να πάρει άλλο αφού κάθε τουφέκια και εμπλοκή. Τι έπαθε του λέω ε τα έχει τα θεματάκια της. Για αυτό καλύτερα να ρίχνω συνέχεια παρά μια στο τόσο.
 
Στους -15C το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχει αυτός που είναι πίσω από το όπλο,οχι η κάννη ή ότι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο καθένας για να απαλύνει το κλαμπανι του.
Τα εμπορικά φυσίγγια απλά σταματάνε να δουλεύουν.Η πυρίτιδα πρέπει να είναι ανεβασμένη και τα γραμμάρια κάτω.Δεν υπάρχει καρτέρι παρά γιούρια σε κωλωμενα παπιά.Μην γράφετε ότι ΝΟΜΙΖΕΤΕ σας διαβάζει κόσμος που δεν έχει ιδέα και σχηματίζει φανταστικές εικόνες.Ευτυχως που τα ατσάλινα σας είναι άγνωστη λέξη γιατί θα μας διάβαζε η Ευρώπη σαν τον Αρκά για να γελάει με τα χάλια μας!
βγαίνουν πολλοί με -5 και πιο κάτω για κυνήγι? Το θήραμα δεν ειναι παγωμένο? πετάει? που τις βρίσκεται αυτες τις θερμοκρασίες?

Βάλτε στις επιλογές το Δεν Γνωρίζω - Δεν απαντώ να ψηφίσω και εγώ
 
Back
Top