Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
βγαίνουν πολλοί με -5 και πιο κάτω για κυνήγι? Το θήραμα δεν ειναι παγωμένο? πετάει? που τις βρίσκεται αυτες τις θερμοκρασίες?
εξω εχει -5 και -10 και -15...μεσα στο καλυβι με τσιπρα και φωτια φτανει 50...ανοιγω τη μπουκαπορτα ριχνω μια τριπλετα και ξαναγυρναω στα τσιπρα και στη φωτια....
 
βγαίνουν πολλοί με -5 και πιο κάτω για κυνήγι? Το θήραμα δεν ειναι παγωμένο? πετάει? που τις βρίσκεται αυτες τις θερμοκρασίες?
Μη λες τέτοια πράγματα το -ειναι σύνηθες φαινόμενο σε πολλούς τόπους και όλα πετάνε.
 
Ο

Ψιλάκης ξέρεις τι λέει πολύ καλό όπλο πολύ καλές τουφεκιές αλλά ξέρω ότι κάποια στιγμή θα με αφήσει στην μέση κάποιου κυνηγιού!!!! Και είναι η πραγματικότητα…. Ο κυνηγός βάλτου θέλει αξιόπιστο όπλο δεν είναι τυχαίο που που περισσότεροι αμερικανοί κυνηγούν με Benelli-beretta και μετά όλα τα αλλά. Ο βαλτός είναι δύσκολος και ζορίζει όπλα-φυσίγγια-ανθρώπους. 26 χρόνια που κυνηγώ το βασικό μου κυνήγι είναι το υδρόβιο και το έχω κυνηγήσει σε όλες της συνθήκες θα σου πω ένα περιαστικό το 2005 στον Έβρο καθόμουν κοντά με έναν με μια Remington cti εγώ είχα μια ES100 ρίχνει μια τουφέκια οριακή και κατεβάζει ένα παπί και του λέω Ωραια τουφεκια Ε μου απαντάει Remington πολύ Ωραια ήταν του απαντώ την ευχαριστήθηκα μόνο που την έβλεπα. Αποτέλεσμα σε 2 ώρες κυνήγι εγώ 4 παπια αυτός 1 πως να πάρει άλλο αφού κάθε τουφέκια και εμπλοκή. Τι έπαθε του λέω ε τα έχει τα θεματάκια της. Για αυτό καλύτερα να ρίχνω συνέχεια παρά μια στο τόσο.
Επειδή γνωρίζω προσωπικά ανθρώπους που γνωρίζουν καλά και δοκιμάζουν όπλα και όχι μόνο το ψιλακη γι'αυτό σας γράφω κάποια πράγματα εκτός ότι έχω δει και εγώ πολλά που δε χρειάζονται και δε περιμένω επιβεβαίωση .Μιλάμε για βλητικα το θέμα προβλημάτων είπαμε είναι άλλη ιστορία οποίος θέλει να ρίχνει με τη μεγαλύτερη αξιοπιστία παίρνει μπενελι όσοι ψάχνουν κάτι παραπάνω ακόμη παίρνουν άλλη μάρκα.Η αγορά είναι μεγάλη.
 
Να πω μια προσωπική εμπειρία από παλαιότερη δουλειά... Εχω δουλέψει το 2016 στο χιονοδρομικο του Παρνασσου... Βρισκόμασταν στα μπουθ των ταμείων μαζι με τον υπεύθυνο ταμειων... Το θερμόμετρο δείχνει - 15 βαθμούς με αίσθηση - 24, αφου κυριολεκτικά την περιοχή σαρωναν ισχυροι βοριάδες 8-9 μποφορ σε υψόμετρο 1650 μετρα... Βγήκαμε για τσιγάρο λιγο πριν ανοιξουν τα ταμεία για το κοινο... Πρεπει να αντέξαμε γυρω στα 20 δευτερόλεπτα... Εχω κ σχετικό βίντεο... Δεν μπορώ να διανοηθω πως κάποιος σώφρων ανθρωπος θα βγει για κυνηγι με τετοιες συνθήκες...κ φοραγαμε κ τα ειδικά μπουφαν για τέτοιες συνθήκες
 
βγαίνουν πολλοί με -5 και πιο κάτω για κυνήγι? Το θήραμα δεν ειναι παγωμένο? πετάει? που τις βρίσκεται αυτες τις θερμοκρασίες?

Βάλτε στις επιλογές το Δεν Γνωρίζω - Δεν απαντώ να ψηφίσω και εγώ
Φίλε montecarlo, αυτές οι συνθήκες, κρύο και αέρας, είναι ιδανικές συνθήκες για το υδρόβιο. Παρακαλάμε να επικρατούν, και παρατάμε την δουλειά, όταν το δελτίο καιρού, κάνει τέτοιες προβλέψεις.
 
Να πω μια προσωπική εμπειρία από παλαιότερη δουλειά... Εχω δουλέψει το 2016 στο χιονοδρομικο του Παρνασσου... Βρισκόμασταν στα μπουθ των ταμείων μαζι με τον υπεύθυνο ταμειων... Το θερμόμετρο δείχνει - 15 βαθμούς με αίσθηση - 24, αφου κυριολεκτικά την περιοχή σαρωναν ισχυροι βοριάδες 8-9 μποφορ σε υψόμετρο 1650 μετρα... Βγήκαμε για τσιγάρο λιγο πριν ανοιξουν τα ταμεία για το κοινο... Πρεπει να αντέξαμε γυρω στα 20 δευτερόλεπτα... Εχω κ σχετικό βίντεο... Δεν μπορώ να διανοηθω πως κάποιος σώφρων ανθρωπος θα βγει για κυνηγι με τετοιες συνθήκες...κ φοραγαμε κ τα ειδικά μπουφαν για τέτοιες συνθήκες
Σαφώς το -15 και το -20 ειδικά με βοριά δεν παλεύεται. Όμως θερμοκρασίες -5 βαθμούς είναι ζητούμενες για το υδροβιο. Αν φτάσουμε σε σημείο, να αμφισβητούμε και αυτό, τότε σίγουρα γράφουμε μόνο για να βρισκόμαστε σε κουβέντα και αντιπαράθεση.
 
Να πω μια προσωπική εμπειρία από παλαιότερη δουλειά... Εχω δουλέψει το 2016 στο χιονοδρομικο του Παρνασσου... Βρισκόμασταν στα μπουθ των ταμείων μαζι με τον υπεύθυνο ταμειων... Το θερμόμετρο δείχνει - 15 βαθμούς με αίσθηση - 24, αφου κυριολεκτικά την περιοχή σαρωναν ισχυροι βοριάδες 8-9 μποφορ σε υψόμετρο 1650 μετρα... Βγήκαμε για τσιγάρο λιγο πριν ανοιξουν τα ταμεία για το κοινο... Πρεπει να αντέξαμε γυρω στα 20 δευτερόλεπτα... Εχω κ σχετικό βίντεο... Δεν μπορώ να διανοηθω πως κάποιος σώφρων ανθρωπος θα βγει για κυνηγι με τετοιες συνθήκες...κ φοραγαμε κ τα ειδικά μπουφαν για τέτοιες συνθήκες
2014 με -22C διασχίζω την λίμνη Razna της Λετονίας με Dacia duster.Με έχουν βάλει να οδηγήσω στον πάγο.Εχω γίνει κίτρινος γιατί ξέρω ότι έχει βάθος 140 μέτρα.2 Λετονοί και ένας Ρώσος μέσα έχουν χεστει στο γέλιο.ΟΛΟΙ με δίκανα baikal και τα παπιά χιλιάδες πιασμένα στα καλάμια.2 ντουφεκιες και ζυγωματικο σαν της μαϊμούς τον πάτο εγώ.Ο Ρώσος έριξε και ένα χέσιμο με την ησυχία του φεύγοντας.20 λεπτά έψαχνα μια χήνα και την βρήκα κοκκαλωμενη σαν βατραχοπεδιλο.
 
Σαφώς το -15 και το -20 ειδικά με βοριά δεν παλεύεται. Όμως θερμοκρασίες -5 βαθμούς είναι ζητούμενες για το υδροβιο. Αν φτάσουμε σε σημείο, να αμφισβητούμε και αυτό, τότε σίγουρα γράφουμε μόνο για να βρισκόμαστε σε κουβέντα και αντιπαράθεση.
οχι δεν υπαρχει αμφισβητηση για -5 αντε οριακα -10...μετα παιζουμε με τη ζωη μας και την υγεια μας πιστευω,...
 
Να πω μια προσωπική εμπειρία από παλαιότερη δουλειά... Εχω δουλέψει το 2016 στο χιονοδρομικο του Παρνασσου... Βρισκόμασταν στα μπουθ των ταμείων μαζι με τον υπεύθυνο ταμειων... Το θερμόμετρο δείχνει - 15 βαθμούς με αίσθηση - 24, αφου κυριολεκτικά την περιοχή σαρωναν ισχυροι βοριάδες 8-9 μποφορ σε υψόμετρο 1650 μετρα... Βγήκαμε για τσιγάρο λιγο πριν ανοιξουν τα ταμεία για το κοινο... Πρεπει να αντέξαμε γυρω στα 20 δευτερόλεπτα... Εχω κ σχετικό βίντεο... Δεν μπορώ να διανοηθω πως κάποιος σώφρων ανθρωπος θα βγει για κυνηγι με τετοιες συνθήκες...κ φοραγαμε κ τα ειδικά μπουφαν για τέτοιες συνθήκες
εγώ δεν λεω τίποτε δεν θα με πιστεψετε.......
 
Πραγματική αίσθηση κρύου‼️
Ο μέτεο... σο λέει -6 κ εσύ αισθάνεσαι -16‼️
από τις πρώτες φορές που πήγα σε βάλτο στην Ανατολικη Μακεδονία, συνηθισμένος σε πολλλλλλαααααα μείον όταν είδα πρόγνωση για -8 με -10 ειπα πις οφ κεικ
το πρωι τα είδα όλα κωλυόμενα μέχρι να βγει ο ηλιος και να πιάσω προσήλιο
peng
 
Back
Top