Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Το οπλακι σου δεν μας λες τι ονοματακι εχει που συνεχιζε να δουλευει διοτι με αυτες τις συνθηκες τα πρασινια περνανε στα μουτρα σου και το μονο που θες ειναι η καραμπινα σου να μη γινει μονοκανο η να αλλαζεις ανταλακτικα εκεινη την στιγμη.Ποιο ειναι λοιπον το 1ο ζητουμενο για τα πρασινια ;Αναρωτηθητε αλλα οσοι εχουν κυνησει στο Δελτα το ξερουν πολυ καλα το ποιημα δεν χρειαζεται να τους το πει καποιος για να το μαθουν.
Δεν είχε πάπιες μόνο χήνες και φασες περνούσαν πάπιες ελάχιστες και δεν ήταν τόσο κοντά αλλά σε καλές απόστασης.
 
για πε ποιο ήταν;

* ώρα να πει κανα ντερυα κανα γλουγλου να γίνει το σώσε!
Το οπλακι σου δεν μας λες τι ονοματακι εχει που συνεχιζε να δουλευει διοτι με αυτες τις συνθηκες τα πρασινια περνανε στα μουτρα σου και το μονο που θες ειναι η καραμπινα σου να μη γινει μονοκανο η να αλλαζεις ανταλακτικα εκεινη την στιγμη.Ποιο ειναι λοιπον το 1ο ζητουμενο για τα πρασινια ;Αναρωτηθητε αλλα οσοι εχουν κυνησει στο Δελτα το ξερουν πολυ καλα το ποιημα δεν χρειαζεται να τους το πει καποιος για να το μαθουν.
Το όπλο που είχα τότε ήταν η beretta A391 (2) Teknis stonecoat optima bore
 
Last edited:
Βάζελος στον Βόρειο Πόλο @vazelos
Ο Βόρειος πόλος κύριοι βρίσκεται στον Παρνασσό όχι στον Έβρο !!!
.very funny..sarcastic.

Σου προτείνω να πας λιγο παραπάνω στην πίστα του βακχου 2300 υψόμετρο ... Εκείνη τη μέρα ειχε - 27 με αίσθηση - 35 κ εφυγε ενα ανεμομετρο απο εκεί κ το βρηκαμε στην πιστα σαχαρα κάτι χιλιομετρα παραπέρα
 
βγαίνουν πολλοί με -5 και πιο κάτω για κυνήγι? Το θήραμα δεν ειναι παγωμένο? πετάει? που τις βρίσκεται αυτες τις θερμοκρασίες?

Βάλτε στις επιλογές το Δεν Γνωρίζω - Δεν απαντώ να ψηφίσω και εγ

βγαίνουν πολλοί με -5 και πιο κάτω για κυνήγι? Το θήραμα δεν ειναι παγωμένο? πετάει? που τις βρίσκεται αυτες τις θερμοκρασίες?

Βάλτε στις επιλογές το Δεν Γνωρίζω - Δεν απαντώ να ψηφίσω και εγώ
Το -5 είναι μια συνηθισμένη χειμωνιάτικη θερμοκρασία για κάποιες περιοχες της Ελλάδος... Τα παιδακια πανε στο σχολείο κανονικά, οι οδηγοί στις δουλειές τους (με χιονολαστιχα) και οι κυνηγοί για κυνήγι κανονικότατα... το θήραμα εννοείται ΔΕΝ είναι παγωμενο για μπορεί κ επιβιώνει στις ίδιες περιοχες της χώρας μας με -20 κ -25 .....
 
Σου προτείνω να πας λιγο παραπάνω στην πίστα του βακχου 2300 υψόμετρο ... Εκείνη τη μέρα ειχε - 27 με αίσθηση - 35 κ εφυγε ενα ανεμομετρο απο εκεί κ το βρηκαμε στην πιστα σαχαρα κάτι χιλιομετρα παραπέρα
Εγω λεω τελικα οπως το εχουμε παει μεχρι τωρα να ανοίξουμε Μετεωρολογικό Σταθμό. Τι λετε;
 
Σου προτείνω να πας λιγο παραπάνω στην πίστα του βακχου 2300 υψόμετρο ... Εκείνη τη μέρα ειχε - 27 με αίσθηση - 35 κ εφυγε ενα ανεμομετρο απο εκεί κ το βρηκαμε στην πιστα σαχαρα κάτι χιλιομετρα παραπέρα
Γουρούνια κυνηγάω όχι χαμηλές θερμοκρασίες ααχαχαχαχα
 
Μου περασε απο το μυαλο προς στιγμη οτι ειχες καποια αμερικανα αλλα μια ιδέα ηταν πάει και περασε!!!
Έχω κυνηγήσει 2-3 μήνες με μια 1100 δανεική πιτσιρικάς πηγαίναμε για παγανα τσίχλες όλη μέρα εγώ μετά της πρώτες 3 ώρες την είχα σαν γκλίτσα μου είχε κατεβάσει τα χέρια είχαν φτάσει στα γόνατα .yel. .big smile.
 
Ακόμα οι Benelli νικάνε ... ??? (το poll έλαβε τέλος κύριοι για να μην αρχίσουν να ανοίγουν ghost λογαριασμοί για να βγάλουν τις Rem πρώτες).
Ας ανοίξω τώρα κάνα poll με δράμια ... θα γίνει το σώσε !!!!

ps
Μόλις παρέλαβα από κούριερ ... 13€ το ένα αχαχαχαχ
Και κάπου εδώ πετάγεται ένας και λέει ... είδες μόνο με ακριβό φυσίγγι σκοτώνουν οι benelli.
Τι ακριβό βρε ... τζάμπα πράμα.

IMG_20220912_133310(1).jpg
 
Έχω κυνηγήσει 2-3 μήνες με μια 1100 δανεική πιτσιρικάς πηγαίναμε για παγανα τσίχλες όλη μέρα εγώ μετά της πρώτες 3 ώρες την είχα σαν γκλίτσα μου είχε κατεβάσει τα χέρια είχαν φτάσει στα γόνατα .yel. .big smile.
Παιδι μου μαθε γραμματα!!!!!!
 
Ακόμα οι Benelli νικάνε ... ??? (το poll έλαβε τέλος κύριοι για να μην αρχίσουν να ανοίγουν ghost λογαριασμοί για να βγάλουν τις Rem πρώτες).
Ας ανοίξω τώρα κάνα poll με δράμια ... θα γίνει το σώσε !!!!

ps
Μόλις παρέλαβα από κούριερ ... 13€ το ένα αχαχαχαχ
Και κάπου εδώ πετάγεται ένας και λέει ... είδες μόνο με ακριβό φυσίγγι σκοτώνουν οι benelli.
Τι ακριβό βρε ... τζάμπα πράμα.

View attachment 55482
Καλοριχτα φιλε.
 
Από που τα πήρες για έναν φίλο ρωτάω .yel.
Ακόμα οι Benelli νικάνε ... ??? (το poll έλαβε τέλος κύριοι για να μην αρχίσουν να ανοίγουν ghost λογαριασμοί για να βγάλουν τις Rem πρώτες).
Ας ανοίξω τώρα κάνα poll με δράμια ... θα γίνει το σώσε !!!!

ps
Μόλις παρέλαβα από κούριερ ... 13€ το ένα αχαχαχαχ
Και κάπου εδώ πετάγεται ένας και λέει ... είδες μόνο με ακριβό φυσίγγι σκοτώνουν οι benelli.
Τι ακριβό βρε ... τζάμπα πράμα.

View attachment 55482
 
Αν και δεν ρίχνω πλέον πάνω από 36γρ δείτε στενό αυλό και γομώσεις πάνω από 48γρ.
Πάντα το φυσίγγι παίζει ρόλο ...
Αν ρίχνεις κλαμπανοφύσιγγα δεν σου φταίει η κάνη.

View attachment 55453

View attachment 55457

View attachment 55454

View attachment 55455

View attachment 55456
Έχω και εγώ κάτι με 100€το κουτί και θα πληρώσω για να σκοτώνει η μπενελι χαχαχα
 
Back
Top