Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα σταθώ στην φάση του 7:11 το παίρνει με την δεύτερη βολή, η βολή είναι στα καπούλια!!!!
Και η ερώτηση: ποια δράμια από αυτά που ρίχνουμε εν Ελλάδι, θα το "ξέραναν" έτσι με βολή στα καπούλια;

ο κυνηγός έχει ραβδωτό,
αν προσέξατε πόσες βολές ήταν μπαμ και κάτω;
αν έριχνε με δράμια πόσα θα πέφταν έτσι ξερά; και πόσα τραυματισμένα;
μήπως λέω ΜΗΠΩΣ πρέπει να αρχίσουμε να δουλεύουμε πιο πολύ μονόβολο;
 
Θα σταθώ στην φάση του 7:11 το παίρνει με την δεύτερη βολή, η βολή είναι στα καπούλια!!!!
Και η ερώτηση: ποια δράμια από αυτά που ρίχνουμε εν Ελλάδι, θα το "ξέραναν" έτσι με βολή στα καπούλια;

ο κυνηγός έχει ραβδωτό,
αν προσέξατε πόσες βολές ήταν μπαμ και κάτω;
αν έριχνε με δράμια πόσα θα πέφταν έτσι ξερά; και πόσα τραυματισμένα;
μήπως λέω ΜΗΠΩΣ πρέπει να αρχίσουμε να δουλεύουμε πιο πολύ μονόβολο;
Εγώ δεν κυνηγάω γουρούνι ωστόσο αν ποτέ αποφασίσω να ακολουθήσω κάποια πρόσκληση μόνο μονοβολο θα δουλέψω, η όλα η τίποτα...
 
Δύσκολο να πετύχεις γουρούνι που τρέχει με μονοβολο
Για τα δύσκολα είμαι εγώ, τα εύκολα τα βαριέμαι :p
Εμένα αυτό θα με ενθουσιάζε στο κυνήγι τού, να τον ξαπλώσω ενώ τρέχει με μονοβολο... Δύσκολο σίγουρα θα είναι, αλλά από το φεύγει τραυματισμένος, προτιμώ να τον κοιτάω να φεύγει κ να μην τον έχω πετύχει...
 
Όπως έχουν γίνει τα πράγματα και οι περισσότεροι τσιχλοκυνηγοί έχουν μαζί τους μονόβολα ή δραμιάρες. Το θέμα είναι πόσοι τα έχουν κάνει δοκιμές πριν με το όπλο τους. Πρώτη φορά απολύτως έριξα πέρσι μονόβολο σε ένα που έτρεχε και αστόχησα!
 
Το προβλημα ειναι ο φοβος καποιων ως προς την καζουρα εαν αστοχησουν
Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι ´´δυνατοί´´ χαρακτηρες και μπορουν να την νικησουν
Υπαρχουν και αδυνατοι χαρακτηρες που χανουν τον υπνο τους απο την καζουρα αυτη και τον στιγματισμο
Το μεγαλυτερο ομως προβλημα ειναι οχι ο φοβος της αστοχιας αλλα η βιασυνη ως προς το να μην ερθει η αστοχια που κανει κοσμο απροσεκτα να ριχνει σε κινηση και οχι σε καθαρο στοχο
Γιαυτο πιστευω οτι τα μονοβολα δεν προτιμουνται επι το πληστον
 
Για τα δύσκολα είμαι εγώ, τα εύκολα τα βαριέμαι :p
Εμένα αυτό θα με ενθουσιάζε στο κυνήγι τού, να τον ξαπλώσω ενώ τρέχει με μονοβολο... Δύσκολο σίγουρα θα είναι, αλλά από το φεύγει τραυματισμένος, προτιμώ να τον κοιτάω να φεύγει κ να μην τον έχω πετύχει...
Τσουτσουριασα ρε φίλε μην τα λες έτσι!!.yelling..yelling.
 
Για τα δύσκολα είμαι εγώ, τα εύκολα τα βαριέμαι :p
Εμένα αυτό θα με ενθουσιάζε στο κυνήγι τού, να τον ξαπλώσω ενώ τρέχει με μονοβολο... Δύσκολο σίγουρα θα είναι, αλλά από το φεύγει τραυματισμένος, προτιμώ να τον κοιτάω να φεύγει κ να μην τον έχω πετύχει...
στο μονοβολο ισχύει:
το βρήκες = το πήρες, αν δεν το βρήκες, ε, ας πάει στο καλό
.RESPECT.
 
Πέρα από τη δυσκολία, στην περίπτωσή μου νομίζω ότι μεγαλύτερο ρόλο έπαιξε το άγχος του πρωτάρη! Περίμενα για φάσσες στο ποτάμι και άκουσα σκυλιά να γαυγίζουν στην απέναντι όχθη και μετά καλάμια να σπάνε, το περίμενα να βγει πιο κοντά....ΥΓ Εννοείται ότι αν το έπαιρνα θα το έδινα στην παρέα που το σήκωσε, αν και τα σκυλιά δεν πέρασαν απέναντι, το έχασαν;
 
Το προβλημα ειναι ο φοβος καποιων ως προς την καζουρα εαν αστοχησουν
Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι ´´δυνατοί´´ χαρακτηρες και μπορουν να την νικησουν
Υπαρχουν και αδυνατοι χαρακτηρες που χανουν τον υπνο τους απο την καζουρα αυτη και τον στιγματισμο
Το μεγαλυτερο ομως προβλημα ειναι οχι ο φοβος της αστοχιας αλλα η βιασυνη ως προς το να μην ερθει η αστοχια που κανει κοσμο απροσεκτα να ριχνει σε κινηση και οχι σε καθαρο στοχο
Γιαυτο πιστευω οτι τα μονοβολα δεν προτιμουνται επι το πληστον
φίλος με εμπειρία στο γουρούνι, μαλιστα φετος πηρε 3 σε συνεχόμενες βολές δεν βάζει μονοβολο γιατί δεν νιώθει καλά άσχετα με το ότι είναι και καλός τούφεκος.
 
στο μονοβολο ισχύει:
το βρήκες = το πήρες, αν δεν το βρήκες, ε, ας πάει στο καλό
.RESPECT.
Εγώ είμαι γενικά αυτής της φιλοσοφίας, δεν με αγχωνει η αποτυχία, με πεισμωνει περισσότερο... Είναι θέμα χαρακτήρα όλο αυτό με την αποτυχία, την καζουρα της παρέας κ ο τρόπος που το διαχειρίζεται ο καθένας...
 
αι μπρε Γιάνν΄!!!! ιδώ τα βαράει ο τουρκους μι του πολεμικού κι διν τα βαρέσεις ισύ μι του μουνόβουλου;

*μουνόβουλου βαι βαι βαι.very funny.
Έριξα σε ένα σπίτισιο ,βαριά στα 30 μέτρα ,με ελαφρύ τροχαδην...κ έφαγα ήττα ‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top