Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Έχω και την 121 με κάννη sent Etienne 2* σταθερό (τουφεκιά φαρμάκι ότι και να της βάλεις) και την es 100, είναι όλα ίδια, μπαίνει κανονικά η κάννη της μίας στην βάση της άλλης και αντίθετα! Μάλιστα τις έχω κυνηγήσει κιόλας!
 
Έχω και την 121 με κάννη sent Etienne 2* σταθερό (τουφεκιά φαρμάκι ότι και να της βάλεις) και την es 100, είναι όλα ίδια, μπαίνει κανονικά η κάννη της μίας στην βάση της άλλης και αντίθετα! Μάλιστα τις έχω κυνηγήσει κιόλας!
Αυτά εκανες και μετά κατέληξες.στην μαξους🤔😅
 
Δεν έχει σχέση το μήκος της θαλάμης με την υποδοχή της κάνης καμία εγώ είχα την beretta 302 και φορούσα απλή κάνει πάνω και φορούσε για μία 81 cm magnum
Δεν εννοούσα αυτό Γιάννη. Μιλούσα για το γεγονός πως το ένα είναι με απλή κάννη και το άλλο με magnum και μπορεί να έχουν διαφορές στο μήκος της άνω βάσης που βρίσκεται το κλείστρο (μιλάμε για σχεδιασμό sl80 και es100). Το επιβεβαίωσε ομως ο Μύρος πως ταιριάζουνε και κουμπώνει η μια στην άλλη χωρίς πρόβλημα.
 
Έχω και την 121 με κάννη sent Etienne 2* σταθερό (τουφεκιά φαρμάκι ότι και να της βάλεις) και την es 100, είναι όλα ίδια, μπαίνει κανονικά η κάννη της μίας στην βάση της άλλης και αντίθετα! Μάλιστα τις έχω κυνηγήσει κιόλας!
Αυτό ήθελα να πω φίλε για να καταλάβουν κάποιοι την έχει θείος μου ακριβώς όπως εσύ + μια κοντή κανη κύλινδρος ότι και να βάλεις μέσα το όπλο σκοτώνει κυριολεκτικά καμία σχέση με τις αντίστοιχες μπενελι με κανη μπενελι ποιος θα μας το εξηγήσει το έργο αυτό?
 
Έχω και την 121 με κάννη sent Etienne 2* σταθερό (τουφεκιά φαρμάκι ότι και να της βάλεις) και την es 100, είναι όλα ίδια, μπαίνει κανονικά η κάννη της μίας στην βάση της άλλης και αντίθετα! Μάλιστα τις έχω κυνηγήσει κιόλας!
Η sl80 με κάννη es100 ρίχνει μαγκνουμ; η παίρνεις το κλείστρο στην μασχάλη 😂
 
Και μετά στο car.gr εξαιρετικής κατάστασης ευκαιρία φεύγω στο εξωτερικό κλπ κλπ
Κοιτά από το να το σκοτώσω το όπλο κάτι 1100€και κάτι 1200€ που μου έλεγαν και να χρειαστεί να δώσω αλλά 500€-700€ για να πάρω ένα παρόμοιας ποιότητας όπλο καλύτερα να του κάνω κώνο και ότι γίνει έγινε αν δεν πετύχει θα πάρω μετά μια άλλη κάνη όταν θα έρθει η ώρα η ΑΙ αν την βγάλει με μεγάλο δαχτυλίδι αλλοιώς θα πάρω μια άλλη ίδια που δεν το νομίζω να χρειαστεί γιατί για να χειροτερέψει δεν θα χειροτερέψει το πολύ πολύ να μείνει όπως έχει. Ουτος η άλλος προτίμησα να το πάω σε έναν αξιόλογο Οπλουργο και καταξιωμένο όχι στον ποιο οικονομικό και αυτό για να ελαχιστοποίησω την αστοχία.
 
Κοιτά από το να το σκοτώσω το όπλο κάτι 1100€και κάτι 1200€ που μου έλεγαν και να χρειαστεί να δώσω αλλά 500€-700€ για να πάρω ένα παρόμοιας ποιότητας όπλο καλύτερα να του κάνω κώνο και ότι γίνει έγινε αν δεν πετύχει θα πάρω μετά μια άλλη κάνη όταν θα έρθει η ώρα η ΑΙ αν την βγάλει με μεγάλο δαχτυλίδι αλλοιώς θα πάρω μια άλλη ίδια που δεν το νομίζω να χρειαστεί γιατί για να χειροτερέψει δεν θα χειροτερέψει το πολύ πολύ να μείνει όπως έχει. Ουτος η άλλος προτίμησα να το πάω σε έναν αξιόλογο Οπλουργο και καταξιωμένο όχι στον ποιο οικονομικό και αυτό για να ελαχιστοποίησω την αστοχία.
Μαύρος αετός και δεν σκοτώνει; ;;
Τι διαλο τόσο πολύ;
 
Η sl80 με κάννη es100 ρίχνει μαγκνουμ; η παίρνεις το κλείστρο στην μασχάλη 😂
Μία χαρά ρίχνει!
Το κλείστρο της es100 δεν το έβγαζα από την κάννη,όπως ήταν την κούμπωνα στην βάση της sl...

Πολύ πιο ποιοτικό το κλείστρο τής sl βέβαια σε σχέση με της 100 και εμφανισιακά και μηχανικά!
Ανοιγοκλείνει σαν να πατάει πάνω σε ρουλεμάν!
Δεν έχει την ίδια κύλιση της 100 ...

Μην ξεχνάς ότι είμαι μπερετάκιας έτσι; 😁
 
Αυτό ήθελα να πω φίλε για να καταλάβουν κάποιοι την έχει θείος μου ακριβώς όπως εσύ + μια κοντή κανη κύλινδρος ότι και να βάλεις μέσα το όπλο σκοτώνει κυριολεκτικά καμία σχέση με τις αντίστοιχες μπενελι με κανη μπενελι ποιος θα μας το εξηγήσει το έργο αυτό?
Γιάννη και οι δύο με στενό αυλό είναι και με κοντό κώνο, η μόνη διαφορά είναι τα μέταλλα!
Μπορεί να έχει τα ίδια με την rem... 😁
 
Γιάννη και οι δύο με στενό αυλό είναι και με κοντό κώνο, η μόνη διαφορά είναι τα μέταλλα!
Μπορεί να έχει τα ίδια με την rem... 😁
Δεν έχει σχέση ο κοντός κώνος αλλά η μοίρες που είναι φτιαγμένος! Και η MAXUS 2 έχει κοντό κώνο αλλά έχει άλλες μοίρες
 
Μαύρος αετός και δεν σκοτώνει; ;;
Τι διαλο τόσο πολύ;
Δεν είναι ο αμερικανικός ο ασπροκεφαλος γι'αυτό.Μαυρος αετός και θυμήθηκα τον πρώτο μαύρο αετό τον έχει συγγενής ωραίο όπλο με ένα τραγικό πρόβλημα σχεδόν άλυτο ακόμη μετά από ντουφέκιες δε ξεσφιγγει η βίδα ούτε με τανάλια έχει αλλάξει 3 βίδες και κανείς δεν έχει λύσει το θέμα κάποια πατέντα σκέφτηκε ένας άλλος φίλος και κάτι του έβαλε και δεν σφίγγει τόσο κάποια ροδέλα μου είχε πει.
 
ενας από αυτούς που φεύγανε στο εξωτερικό είναι και πολυγραφότατος εδώ μέσα ;)
Τυχαίνουν και αναβολές ποτέ δεν ξέρεις τι τυχαίνει στον κάθε ένα! Αλλά τζαμπατζήδες να δεις που υπάρχουν στο car το έχω ξαναπεί νομίζουν ότι θα τα δώσουν όλοι τζάμπα. Και το σημαντικότερο δεν είναι ο λόγος που το πουλάει κάποιος μπορεί να σου πει ότι μπαρούφα θέλει το ζήτημα ειναι αυτό που πουλάει να ανταποκρίνεται στην αναφορά που κάνει στην αγγελία.
 
Last edited:
Γιάννη και οι δύο με στενό αυλό είναι και με κοντό κώνο, η μόνη διαφορά είναι τα μέταλλα!
Μπορεί να έχει τα ίδια με την rem... 😁
Και τώρα ήρθε η ώρα να βάλω λάδι στην φωτιά... η Beretta όμως ξαναγυρίζει στο 18.4 με το SL2 και μάλιστα απ' ότι κατάλαβα από τα σχεδιαγράμματα της νέας κάνης Steellium pro x (x pro? Δεν βαριέσαι, κάπως έτσι) η γεωμετρία που ακολουθεί μοιάζει με την Tribore της Fabarm . Τριπλός κώνος προσαρμογής και μεγάλα τσοκ 10+++ εκατοστών!
 
Back
Top