Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το σεταπ αυτό όπως ακριβώς το έχεις ήταν το μπλε σούπερ Βωσσος ,ένα πολύ πετυχημένο φυσίγγι...... Γέμισα πέρυσι ένα κουτί σε έναν φίλο που μου ζήτησε το συγκεκριμένο και έμεινε ενθουσιασμένος στις πέρδικες.......
Τι ειπες τώρα...! Εχεις άλλη συνταγή του Βώσσου; Ειχα ψαξει και παλιότερα αλλα δεν βρηκα κάτι.
 
μας βγάλατε τα μάτια …. Τελικα ποιος τον έχει μικρότερο .drunk.
Βλέπουμε διαφορές στους jiovanni.
Άραγε υπάρχουν σε όλα τα μεγέθη 18.19.20.21.22 κ μας πουλάνε ότι νάναι?
Δεν ξέρω. Αυτοί που αγόρασα για 22 είναι ακριβώς ίδιοι με τους 24αρηδες του Νίκου.
Οι 20αρηδες που έχω δεν μοιάζουν με κανέναν.
Ίσως ο Βαγγέλης έχει τους ίδιους γιατί βγάζουμε ίδια ογκομετρια
 
Όπως κ να έχει έβγαλα ένα ωραίο στα 35γρ νο7 με τον jiovanni 20 κ psb1 που είναι ότι πρέπει για Πέρδικα στα 396
V-1.5 με νο7 δοκιμασμενο στους 5-9-18 βαθμούς. Αντε να πάει αλλά 10μετρα παραπάνω στους 30
Αν θέλεις ένα με mb36
Κάλυκας Τ4
Κάψουλι 688
Mb 36 1,75x34 No 7
Βύσμα z2m21
Κλείσιμο 6* 57,80 mm
Για το θήραμα που λέγεται πέρδικα..........
 
Η εγώ εχω πιο κοντό η ο θείος έβαλε 22αρη. Παίζει κ οι κάλυκες να έχουν άλλη χωρητικότητα
Ειπες πως το εστεισες σε καλυκα Cheddite....
Στη φωτο του @ΝίκοςΠ ο αδιος του καλυκας, μου φενεται για Fiocchi....ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ειναι ετσι τοτε υπαρχει η διαφορα στην ογκομετρια αναμεσα στους δυο καλυκες....εξου κ τα λαθος (mm) του Κ.Α.Χ....ισως κανω κ λαθος.
 
Ειπες πως το εστεισες σε καλυκα Cheddite....
Στη φωτο του @ΝίκοςΠ ο αδιος του καλυκας, μου φενεται για Fiocchi....ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ειναι ετσι τοτε υπαρχει η διαφορα στην ογκομετρια αναμεσα στους δυο καλυκες....εξου κ τα λαθος (mm) του Κ.Α.Χ....ισως κανω κ λαθος.

Ειπαμε..ο ''θειος'' λαθος δεν κανει Κωστη !!!

NOBEL - CHEDDITE = Ιδιος πυθμενας...

ΥΓ. ανοιχτοματη μου...απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ηταν FIOCCHI ??? :)
Ωστοσο οφειλω να πω...οτι σωστο αυτο που εγραψες για τους καλυκες !!! :cool:


εικόνα_Viber_2022-03-28_16-28-35-182.jpgεικόνα_Viber_2022-03-28_16-28-46-476.jpg
 
Αυτό που έχω διαπιστώσει εγώ υπάρχει διαφορά στην ογκομετρία και όχι μόνο από Nobelsport σε ceddite. Αλλά και από Nobel Sport σε Nobel Sport Ceddite σε Ceddite. Άρα μας ενδιαφέρει καθαρά το ελάχιστο κενός χώρος να είναι 11mm Πιστεύω ότι Εκεί βρίσκεται η διαφορά καθαρά από δικά μου συμπεράσματα.
 
Αυτό που έχω διαπιστώσει εγώ υπάρχει διαφορά στην ογκομετρία και όχι μόνο από Nobelsport σε ceddite. Αλλά και από Nobel Sport σε Nobel Sport Ceddite σε Ceddite. Άρα μας ενδιαφέρει καθαρά το ελάχιστο κενός χώρος να είναι 11mm Πιστεύω ότι Εκεί βρίσκεται η διαφορά καθαρά από δικά μου συμπεράσματα.

Τι διαφορές υψους βρηκες απο nobel σε nobel και cheddite σε cheddite Τασο ???
Με το ιδιο σεταπ τι διαφορα ειχες στην ογκομετρια σου ???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top