Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αλλες δυο δοκιμες με PSB1 αλλα αυτην την φορα με την ΜΠΕΝΕΛΙ - CRIO του φιλου μου του
Μητσαρα ....που με εμπιστευτηκε ( και τον ευχαριστω πολυ ) και μου την αφησε λεγοντας μου
κανε οσες δοκιμες θελεις.....και βγαλε τουφεκιες για τις νεροσωληνες!!! :p
Το κατα ποσον ειναι νεροσωληνες.....το δειχνουν οι δοκιμες !!!! ;)

ΥΓ. Ο Κοσμας απο Καστορια βλεπει ??? :)

εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-01-181.jpg
εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-10-783.jpg

εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-21-043.jpg
 
Αλλη μια δοκιμη...Αυτην την φορα με αλλο βυσμα και τελικο υψος ρελιασματος -68,5 - 56,5.

εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-30-959.jpg
εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-37-627.jpg
εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-48-990.jpg

Αυτα για την ωρα Παλικαρια !!! Την ερχομενη εβδομαδα....πρωτα ο Θεος....θα εχω δοκιμες με την Μπενελι Μ2 !!
 
Αλλες δυο δοκιμες με PSB1 αλλα αυτην την φορα με την ΜΠΕΝΕΛΙ - CRIO του φιλου μου του
Μητσαρα ....που με εμπιστευτηκε ( και τον ευχαριστω πολυ ) και μου την αφησε λεγοντας μου
κανε οσες δοκιμες θελεις.....και βγαλε τουφεκιες για τις νεροσωληνες!!! :p
Το κατα ποσον ειναι νεροσωληνες.....το δειχνουν οι δοκιμες !!!! ;)

ΥΓ. Ο Κοσμας απο Καστορια βλεπει ??? :)

View attachment 48409
View attachment 48410

View attachment 48411
Οι crio...λενε στο χωριο.....δεν σκοτωνουν....:D
 
Αλλες δυο δοκιμες με PSB1 αλλα αυτην την φορα με την ΜΠΕΝΕΛΙ - CRIO του φιλου μου του
Μητσαρα ....που με εμπιστευτηκε ( και τον ευχαριστω πολυ ) και μου την αφησε λεγοντας μου
κανε οσες δοκιμες θελεις.....και βγαλε τουφεκιες για τις νεροσωληνες!!! :p
Το κατα ποσον ειναι νεροσωληνες.....το δειχνουν οι δοκιμες !!!! ;)

ΥΓ. Ο Κοσμας απο Καστορια βλεπει ??? :)

View attachment 48409
View attachment 48410

View attachment 48411
Ο φίλος σου ο Μητσαρας θα σου ζητάει τώρα πίσω την crio μαζί με τα φυσίγγια.
 
Ο φίλος σου ο Μητσαρας θα σου ζητάει τώρα πίσω την crio μαζί με τα φυσίγγια.

Ενα κουτι φυσιγγια θα του φτιαξω και θα του χαρησω....οκ !!!
Απο εκει και περα.....τον βλεπω να γεμιζει δικα του....
Ειναι Μερακλης....και του αρεσουν τα ωραια Μανωλη μου !!!
Θα τον κανω ιδιογομωτη...φιλε !!! :)
 
Εγώ αυτό που βλέπω στις δοκιμές που κάνατε κ. @ΝίκοςΠ είναι ότι απο δυο διαφορετικά όπλα (οι πρώτες αν θυμάμαι καλά ήταν από beretta και αυτές απο benelli crio που είχε χαρακτηριστεί ο μεγαλύτερος νεροσωλήνας γνωρίζοντας μάλιστα άτομα που τα είχαν πουλήσει ολοκαίνουρια τα όπλα εξαιτίας αυτού) με το ίδιο περίπου φυσίγγι έδωσαν την ίδια περίπου συγκέντρωση. Οπότε διαπιστώνω για άλλη μια φορά ότι το φυσίγγι παίζει το μεγαλύτερο ρόλο στην τουφεκιά.
 
Ενα κουτι φυσιγγια θα του φτιαξω και θα του χαρησω....οκ !!!
Απο εκει και περα.....τον βλεπω να γεμιζει δικα του....
Ειναι Μερακλης....και του αρεσουν τα ωραια Μανωλη μου !!!
Θα τον κανω ιδιογομωτη...φιλε !!! :)
Αυτή η κάννη Άρχοντα έχει να δώσει πολλά..
Σύμφωνα με αυτά που βλέπω ότι και φυσίγγια να της βάλεις μέσα,ΜΠΑΛΑ θα τα πάει...
Κάντε μωρέ δοκιμές και με κανένα εργοστασιακό να δούμε....
 
Αλλες δυο δοκιμες με PSB1 αλλα αυτην την φορα με την ΜΠΕΝΕΛΙ - CRIO του φιλου μου του
Μητσαρα ....που με εμπιστευτηκε ( και τον ευχαριστω πολυ ) και μου την αφησε λεγοντας μου
κανε οσες δοκιμες θελεις.....και βγαλε τουφεκιες για τις νεροσωληνες!!! :p
Το κατα ποσον ειναι νεροσωληνες.....το δειχνουν οι δοκιμες !!!! ;)

ΥΓ. Ο Κοσμας απο Καστορια βλεπει ??? :)

View attachment 48409
View attachment 48410

View attachment 48411
Το σετ απ' αυτό το με την psb 1 το δουλεύω χρόνια..
Είναι πολύ καλό και γενικά βγάζει ωραίες και σφιχτές κατανομές...
Όμως δεν τα πηγαίνει καλά με υψηλά επίπεδα υγρασίας...
Με τι βύσμα το έκλεισες?
 
Ενα διασπορας, για παλια δικαννα με 65mm θαλαμες, με χαμηλες πιεσεις, για κοντινες βολες...

20220513_134305.jpg20220513_134302.jpg20220513_140932.jpg20220513_140913.jpg

Ειναι η 1η δοκιμη του setup....με χαλάνε λιγο τα κενα οπου προερχονται απο τον αποκεντρωτηρα
(λουκουμάς που λέγαμε) θα τα εξαλειψω αυτα τα κενα, βαζοντας σκαγια πανω στον αποκεντρωτηρα κ κλεινωντας με τζαμακι.
Το ποσταρισα, για να μου πειτε τις γνωμες σας για τυχων διωρθώσεις....ολες οι γνωμες δεκτες...

Υ.Γ. Σε οσους αρεσει η συγκεκριμενη αποτυπωση το setup εχει ως εξης...

Καλυκας Cheddite 12/65.00mm
U.E.E. Sipe 1.50×30 Φούστα Θώδη + Diana 20 No10 αποκεντρωτήρας Ηλιόπουλος ΡΕΛΙ στα 59.3mm...K.X 6mm.
 
Ενα διασπορας, για παλια δικαννα με 65mm θαλαμες, με χαμηλες πιεσεις, για κοντινες βολες...

View attachment 48426View attachment 48427View attachment 48428View attachment 48432

Ειναι η 1η δοκιμη του setup....με χαλάνε λιγο τα κενα οπου προερχονται απο τον αποκεντρωτηρα (λουκουμάς που λέγαμε) θα τα εξαλειψω αυτα τα κενα, βαζοντας σκαγια πανω στον αποκεντρωτηρα κ κλεινωντας με τζαμακι.
Το ποσταρισα, για να μου πειτε τις γνωμες σας για τυχων διωρθώσεις....ολες οι γνωμες δεκτες...

Υ.Γ. Σε οσους αρεσει η συγκεκριμενη αποτυπωση το setup εχει ως εξης...

Καλυκας Cheddite 12/65.00mm
U.E.E. Sipe 1.50×30 Φούστα Θώδη + Diana 20 No10 αποκεντρωτήρας Ηλιόπουλος ΡΕΛΙ στα 59.3mm...K.X 6mm.
Πολύ καλή για 15μ.
Αν ήταν στα 10μ θα σου έκανα παραγγελία 5 κουτιά ;)
 
Αλλη μια δοκιμη...Αυτην την φορα με αλλο βυσμα και τελικο υψος ρελιασματος -68,5 - 56,5.

View attachment 48412
View attachment 48413
View attachment 48414

Αυτα για την ωρα Παλικαρια !!! Την ερχομενη εβδομαδα....πρωτα ο Θεος....θα εχω δοκιμες με την Μπενελι Μ2 !!
Αυτους τους τα λεω δε με ακουνε μπενελλι εχεις ισπανιδα θελεις αχαχαχ
 
Ενα διασπορας, για παλια δικαννα με 65mm θαλαμες, με χαμηλες πιεσεις, για κοντινες βολες...

View attachment 48426View attachment 48427View attachment 48428View attachment 48432

Ειναι η 1η δοκιμη του setup....με χαλάνε λιγο τα κενα οπου προερχονται απο τον αποκεντρωτηρα
(λουκουμάς που λέγαμε) θα τα εξαλειψω αυτα τα κενα, βαζοντας σκαγια πανω στον αποκεντρωτηρα κ κλεινωντας με τζαμακι.
Το ποσταρισα, για να μου πειτε τις γνωμες σας για τυχων διωρθώσεις....ολες οι γνωμες δεκτες...

Υ.Γ. Σε οσους αρεσει η συγκεκριμενη αποτυπωση το setup εχει ως εξης...

Καλυκας Cheddite 12/65.00mm
U.E.E. Sipe 1.50×30 Φούστα Θώδη + Diana 20 No10 αποκεντρωτήρας Ηλιόπουλος ΡΕΛΙ στα 59.3mm...K.X 6mm.
Γεια σου Κωστή! Έφτιαξα κάτι ανάλογο με sipe στα 32 γραμμάρια. Ωραία αποτύπωση γενναιοδωρο άνοιγμα ντουφέκιες,σκούπα,αλλά όπλα τα πουλιά ( μπεκάτσες) ζωντανά........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top