Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα.. Εχτές κάναμε την βολτα μας στο σχιστο με πολύ ωραία παρέα, ρίξαμε τις πουλες μας, γελάσαμε με την ψυχή μας και μας δόθηκε και η ευκαιρία για 3 δοκιμουλες με τα 28αρια του ρουμελιωτη στα 35 μέτρα όλα νο 8.5. Με τη δική μου την 391 δοκίμασα τον πιστον σκητ του Ανδρέα με το μαμά 3αρι (***). Kαι το sporting το κλασσικό με το kicks LF πάλι στα ίδια μέτρα. Ο φιλαράκος με την φρανκι δοκίμασε το sporting το συγκεντρωτικο του Ανδρέα με το μαμά ic (****) σε νο 8.5 στα 35 μέτρα για να δούμε αν έχει αυτά τα μέτρα ο συνδυασμός για το κυνηγι. Υγ: Η 1η τουφεκιά είναι με πιστον σκητ και οι υπόλοιπες 2 με το κλασσικό sporting του Αντρέα. DSC_0082.JPGDSC_0081.JPGDSC_0079.JPG
 
Καλημέρα.. Εχτές κάναμε την βολτα μας στο σχιστο με πολύ ωραία παρέα, ρίξαμε τις πουλες μας, γελάσαμε με την ψυχή μας και μας δόθηκε και η ευκαιρία για 3 δοκιμουλες με τα 28αρια του ρουμελιωτη στα 35 μέτρα όλα νο 8.5. Με τη δική μου την 391 δοκίμασα τον πιστον σκητ του Ανδρέα με το μαμά 3αρι (***). Kαι το sporting το κλασσικό με το kicks LF πάλι στα ίδια μέτρα. Ο φιλαράκος με την φρανκι δοκίμασε το sporting το συγκεντρωτικο του Ανδρέα με το μαμά ic (****) σε νο 8.5 στα 35 μέτρα για να δούμε αν έχει αυτά τα μέτρα ο συνδυασμός για το κυνηγι. Υγ: Η 1η τουφεκιά είναι με πιστον σκητ και οι υπόλοιπες 2 με το κλασσικό sporting του Αντρέα. View attachment 48470View attachment 48471View attachment 48472
Καλυτερο το Σπόρτινγκ.
 
Αλλες δυο δοκιμες με PSB1 αλλα αυτην την φορα με την ΜΠΕΝΕΛΙ - CRIO του φιλου μου του
Μητσαρα ....που με εμπιστευτηκε ( και τον ευχαριστω πολυ ) και μου την αφησε λεγοντας μου
κανε οσες δοκιμες θελεις.....και βγαλε τουφεκιες για τις νεροσωληνες!!! :p
Το κατα ποσον ειναι νεροσωληνες.....το δειχνουν οι δοκιμες !!!! ;)

ΥΓ. Ο Κοσμας απο Καστορια βλεπει ??? :)

View attachment 48409
View attachment 48410

View attachment 48411
Αδερφέ βλέπω και καλά μάλιστα.Αλλα μόλις είδα την τουφεκιά τσιτωσε το μάτι.Εισαι αρχηγός μπράβο σου.
 
Καλυτερο το Σπόρτινγκ.
Ναι... Βέβαια εκτός από την τουφεκιά με το kicks οι άλλες δύο μας έχουν φύγει αλλά μια εικόνα την παίρνεις χοντρά χοντρά. Και τα σπασίματα με το κλασσικό sporting του Αντρέα ήταν αρκετά πιο γεμάτα αποτι με τον πιστον σκητ. Ο ήχος στον πίνακα τη στιγμή που έφτασαν τα σκάγια στην τουφεκιά με το κικς όλα τα λεφτά.
 
Καλημέρα.. Εχτές κάναμε την βολτα μας στο σχιστο με πολύ ωραία παρέα, ρίξαμε τις πουλες μας, γελάσαμε με την ψυχή μας και μας δόθηκε και η ευκαιρία για 3 δοκιμουλες με τα 28αρια του ρουμελιωτη στα 35 μέτρα όλα νο 8.5. Με τη δική μου την 391 δοκίμασα τον πιστον σκητ του Ανδρέα με το μαμά 3αρι (***). Kαι το sporting το κλασσικό με το kicks LF πάλι στα ίδια μέτρα. Ο φιλαράκος με την φρανκι δοκίμασε το sporting το συγκεντρωτικο του Ανδρέα με το μαμά ic (****) σε νο 8.5 στα 35 μέτρα για να δούμε αν έχει αυτά τα μέτρα ο συνδυασμός για το κυνηγι. Υγ: Η 1η τουφεκιά είναι με πιστον σκητ και οι υπόλοιπες 2 με το κλασσικό sporting του Αντρέα. View attachment 48470View attachment 48471View attachment 48472
καμμια δεν θα με ικανοποιουσε στην τσιχλα. Δεν θελω να κυνηγαω κοψοφτερες και τραυματισμενες πολυ μακρυα. Πολλα κενα και κακες κατανομες . Τσιχλα και 35μ και 28γρ και 8,5 , λαθος συνδυασμος. Δεν φταινε τα συγκεκριμμενα φυσιγγια . Μονο το Full ισως διορθωνε την κατασταση. Για τους τσιχλαδες σχολιασα, αν οι δοκιμες εγιναν για σκοπευτηριο ....πασο
 
Λευτερη οταν εχεις χρονο....και εαν θελεις βεβαια....βαλε μια φωτο αυτη την μισοταπα GT15 για
να καταλαβω ποια ειναι !!!
Δεν είναι μισοταπα Νίκο, το κανονικό βύσμα είναι, εγώ το κόβω το ποτηράκι στα 5 χιλιοστά από τον πάτο.
 
καμμια δεν θα με ικανοποιουσε στην τσιχλα. Δεν θελω να κυνηγαω κοψοφτερες και τραυματισμενες πολυ μακρυα. Πολλα κενα και κακες κατανομες . Τσιχλα και 35μ και 28γρ και 8,5 , λαθος συνδυασμος. Δεν φταινε τα συγκεκριμμενα φυσιγγια . Μονο το Full ισως διορθωνε την κατασταση. Για τους τσιχλαδες σχολιασα, αν οι δοκιμες εγιναν για σκοπευτηριο ....πασο
Κωστή στο κυνήγι ρίχνω το κλασσικό sporting σε νο8.5 με ***αρι τσοκ και σου εγγυομαι ότι αν είσαι σκοπευτικα καλά πάνω στο πουλί μέχρι τα 35 μέτρα σβήνει στον αέρα. Το πιστον σκητ που δοκίμασα και ανέβασα όντως όπως λες δεν τα έχει αυτά τα μέτρα(35) για το κυνηγι, τουλάχιστον με το δικό μου όπλο και το εργοστασιακό ***αρι τσοκ. Ορίστε μια δοκιμή παλιότερη με το κλασσικό sporting του Αντρέα που κυνηγάω και είμαι πολύ ικανοποιημένος DSC_2066.JPG
 
Κωστή στο κυνήγι ρίχνω το κλασσικό sporting σε νο8.5 με ***αρι τσοκ και σου εγγυομαι ότι αν είσαι σκοπευτικα καλά πάνω στο πουλί μέχρι τα 35 μέτρα σβήνει στον αέρα. Το πιστον σκητ που δοκίμασα και ανέβασα όντως όπως λες δεν τα έχει αυτά τα μέτρα(35) για το κυνηγι, τουλάχιστον με το δικό μου όπλο και το εργοστασιακό ***αρι τσοκ. Ορίστε μια δοκιμή παλιότερη με το κλασσικό sporting του Αντρέα που κυνηγάω και είμαι πολύ ικανοποιημένος View attachment 48493
Επι την ευκαιρία να αναφέρω ότι στο νο 8.5 περυσι έβρισκα 450 σκάγια, ενώ στη φετινή παρτίδα γύρω στα 410 σκάγια πλησιάζοντας πιο πολύ προς το καθαρό νο8
 
καμμια δεν θα με ικανοποιουσε στην τσιχλα. Δεν θελω να κυνηγαω κοψοφτερες και τραυματισμενες πολυ μακρυα. Πολλα κενα και κακες κατανομες . Τσιχλα και 35μ και 28γρ και 8,5 , λαθος συνδυασμος. Δεν φταινε τα συγκεκριμμενα φυσιγγια . Μονο το Full ισως διορθωνε την κατασταση. Για τους τσιχλαδες σχολιασα, αν οι δοκιμες εγιναν για σκοπευτηριο ....πασο
28 γραμμάρια με ένα 10ρακι πιστεύω ότι είναι πολύ καλό.........
 
Ναι... Βέβαια εκτός από την τουφεκιά με το kicks οι άλλες δύο μας έχουν φύγει αλλά μια εικόνα την παίρνεις χοντρά χοντρά. Και τα σπασίματα με το κλασσικό sporting του Αντρέα ήταν αρκετά πιο γεμάτα αποτι με τον πιστον σκητ. Ο ήχος στον πίνακα τη στιγμή που έφτασαν τα σκάγια στην τουφεκιά με το κικς όλα τα λεφτά.
Το kings είναι μια κατηγορία μόνο του .Για να δούμε τι θα κάνει το νέο τσοκ brain evo με τεχνολογία equaliser περιμένω .
 
Εγώ να σας πω τι βλέπω εδώ μέσα.

Βλέπω τουφεκιές (τις πιο σφιχτές) στην περιοχή του 80% με ή χωρίς high end τσοκ με εμπορικά και στο 90% (πάλι τις πιο σφιχτές) με ή χωρίς high end τσοκ και ιδιογόμωση.

Μέσος όρος αυτά ...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top