Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
upload jpg
image uploader
upload image online
picture upload
uploading images
Οι δύο τελευταίες είναι με F Baikal και M Gemini αλλά τα μπερδεψα και δε ξέρω ποιο είναι ποιο, δεν είχα στιλό μαζί!
Νο 4 demi magnum lampro!
Τα χαρτόνια είναι 115*77. Το πρώτο είναι στημένο στο 115*77 και τα άλλα στο 77*115.
Τι βλέπει η εμπειρία σας........Εκτός ότι τραβάει προς τα πάνω!
 
Last edited:
upload jpg
image uploader
upload image online
picture upload
uploading images
Οι δύο τελευταίες είναι με F Baikal και M Gemini αλλά τα μπερδεψα και δε ξέρω ποιο είναι ποιο, δεν είχα στιλό μαζί!
Νο 4 demi magnum lampro!
Τα χαρτόνια είναι 115*77. Το πρώτο είναι στημένο στο 115*77 και τα άλλα στο 77*115.
Τι βλέπει η εμπειρία σας........Εκτός ότι τραβάει προς τα πάνω!

Όλες οι τουφεκιές είναι στα 35μ; Πάνω και δεξιά σου φεύγουν νομίζω...
 
Όλες οι τουφεκιές είναι στα 35μ; Πάνω και δεξιά σου φεύγουν νομίζω...
Όλες είναι στα 35 μέτρα. Μερικές φορές που "παίζω", κατά την επωμιση εστιάζοντας σε σταθερό σημείο με διοφθαλμη σκοπευση όταν κλείνω το ένα βλέπω ότι το στόχαστρο γέρνει προς τα αριστερά και κλείνω ελάχιστα το κοντάκι προς το σώμα μου!
Δε ξέρω αν φταίει αυτό ή αν το κάνω κατά το τράβηγμα της σκανδάλης ή είναι θέμα όπλου!
 
να σας πω και εγω τι εχω δει μετα τον κωνο που εκανα στην vinci.. ειναι πολυ συντομο το διαστημα που εγινε και καλα καλα δεν εχει στρωσει ο κωνος ουτε εχω ριξει τα εκατονταδες φυσιγγια αλλα βλεπω περισοτερη δυναμη κρουσης πανω στο στοχο.. το ποσοστο τον τραυματισμενων ειναι πολυ λιγοτερο.. δεν εχω ριξει σε πινακα για να δω το πριν και το μετα αλλα αυτη την αισθηση εχω αποκομισει..
Καλημερα...εχω τι vinci κ εχω διαπιστωσει οτι βγαζει αρκετα σφιχτεσ ντουφεκιεσ...αφτο με τον κονο που μου λενε να πιραξω θα δω καποιο αποτελεσμσ λετε;για λιγο ποιο ανοιχτες ντουφεκιες
 
Καλημερα...εχω τι vinci κ εχω διαπιστωσει οτι βγαζει αρκετα σφιχτεσ ντουφεκιεσ...αφτο με τον κονο που μου λενε να πιραξω θα δω καποιο αποτελεσμσ λετε;για λιγο ποιο ανοιχτες ντουφεκιες
Ο διευρυμενος κωνος ΣΦΙΓΓΕΙ Την τουφεκια. Υπαρχουν λιγοτερα παραμορφωμενα σκαγια και πηγαινουν πιο μαζεμενα.
 
Κατι αλλο που θα μπωρουσα να κανω;
Βαλε ανοιχτοτερο τσοκ, παιξε με μισοταπα φυσιγγια η διασπορας.
Για εμενα ανοιξε τσοκ και μην μπλεκεις πολλα φυσιγγια γιατι θα χασεις τη μπάλα. Βρες ενα φυσιγγια να υπακουει καλα το εκάστοτε τσοκ, και παιξε μπαλα ετσι. Ριξε σωστα και θα πεσει το θηραμα. Να εισαι κυρίαρχος του οπλου σου, εσυ το κανεις κουμαντο. :)
 
στη Vinci, κυνηγάω με 3* τα τσιροπούλια και βάρδα μη πέσει όλη η τουφεκιά στο πουλί..........
το πρωί βάζω το 4* και αυτό μου φαίνεται "λίγο".........η σωστότερη επιλογή μου για τις πρωινές, τείνει να είναι το 5* με 8άρι στα 28γρ
 
PN0pcg4.jpg
 
Καλησπέρα στην παρέα.....χτες βρήκα ευκαιρία να κάνω ενα μέρος απο δοκιμές θα ακολουθήσουν και αλλες μιας και παρέλαβα την κάνη στην sx2 μετα την επιμήκυνση κώνου στα 6 εκατοστά.....δυστυχώς δεν είχα ποικιλία φυσιγγίων μαζί μου....η m92s λόγω ζέστης δεν ανταποκρίθηκε με 12 βαθμούς.....σε σχέση με το pelagri f2 το οποίο γαζωσε.....εν αναμονή νέων δοκιμών και με υπομονή μέχρι να στρώσει και λίγο ο κώνος με τις τουφεκιες
 
Καλως τον Κωστα! Ντουφεκια οχι αστεια το f2!! Απο τις καλυτερες τουφεκιες που εχω δει..τσιχλοφονιας σε Ν10..
Πιος τσιχλοφονιας,αν φας τσιχλα με τετια τουφεκια σφηρα μου.χαχαχα.απο της καλητερες τουφεκιες που εχω δει ειναι
 
Παιδιά το όπλο αν και αστρωτο πέρα του οτι έχει σφίξει κατα ένα αστέρι στα τσοκ έχει μεγαλύτερη δυναμη κρούσης και μικροτερο ακόμα λάκτισμα.....και το θέμα είναι οτι θα σφίξει και άλλο και με βλέπω να κυνηγάω μόνιμα με 4 άστρα....χαχαχαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top