Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν ρελιαζεις τοσο χαμηλα, λογικο ειναι να σου σκορπανε. Η ΜΒ σηκωνει πατημα λιγο παραπανω, οχι ομως τοσο χαμηλα νομιζω. Η πρωτη και η τελευταια ΜΒ μου αρεσαν περισσοτερο.
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες, φευγεις λιγο δεξια. Αν επωμιζεις αριστερα, οπως εγω, ειναι μια εικονα που τοσα χρονια που εκανα δοκιμες ειναι εντελως οικεια.
 
Πίνακες στο σκοπευτήριο Ασπροπύργου , δοκίμασα με FABARM ELOS 76cm 12 συνταγές που είχα μαζί μου όλες οι δοκιμές είναι στα 35 μέτρα
Πάμε λοιπόν.
MB32 1,65x32 No7,5 cx2000 AQUILA 24 2αστρα
free picture upload

MB32 1,65x32 No7,5 cx2000 GIOVANNI 22+Φελλο 2αστρα
img host

MB32 1,75x33,5 cx2000 DRAGO20 2αστρα
image sharing

MB32 1,75x33,5 No7,5 cx2000Z2M21 2αστρα
image hosting

MB32 1,55x28 No 7,5 cx2000 AQUILA 26 2αστρα
image hosting free

PSB1 1,73x33 No7,5 688 2αστρα
uploadimage

PSB1 1,75X33 No6 688 DRAGO 20 2αστρα
uploadimage

PSB2 1,75x34 No7,5 688 DRAGO 17 2αστρα
imag

PSB2 1,80x34 No7,5 688 DRAGO17 2αστρα
free image host

PSB2 1,80x34 No7,5 cx2000 DRAGO 17 φελλό 8αστερο 2αστρα
upload pics

PSB2 1,85x36 No6 688 DRAGO17 2αστρα
upload

F2x28 1,45x29 No 7,5 cx2000 AQUILA 26 2αστρα
image hosting 20mb

Και 2 έτοιμα σκοπευτικά
NSI UNO PRIMA 8,5 35m 2αστρα
adult photo sharing

NSI UNO PRIMA 8,5 35m full/1 άστρο
free image host
Μόνο η psb 36g αξίζει!!!!απο τα φτιαχτα...πίεζε την σκανδάλη....μην την τραβας
 
Αν ρελιαζεις τοσο χαμηλα, λογικο ειναι να σου σκορπανε. Η ΜΒ σηκωνει πατημα λιγο παραπανω, οχι ομως τοσο χαμηλα νομιζω. Η πρωτη και η τελευταια ΜΒ μου αρεσαν περισσοτερο.
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες, φευγεις λιγο δεξια. Αν επωμιζεις αριστερα, οπως εγω, ειναι μια εικονα που τοσα χρονια που εκανα δοκιμες ειναι εντελως οικεια.
Αυτό το αριστερά θα μας φάει..... Πάντως το συγκεκριμένο κοντάκι είναι βολικότερο απο άλλα και θα έρθει αρκετά ευκολα πιστεύω.
 
Καλημέρα , με αυτό το όπλο δεν είχα ρίξει ξανά ούτε το έχω ρυθμίσει ακομα , εκτός απο το λίγο δεξιά φεύγει και λίγο κάτω για τα δικα μου γούστα , για τα τσοκ επίσης δεν έχω άποψη . Στα φυσιγγια τωρα , ειναι τα πρώτα που έκλεισα με την mec και μετά ρελιασμα με δραπανο πάγκου ,μέχρι τωρα έκανα στρογγυλό ρελι, αυτό που είδα ήταν οτι το πάτημα ήταν πολύ, γύρω στα 57mm οπότε κάποιες συνταγές μπορεί να επιρεασθηκαν απο εκεί αρκετά. Όσο για την σύγκριση με τα nsi , υπολόγισε εκτός των άλλων οτι έχουν ένα νούμερο λεπτοτερα σκάγια , 5 περισσότερα στο γραμμάριο. Ωραιο και μαλακό στο ρίξιμο ειδικά με θερμοκρασία μέχρι 25 βαθμούς που είχε χθες.
Το ψιλότερο σκαγι ...ανοίγει περισσότερο....
 
Σαν αισθηση πως σου φανηκανε;
Βικτωρα κείνη την μέρα εριχνα "κένταυρος trap" στο σκοπευτήριο.. οπότε συγκριτικά τα c7 τα ένιωθες αλλά όχι υπερβολικά! νορμάλ σαν 30αρι μου φάνηκε .
το πέλμα μου είναι ξύλινο οπότε αν ήταν υπερβολικό θα το ειχα νοιώσει σίγουρα .
 
Να κάνω μια ερώτηση σε αυτό που βλέπω ¨?
παρατηρώ οτι στον πίνακα σχεδόν τα μισά σκάγια 'έχουν ποιο δυνατή αποτύπωση .. συμβαίνει λόγο piston skeet και διπλής ατράκτου ή είναι η ιδέα μου ...
Στους ίδιους πίνακες έτσι ήταν και οι δικές μου δοκιμές ανεξάρτητα από φυσίγγι και συγκεντρωτήρα
 
Το μικροβιο ειναι ηδη μεσα σου... :)
Ωραιες ειναι, μπραβο!!! Η αποτυπωση πολλες φορες εχει να κανει κ με το ποσο καλα εχει στεγνωσει η ωχρα σε καποια σημεια του πινακα εχω δει εγω, τον τελευταιο καιρο που επιελους δοκιμαζω σε πινακα κ οχι σε χαρτια... Επιπλεον μην εισαι σιγουρος οτι ολα τα σκαγια θα ειναι ιδια μεταξυ τους δυστυχως... Κ σιγουρα δεν θα εχουν κ ολα την ιδια δυναμη...
 
Η άποψη μου είναι πως αν δεν χρησιμοποιήσεις ζελέ δεν μπορείς να έχεις κάποιο αντικειμενικό κριτήριο για το σχήμα των σκαγιών. Για την διάτρηση μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τηλεφωνικούς καταλόγους. Προσωπικά, με τις δυνατότητες που έχω βλέπω συγκέντρωση στον πίνακα και μετά όλα τα άλλα στο βουνό!
 
Πριν απο λιγο και ενω εφτιαχνα στο μαγαζι τα ποτακια μου και ειχα ξεχαστη. ειρθε φιλος γνοστος σκοπευτης και μαρτιρας σε πολες λονγκ ρ. ντουφεκιες μου να με αρωστηση με αποτελ. να κανω λαθος καποιες παραγγελιες..sarcastic.μου εδιξε ενα σετ απ με sp2 στα 55+2 baf.me BB. Οπος μου τα εδιξε τοσετ μαμαει.ειναι τελιοπ.και μου το εκανε ουσιαστηκα δορο.Για αυτο δεν ειναι οι φιλοι?
 
Πριν απο λιγο και ενω εφτιαχνα στο μαγαζι τα ποτακια μου και ειχα ξεχαστη. ειρθε φιλος γνοστος σκοπευτης και μαρτιρας σε πολες λονγκ ρ. ντουφεκιες μου να με αρωστηση με αποτελ. να κανω λαθος καποιες παραγγελιες..sarcastic.μου εδιξε ενα σετ απ με sp2 στα 55+2 baf.me BB. Οπος μου τα εδιξε τοσετ μαμαει.ειναι τελιοπ.και μου το εκανε ουσιαστηκα δορο.Για αυτο δεν ειναι οι φιλοι?
Τον κερασες και ποικιλία μετά; ή θα κυνηγήσεις με το Guerini κιόλας .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top