Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να ρωτησω κατι ρε παιδες Οι μεταλικοι πινακες που τουφεκατε ειναι σε σκοπευτηρια και ριχνει οποιος θελει?
Εδω το δικο μας δεν εχει πινακα παντως
Ναι Πανο, ουτε το δικο μας ειχε... Φετος τον βαλαμε... Μεταλλικος ειναι 1χ1, τον βαφεις με ωχρα πριν απο καθε τουφεκια...
 
Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ. Επειδη ομως μιλαμε εδω μεσα συχνα για συγκεντρωτηρες, ποσο κρατανε τα σκαγια, μαλλινες ταπες, φρενατα τσοκ, ουρες κλπ ειναι σωστο να ξερουμε τη συμβαινει με τη τουφεκια. Ποτε και πως φευγουν τα σκαγια. Απο ποια αποσταση και μετα εχουμε Flyers.
Eνα ατομο που ασχολειται με τη βλητικη και τη φωτογραφιση της ειναι ο φινλανδος Herra Kuulapaa, εδω με διαφορες φωτογραφισεις με διαφορετικα νουμερα σκαγιων και διαφορετικα ειδη βυσματων. Αξιζει να το δειτε τρισδιαστατο. Μερικα αποτελεσματα ισως σας εκπληξουν


http://kuulapaa.com/home/highspeed/Misc.html
 
Εδω ειναι τα κενταυρος σε 8αρια με την Μ2 στα 33 μετρα με 4 αστρα και 30 βαθμους...
Για m2 μαμα δεν μου κολλάει η τουφεκια....πολύ λιγα περιφερειακα σκαγια.....μήπως την γαργαλισες εσωτερικα???χαχαχαχαχχαχα
 
Το τσοκ ειναι το Anaconda MId range, συσφιξη 2,5/10...
Κωστα το οπλο εχει 2,5 εκ κωνο αρκετα χρονια τωρα, αλλα ετσι κ αλλιως ειχε παντα καλες συγκεντρωσεις απο την αρχη... Τα δικα του τσοκ, ηταν για κλωτσιες... ;)

Με υγρασια πως θα τα παμε??
 
Ειμαι περίεργος πως θα καιει τα πουλακια αυτο το τσοκ αν το πετσωσω στην bellmonte μαζι με τα Κένταυρος sporting.lazy.... .xm..shoot.
Το λονγκ το κην ΑΠΟΚΛΙΣΤΗΚΑ στον Εβρο τα πεταλονε κανονικα και σε μεγ. αποστασεις.ΤΟ μιντ το περ. απο μερα σε μερα.ΕΙΜΑΙ σηγουρος οτι θα το κολ. πανω με ηλεκτροκοληση.ΕΧΩ δει φοβ. τουφ. απο αυτο το τσοκακι.
 
Το λονγκ το κην ΑΠΟΚΛΙΣΤΗΚΑ στον Εβρο τα πεταλονε κανονικα και σε μεγ. αποστασεις.ΤΟ μιντ το περ. απο μερα σε μερα.ΕΙΜΑΙ σηγουρος οτι θα το κολ. πανω με ηλεκτροκοληση.ΕΧΩ δει φοβ. τουφ. απο αυτο το τσοκακι.
Αν του βαλεις στην συνταγη αλευρι με χοντρα κανει παπαδες το φιδισιο....χαχαχαχα
 
Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ. Επειδη ομως μιλαμε εδω μεσα συχνα για συγκεντρωτηρες, ποσο κρατανε τα σκαγια, μαλλινες ταπες, φρενατα τσοκ, ουρες κλπ ειναι σωστο να ξερουμε τη συμβαινει με τη τουφεκια. Ποτε και πως φευγουν τα σκαγια. Απο ποια αποσταση και μετα εχουμε Flyers.
Eνα ατομο που ασχολειται με τη βλητικη και τη φωτογραφιση της ειναι ο φινλανδος Herra Kuulapaa, εδω με διαφορες φωτογραφισεις με διαφορετικα νουμερα σκαγιων και διαφορετικα ειδη βυσματων. Αξιζει να το δειτε τρισδιαστατο. Μερικα αποτελεσματα ισως σας εκπληξουν


http://kuulapaa.com/home/highspeed/Misc.html
αγαπητε milvus καλησπερα,ειχα διαβασει οτι ριχνεις με anaconda μπορεις να μου πεις εαν εχουν καλη συμπεριφορα στα ψιλα σκαγια καθωως και τιμη !
 
Με υγρασια πως θα τα παμε??

Εχω ριξει χιλιαδες στο σκοπευτηριο, αλλα στο κυνηγι λιγα... Σε μπεκατσινια με υγρασια ειχαν λιγο αιμα τα πουλια, αλλα γενικα εχω παρατηρησει οτι τα συγκεντρωτικα φυσιγγια υπερτερουν στην υγρασια, κ αυτα ειναι τετοια... Ωστοσο υπαρχουν παιδια που τα εριξαν πολυ στο κυνηγι περυσι, θα εχουν πιο εμπεριστατωμενη αποψη...
 
αγαπητε milvus καλησπερα,ειχα διαβασει οτι ριχνεις με anaconda μπορεις να μου πεις εαν εχουν καλη συμπεριφορα στα ψιλα σκαγια καθωως και τιμη !

Φιλε μου και τα ψιλα και τα χοντρα τα παει γαζι το συγκεκριμενο τσοκ. Τα κυνηγια μου ειναι τσιχλα, περιστεροειδη και υδροβια. Για τουφεκιες με ψιλα εχω ανεβασει κατι βιντεακια απο κυνηγι στη Ν Αφρικη με 28 γρ Ν 7.5 και μαλιστα φυσιγγια προπονησης. Ολες οι ντουφεκιες μου εκει με το mid range. Eγω προσωπικα την εχω καταβρει και δεν θελω να κυνηγησω με αλλα τσοκ. Τωρα η τιμη τους 60 δολλαρια ειναι στην Αμερικη η Patternmaster στελνει Ελλαδα, αλλα αποτι ακουω τα μεταφορικα βγαινουν καποιο 50αρικο.
 
Φιλε μου και τα ψιλα και τα χοντρα τα παει γαζι το συγκεκριμενο τσοκ. Τα κυνηγια μου ειναι τσιχλα, περιστεροειδη και υδροβια. Για τουφεκιες με ψιλα εχω ανεβασει κατι βιντεακια απο κυνηγι στη Ν Αφρικη με 28 γρ Ν 7.5 και μαλιστα φυσιγγια προπονησης. Ολες οι ντουφεκιες μου εκει με το mid range. Eγω προσωπικα την εχω καταβρει και δεν θελω να κυνηγησω με αλλα τσοκ. Τωρα η τιμη τους 60 δολλαρια ειναι στην Αμερικη η Patternmaster στελνει Ελλαδα, αλλα αποτι ακουω τα μεταφορικα βγαινουν καποιο 50αρικο.
Παυλο τα ειπες ολα.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top