Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κάπου πρέπει να έχει και ο @dim63 ένα χαρτί με δοκιμές 30γρ 8 ιδιογομωση με ufo στα 60 μέτρα, αν δεν τα έχει πετάξει ίσως βγει κάποιο συμπέρασμα από κει;)
ήμουν παρών και όντως ήταν εντυπωσιακή για αυτά τα μέτρα ...
Θεόφραστε νόμιζα οτι εχω κ εγω αυτήν την φώτο αλλά δεν την βρίσκω .. θυμάμαι στην είχα στείλε στο viber.xm.
 
ήμουν παρών και όντως ήταν εντυπωσιακή για αυτά τα μέτρα ...
Θεόφραστε νόμιζα οτι εχω κ εγω αυτήν την φώτο αλλά δεν την βρίσκω .. θυμάμαι στην είχα στείλε στο viber.xm.
Το νέο μου τηλέφωνο δεν έχει Viber
ancient-communication-device.jpg
 
Οι επιλογες τοπου, χωρου, αποστασεων,κατευθυνσης του θηραματος,και σκοπευτικης δεινοτητας, μας δινουν την δυνατοτητα με επιλογες των τσοκ να εχουμε τα αποτελεσματα που προσδοκουμε.
Ο τοπος και ο χωρος θα μας προσδιορισουν που πρεπει να κυνηγαμε για να μην εχουμε απωλειες
Η αποσταση και η κατευθυνση, το υψος [μια που περναει ψηλα πανω μας μαλλον θα την βρουμε] καθως και εαν εχουμε καθαρο χωρο αυτες που περνουν δεξια αριστερα.Αυτα για χαμενα η οχι, για ψηλες τουφεκιες η οχι.
Τωρα οσον αφορα τα μετρα,το οτι το δικο μας οπλο, με το ταδε τσοκ δεν στελνει την τουφεκια εκει που την στελνει του Ψ οι διαφορες ειναι πολλες, τραρια τσοκ υπαρχουν πολλα, οπλα υπαρχουν πολλα και διαφορετικα[ εννοω καννες] υπαρχουν μηκη,βελτιωσεις, επιλογες φυσιγγιων,ιδιογωμοσεις κ α
Τωρα γιατι ο Χ,ο Ψκαι καποιοι εδω μεσα τουφεκανε στα + - 50 μετρα με επιτυχιες [κατα την γνωμη μου]οφειλετε " το εχουν" αυτο που φυσιολογικα δεν το"εχουν" ολοι, εχουν δωσει ενα σκασμο λεφτα για οπλα,φυσιγγια,βενζινες ωρες απο τον χρονο τους, οταν ο Χ ο Ψ εχει ριξει μεχρι τωρα 2 νταλικες φυσιγγια, εχει φαει τα συκωτια του ψαχνοντας,διαβαζοντας ωρες πολλες
και εγω με το οπλο μου και το μαμα τσοκ ενα κουτακι, δεν εχω αυτην την απορια"γιατι αυτος"και "οχι και εγω" η να τον,τους αμφισβητω.
Υ.Γ προσωπικες αποψεις:)
Σοβαροτητα ΤΕΛΟΣ απο του χρονου παλι.ha ha ha..ha ha ha..banana..banana..,,,,,..,,,,,..victory..victory.
 
Οι επιλογες τοπου, χωρου, αποστασεων,κατευθυνσης του θηραματος,και σκοπευτικης δεινοτητας, μας δινουν την δυνατοτητα με επιλογες των τσοκ να εχουμε τα αποτελεσματα που προσδοκουμε.
Ο τοπος και ο χωρος θα μας προσδιορισουν που πρεπει να κυνηγαμε για να μην εχουμε απωλειες
Η αποσταση και η κατευθυνση, το υψος [μια που περναει ψηλα πανω μας μαλλον θα την βρουμε] καθως και εαν εχουμε καθαρο χωρο αυτες που περνουν δεξια αριστερα.Αυτα για χαμενα η οχι, για ψηλες τουφεκιες η οχι.
Τωρα οσον αφορα τα μετρα,το οτι το δικο μας οπλο, με το ταδε τσοκ δεν στελνει την τουφεκια εκει που την στελνει του Ψ οι διαφορες ειναι πολλες, τραρια τσοκ υπαρχουν πολλα, οπλα υπαρχουν πολλα και διαφορετικα[ εννοω καννες] υπαρχουν μηκη,βελτιωσεις, επιλογες φυσιγγιων,ιδιογωμοσεις κ α
Τωρα γιατι ο Χ,ο Ψκαι καποιοι εδω μεσα τουφεκανε στα + - 50 μετρα με επιτυχιες [κατα την γνωμη μου]οφειλετε " το εχουν" αυτο που φυσιολογικα δεν το"εχουν" ολοι, εχουν δωσει ενα σκασμο λεφτα για οπλα,φυσιγγια,βενζινες ωρες απο τον χρονο τους, οταν ο Χ ο Ψ εχει ριξει μεχρι τωρα 2 νταλικες φυσιγγια, εχει φαει τα συκωτια του ψαχνοντας,διαβαζοντας ωρες πολλες
και εγω με το οπλο μου και το μαμα τσοκ ενα κουτακι, δεν εχω αυτην την απορια"γιατι αυτος"και "οχι και εγω" η να τον,τους αμφισβητω.
Υ.Γ προσωπικες αποψεις:)
Σοβαροτητα ΤΕΛΟΣ απο του χρονου παλι.ha ha ha..ha ha ha..banana..banana..,,,,,..,,,,,..victory..victory.
Κοτον εισαι .sex hard. στερος
 
Οι επιλογες τοπου, χωρου, αποστασεων,κατευθυνσης του θηραματος,και σκοπευτικης δεινοτητας, μας δινουν την δυνατοτητα με επιλογες των τσοκ να εχουμε τα αποτελεσματα που προσδοκουμε.
Ο τοπος και ο χωρος θα μας προσδιορισουν που πρεπει να κυνηγαμε για να μην εχουμε απωλειες
Η αποσταση και η κατευθυνση, το υψος [μια που περναει ψηλα πανω μας μαλλον θα την βρουμε] καθως και εαν εχουμε καθαρο χωρο αυτες που περνουν δεξια αριστερα.Αυτα για χαμενα η οχι, για ψηλες τουφεκιες η οχι.
Τωρα οσον αφορα τα μετρα,το οτι το δικο μας οπλο, με το ταδε τσοκ δεν στελνει την τουφεκια εκει που την στελνει του Ψ οι διαφορες ειναι πολλες, τραρια τσοκ υπαρχουν πολλα, οπλα υπαρχουν πολλα και διαφορετικα[ εννοω καννες] υπαρχουν μηκη,βελτιωσεις, επιλογες φυσιγγιων,ιδιογωμοσεις κ α
Τωρα γιατι ο Χ,ο Ψκαι καποιοι εδω μεσα τουφεκανε στα + - 50 μετρα με επιτυχιες [κατα την γνωμη μου]οφειλετε " το εχουν" αυτο που φυσιολογικα δεν το"εχουν" ολοι, εχουν δωσει ενα σκασμο λεφτα για οπλα,φυσιγγια,βενζινες ωρες απο τον χρονο τους, οταν ο Χ ο Ψ εχει ριξει μεχρι τωρα 2 νταλικες φυσιγγια, εχει φαει τα συκωτια του ψαχνοντας,διαβαζοντας ωρες πολλες
και εγω με το οπλο μου και το μαμα τσοκ ενα κουτακι, δεν εχω αυτην την απορια"γιατι αυτος"και "οχι και εγω" η να τον,τους αμφισβητω.
Υ.Γ προσωπικες αποψεις:)
Σοβαροτητα ΤΕΛΟΣ απο του χρονου παλι.ha ha ha..ha ha ha..banana..banana..,,,,,..,,,,,..victory..victory.

Δεκτή η προσωπική σου άποψη!

Υπάρχει όμως και η άλλη άποψη αυτού που είναι φιδωλή σε ότι αφορά τις αποστάσεις. Με κατά γενική ομολογία ένα καλό όπλο... Benelli montefeltro ένα καλό κατα γενική ομολογία τσοκ της brilley...no3....και με σχετική επιτυχία στο sporting που φτάνει αν όχι το 25/25 πάντα αλλά τουλάχιστον το 20/25 9 στις 10 φορές....
Είναι λοιπόν αρκετά "ενδιαφέρον" να διαβάζεις για τόσο επιτυχημένες βολές στα 50 και στα 70 μέτρα!
Προς θεού για να μην παρεξηγηθώ...δεν λέω ότι κάποιος λέει ψέματα....και για αυτό έδωσα ανοιχτή πρόσκληση στο σκοπευτήριο....για να δώ και εγώ ο αδαής πως γίνεται...και με τι συνδυασμό!
Ακόμα και σκοπευτές του trap που παρατηρώ...που έχουν σφίξεις νο1 ή 2 στα 50 αλλά και στα 60 μέτρα....δεν καταφέρνουν να πάρουν το πιάτο!
Ο καφές ισχύει.....και αναμένω ΠΜ για όποιον θέλει να περάσει ένα ευχάριστο απόγευμα στο σκοπευτήριο!
 
Δεκτή η προσωπική σου άποψη!

Υπάρχει όμως και η άλλη άποψη αυτού που είναι φιδωλή σε ότι αφορά τις αποστάσεις. Με κατά γενική ομολογία ένα καλό όπλο... Benelli montefeltro ένα καλό κατα γενική ομολογία τσοκ της brilley...no3....και με σχετική επιτυχία στο sporting που φτάνει αν όχι το 25/25 πάντα αλλά τουλάχιστον το 20/25 9 στις 10 φορές....
Είναι λοιπόν αρκετά "ενδιαφέρον" να διαβάζεις για τόσο επιτυχημένες βολές στα 50 και στα 70 μέτρα!
Προς θεού για να μην παρεξηγηθώ...δεν λέω ότι κάποιος λέει ψέματα....και για αυτό έδωσα ανοιχτή πρόσκληση στο σκοπευτήριο....για να δώ και εγώ ο αδαής πως γίνεται...και με τι συνδυασμό!
Ακόμα και σκοπευτές του trap που παρατηρώ...που έχουν σφίξεις νο1 ή 2 στα 50 αλλά και στα 60 μέτρα....δεν καταφέρνουν να πάρουν το πιάτο!
Ο καφές ισχύει.....και αναμένω ΠΜ για όποιον θέλει να περάσει ένα ευχάριστο απόγευμα στο σκοπευτήριο!
Επειδή στο ταπεινό μπαικαλακι εχω βιδωμενα απανω 2 kicks smoke lm και lf σε παραπεμπω στη σελιδα 88 στο Baikal team να τις δεις και να πεις τη γνώμη σου.τα μέτρα που γραφω εκει ειναι μετρημένα με κορδέλα κι εχω ρίξει αρκετά διαφορετικά φυσίγγια απο 28 έως 36 γραμ.
 
Δεκτή η προσωπική σου άποψη!

Υπάρχει όμως και η άλλη άποψη αυτού που είναι φιδωλή σε ότι αφορά τις αποστάσεις. Με κατά γενική ομολογία ένα καλό όπλο... Benelli montefeltro ένα καλό κατα γενική ομολογία τσοκ της brilley...no3....και με σχετική επιτυχία στο sporting που φτάνει αν όχι το 25/25 πάντα αλλά τουλάχιστον το 20/25 9 στις 10 φορές....
Είναι λοιπόν αρκετά "ενδιαφέρον" να διαβάζεις για τόσο επιτυχημένες βολές στα 50 και στα 70 μέτρα!
Προς θεού για να μην παρεξηγηθώ...δεν λέω ότι κάποιος λέει ψέματα....και για αυτό έδωσα ανοιχτή πρόσκληση στο σκοπευτήριο....για να δώ και εγώ ο αδαής πως γίνεται...και με τι συνδυασμό!
Ακόμα και σκοπευτές του trap που παρατηρώ...που έχουν σφίξεις νο1 ή 2 στα 50 αλλά και στα 60 μέτρα....δεν καταφέρνουν να πάρουν το πιάτο!
Ο καφές ισχύει.....και αναμένω ΠΜ για όποιον θέλει να περάσει ένα ευχάριστο απόγευμα στο σκοπευτήριο!
Το πιατάκι πολύ πιθανό να μην σπάσει με ενα δυο σκάγια, και το compack είναι πολύ ποιο εύκολο από ότι το κυνήγι της τσίχλας κατά την γνώμη μου. Στα 30 μέτρα αν το όπλο ψηλοτουφεκάει στο σκοπευτήριο μπορεί να είναι και ευεργετικό όπως και στην φερμα αλλά στο καρτέρι σε μεγάλη απόσταση μια μικρή διαφοροποίηση στα μέτρα του όπλου μπορεί να σε κάνει να φας τα μουστάκια σου(μην ρωτήσετε πώς το ξέρω.hit.)
 
Το πιατάκι πολύ πιθανό να μην σπάσει με ενα δυο σκάγια, και το compack είναι πολύ ποιο εύκολο από ότι το κυνήγι της τσίχλας κατά την γνώμη μου. Στα 30 μέτρα αν το όπλο ψηλοτουφεκάει στο σκοπευτήριο μπορεί να είναι και ευεργετικό όπως και στην φερμα αλλά στο καρτέρι σε μεγάλη απόσταση μια μικρή διαφοροποίηση στα μέτρα του όπλου μπορεί να σε κάνει να φας τα μουστάκια σου(μην ρωτήσετε πώς το ξέρω.hit.)
Μη μου πεις!!!!!.fff..fff. ωρε ψηλε το εφαγες το μουστακι;.fff..crying smile..vert funny..vert funny.
 
Το πιατάκι πολύ πιθανό να μην σπάσει με ενα δυο σκάγια, και το compack είναι πολύ ποιο εύκολο από ότι το κυνήγι της τσίχλας κατά την γνώμη μου. Στα 30 μέτρα αν το όπλο ψηλοτουφεκάει στο σκοπευτήριο μπορεί να είναι και ευεργετικό όπως και στην φερμα αλλά στο καρτέρι σε μεγάλη απόσταση μια μικρή διαφοροποίηση στα μέτρα του όπλου μπορεί να σε κάνει να φας τα μουστάκια σου(μην ρωτήσετε πώς το ξέρω.hit.)

Μόνο ένα σχόλιο...
Αν το compack είναι πιο εύκολο από το κυνήγι της τσίχλας....θέλει μεγάλη κουβέντα! Πάντως έχω δει...πάρα "πολύ καλά τουφέκια" στην τσίχλα....να μην μπορούν να σταυρώσουν πιάτο! Αυτό όμως είναι μια άλλη κουβέντα!
Στο θέμα μας τώρα....στην θεωρία μπορούμε να πούμε πολλά.... μένει να το δούμε στην πράξη!
Εγώ πάντως...πρώτος λέω ότι όχι μόνο ιπτάμενο αλλά ακόμα και καθιστό πουλί στα 70...στα 60 αλλά και στα 50 μέτρα δεν έχω πάρει ποτέ.... και πίστεψε το αν το θες....έχω τουφεκίσει πολλές φορές!!
Φιλικά... και καλό ΣΚ!!
ΥΓ: Τέλος το γραφείο για σήμερα!!
 
40.5 μετρα 6/10 τσοκ μαμα, ιδιογομωση 29 γρ νο 7 57.8% συγκεντρωση
Ενα φυσιγγι στα 40 μετρα σε νο 7, χωρις να ειμαι ιδιαιτερα γνωστης της ιδιογομωσης. Εχω συμβουλατορες :)
Σκεψου παρόμοια συγκεντρωση με 8αρια.Και τσοκ ειχα 6/10.ποιος λεει οτι χρειαζεται φουλ τσοκ για μεγαλες αποστασεις απαρατητα.

Μπορείτε επίσης...στα 50 μέτρα να βάλετε και ένα απλό πλαστικό ποτήρι μιας χρήσης (όσο είναι μια καθιστή τσίχλα)...αν το τρυπήσει
Εβαλα, και εριξα οχι με σκαγια αλλα με μολυβι ουκ ολιγες φορες και ολες ηταν κεντρο. Εχω και μαρτυρες. Το λειοκαννο εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ακριβεια και δυνατοτητες. Ειναι οπλο σοβαρων αποστασεων.


Α συγνώμη, τον περιορισμό για το 3αρι τσοκ, τώρα το είδα. Άρχισαν οι περιορισμοί.....asking.
Οσον αφορα το σκορ στα πιατακια, και εγω απο 15 εως 21 στα 25 ειμαι παντα και με δανεικα οπλα. Παλι εχω μαρτυρες. Και σκοπευταρας ξαναλεω δεν ειμαι.Ουτε μετριος σκοπευτηκα δεν ειμαι και δεν με απασχολει και πολυ να γίνω. Εγω για την παρεα και τα τσιπουρα παω! Χαχαχ

Παιδες ο κοσμος εξελισσεται. Και τα οπλα μερος του κοσμου ειναι. Να μην εξελίσσονται; Τα 35 μετρα ξεχαστε τα. Ο λαγος στα 50 μοιαζει με αρνακι. Η τσιχλα φαίνεται καμπανα στα 40+.
Αφηστε την πολυκατοικια εκει που καθεται. Απλωστε μια μετροταινια. Τι πιο απλο;
 
Στα ψιλα σκαγια η διαφορα στη συγκεντρωση μεταξυ του ντεμι με φουλ ειναι μικροτερη απο οτι στα χοντρα,το ντεμι σαν τσοκ εχει μεγαλες δυνατοτητες,δεν εχεις παρα να τα συγκρινεις στα 50μ μεταξυ τους σε φιγουρα θηραματος για να αλλαξη κανεις γνωμη.Στο ψιλο σκαι η ατρακτο εχει πολυ περισσοτερα προβληματα απο οτι στα χοντρα,γιαυτο το λογο το ντεμι παιζει και πιο κοντα στο φουλ.
 
Η στασιμη φιγούρα δεν ειναι και η καλυτερη ενδειξη. Το θηραμα κινείται, το ιδιο και η ατρακτος.
Ε ολο και καποιο σκαγι θα βρει το θηραμα.
Ποσες πιθανότητες έχει το θηραμα να διανυσει εναν σωληνα με διαμετρο 70 ποντους και 4 μετρα μηκος με διασπαρτα σκαγια μεσα σε αυτον, χωρις να το πετύχει εστω 1;
Αυτος ειναι ενας λογος οτι ο πινακας λεει τη μιση αληθεια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top