Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
σημερινη δοκιμη...

1,77χ33,5 μβ32 στα 33μετρα με Μοd


free screenshot software


1,9x34 mb36 n 5 σε ρελι 33m me mod



how to screenshot on windows

ακουω γνωμες...

αυτο το αριστεροφερσιμο που μου κανει να βαλω ακομα μια δεξια φλαντζα η θα ξεφυγω?
Ωραίες τουφεκιές. Αλλά το όπλο θέλει διορθωμα.
Ειδικά σε τραβερσες από αριστερά θα μένεις πίσω.
 
Eχω δοκιμασει και τα δυο σε κυνηγι φασσας και εχω μηνει απολυτα ευχαριστημένος με καθαρα σκοτώματα μεχρι τα 40 μετρα,Το πρωτο με 686- 1,80 χ 34 - Drago 20 και το δευτερο ακριβως το ιδιο με 688-Ζ2Μ-21

το δικο σου ειναι αυτο με το ρελι....well done.

πως το βλεπεις ως τουφεκιες?
 
το δικο σου ειναι αυτο με το ρελι....well done.

πως το βλεπεις ως τουφεκιες?
Μαλιστα.......τωρα ρε ΑΚΙΣ σε θυμηθηκα,ειχες μηνει ευχαριστημένος με το δευτερο setup της ΜΒ36 το ρελιαστο,λοιπον το ταχογραφησα και βγαζει 418 με 421 στο 1,5m
Από κατανομή σκιζει, επειδή στην φασσα δουλευω ** με 18.6 αυλο στα 35 μετρα είναι λιγο ποιο σφιχτη από την δικη σου.
Aυτο με την ΜΒ32 σχεδόν τα ιδια από ταχύτητες (λιγο ποιο αργο) αλλα εξισου καλο για το κυνηγι της φασσας.well done..well done.
 
Ωραιες τουφεκιες κ οι δυο Ακη, ετσι κ αλλιως η πρωτη ειναι αυτη που δουλευω κ εγω πολυ αλλα το οπλο αριστεριζει αισθητα, θελει διορθωμα... Ωραιο κεντρο εχουν ομως οι τουφεκιες, αν εισαι πανω στο πουλι θα το καπνισει...
 
Παλικάρια χθες πήρα μια κούτα percoso n5 για φάσες ερηξα 4 σε ένα παλιό ψυγείο που το βρήκα σε ένα σκουπιδολακο αλλά δεν μου άρεσε και τόσο ή τουφέκια.στα 27 μέτρα με 3* και άνοιξε παρά πολύ, δεν έβγαλαν φώτο λόγο βλάβης του τηλεφώνου μου
 
Παλικάρια χθες πήρα μια κούτα percoso n5 για φάσες ερηξα 4 σε ένα παλιό ψυγείο που το βρήκα σε ένα σκουπιδολακο αλλά δεν μου άρεσε και τόσο ή τουφέκια.στα 27 μέτρα με 3* και άνοιξε παρά πολύ, δεν έβγαλαν φώτο λόγο βλάβης του τηλεφώνου μου
Συνήθως αυτά, αλλά και όσα φυσίγγια της NSI γεμίζονται με συγκεντρωτήρα αποσπώμενου πάτου, βγάζουν σφιχτές ντουφεκιες...
Μια φώτο βέβαια θα ήταν διαφωτιστική...
Μόνο μία ντουφεκιά έριξες?
Στα 27 μ. θα σου πρότεινα να τα δοκιμάσεις με 4*;)
 
Συνήθως αυτά, αλλά και όσα φυσίγγια της NSI γεμίζονται με συγκεντρωτήρα αποσπώμενου πάτου, βγάζουν σφιχτές ντουφεκιες...
Μια φώτο βέβαια θα ήταν διαφωτιστική...
Μόνο μία ντουφεκιά έριξες?
Στα 27 μ. θα σου πρότεινα να τα δοκιμάσεις με 4*;)
Τέσσερις τουφεκιες εριξα. Ενώσεις με τα 4* θα έχω καλύτερη κατανομή;
 
Τέσσερις τουφεκιες εριξα. Ενώσεις με τα 4* θα έχω καλύτερη κατανομή;
Προσωπικά τα φυσίγγια της NSI με συγκεντρωτήρα αποσπώμενο πάτου, μου έδωσαν τις καλύτερες κατανομές με 4* και με 4* ξεχωρίζει ως πιο συγκεντρωτικό (τουλάχιστον σε σχέση με τα φυσίγγια που τα συγκρινα) σε σχέση με τα λοιπά φυσίγγια με ''συμβατικό'' συγκεντρωτήρα (αν μπορούμε να τους πούμε έτσι).
Με 2* αντιθέτως δεν μου έδωσαν ούτε μεγαλύτερη συγκέντρωση ούτε καλύτερη κατανομή, μπορώ να πω από άλλα φυσίγγια πήρα μεγαλύτερες συγκεντρώσεις.
 
Προσωπικά τα φυσίγγια της NSI με συγκεντρωτήρα αποσπώμενο πάτου, μου έδωσαν τις καλύτερες κατανομές με 4* και με 4* ξεχωρίζει ως πιο συγκεντρωτικό (τουλάχιστον σε σχέση με τα φυσίγγια που τα συγκρινα) σε σχέση με τα λοιπά φυσίγγια με ''συμβατικό'' συγκεντρωτήρα (αν μπορούμε να τους πούμε έτσι).
Με 2* αντιθέτως δεν μου έδωσαν ούτε μεγαλύτερη συγκέντρωση ούτε καλύτερη κατανομή, μπορώ να πω από άλλα φυσίγγια πήρα μεγαλύτερες συγκεντρώσεις.
Κατάλαβα, με ανοιχτά τσοκ δηλαδή σου δουλεψαν καλύτερα, με τι όπλο ήταν οι δοκιμή;
 
Μύρο αν θυμαμε καλά κάποιος φίλος από εδώ έγραψε ότι τα percorso δεν γεμίζονται πια με συγκεντρωτηρα αποσπωμενου πατου.Οποτε για αυτό πηρες αυτή την κατανομή..
 
Μήπως πήρες το μαλλινόταπο; Γράφει απ'έξω fibre feltro. Εγώ εκεί που κυνηγάω φάσσες στα μπασίματα δεν το αλλάζω.
 
Κατάλαβα, με ανοιχτά τσοκ δηλαδή σου δουλεψαν καλύτερα, με τι όπλο ήταν οι δοκιμή;
Τα τελευταία που δοκίμασα (nsi classica 32 γρ. και nsi speed 34 γρ.) τα έριξα με δίκαννο chapuis 70 εκ. καννη, τσοκ 4* & 2* σταθερά
Μήπως πήρες το μαλλινόταπο; Γράφει απ'έξω fibre feltro. Εγώ εκεί που κυνηγάω φάσσες στα μπασίματα δεν το αλλάζω.
Τα συγκεκριμένα δεν τα άλλαζε και ένα γνωστός μου, σε βραδινό κυνήγι παπιού, αλλά θυμάμαι ήταν σε άσπρο διαφανές κάλυκα.
 
Μύρο αν θυμαμε καλά κάποιος φίλος από εδώ έγραψε ότι τα percorso δεν γεμίζονται πια με συγκεντρωτηρα αποσπωμενου πατου.Οποτε για αυτό πηρες αυτή την κατανομή..
Θα σφσξω ένα όταν πάω σπίτι και θα σου πω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top