Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα παιδιά.. Αν ένα φυσίγγι έχει πολλές πιέσεις, πέραν του λακτισματος θα φανεί και στο καψυλιο;;; δηλαδή αν ένα καψυλιο είναι λίγο χτυπημένο απ τη βελόνα σημαίνει υψηλές πιέσεις;;
ΑΚΟΥ φιλε. Αν δεν σε κανω ιδιογομωτη....τουλαχιστον θα σε μαθω να διαβαζεις τα σεταπ....με την καλη
εννοια το λεω....μην μου παρεις ''αναποδες'' και μουρλαθουμε... :)
ΛΟΙΠΟΝ οταν βλεπεις στο χαρτι του στοχου 48+2 Το 2 σημαινει 2γραμμαρια αλευρι....50+2 σημαινει
το ιδιο,,,2 γραμμαρια αλευρι...το καταλαβες τωρα...οκ.
Να ξερεις δικο μου σεταπ με χοντρα σκαγια.....ΠΑΝΤΑ εχει αλευρι...απο τα 33 εως και 50 γραμμαρια
σκαγια!!!
Αυριο θα το δοκιμασω με Ν4 σκαγια....Τα ''φοβαμαι'' λιγο...δεν ειναι καλη ποιοτητα σε σκληροτητα....
σκετο βουτυρο ειναι.....αλλα και τι εγινε....μια ''εικονα'' θα εχω......και θα εχουμε...:)
Αλλωστε...ουτε εξετασεις δινω....και το κεφι μας κανουμε....!!!!!;)
Βάλε μια φωτό να κόψουμε φάση....αυτό πάντως λέγεται, ότι όταν το καψυλιο είναι σιδερωμενο..... υψηλές πιεσεις,καλημέρες‼️


Καλημέρες Νικοοοοοο‼️βάλε πραμα‼️
 
Βασιλη μου , ολοι μπορουν να βγαλουν τετοια φυσεκια.....το εχω ξανα πει....εαν ''ασχοληθουν'' θα τα
τα φτιαξουν.
Θα δοκιμασω και με Ν4 με ιδιο στησιμο. Μπορεις να φανταστεις την ιδια τουφεκια με αλλα 50 σκαγια
στην μεγαλη διαμετρο ?? Λογικα το παπι δεν θα εχει καμια τυχη..
Το Ν4 ( μολυβδινο σκαγι ) με αρχικη V1,5- 418m/s στα 50 μετρα εδωσε 4,1 χιλιοστα διατρηση....
πιστευω οτι το παπι το ριχνει σε αυτα τα μετρα. Θα μας το πουν οι παπιοκυνηγοι αυτο....ισως να
κανω και λαθος.
Με βοηθησε πολυ ο ταχογραφος φιλε!!!! :)
To ρίχνει άνετα. Έχω ρίξει πέρσι Ρουμανία 36 γρ Ν4 B&P MB Long Range και Cheddite Elite 36 γρ Ν4 σε συνθηκες φουλ υγρασιας με αρκετα σκοτωματα στα 50+. V1 στα Β&P 408 ms. Eχω ανεβασει βιντεο με αρκετες τουφεκιες σε πρασινοκεφαλα χρησιμοποιωντας αποκλειστικα αυτα τα φυσιγγια
 
Καλημέρα παιδιά.. Αν ένα φυσίγγι έχει πολλές πιέσεις, πέραν του λακτισματος θα φανεί και στο καψυλιο;;; δηλαδή αν ένα καψυλιο είναι λίγο χτυπημένο απ τη βελόνα σημαίνει υψηλές πιέσεις;;
Καμια σχεση.....οχι
 
To ρίχνει άνετα. Έχω ρίξει πέρσι Ρουμανία 36 γρ Ν4 B&P MB Long Range και Cheddite Elite 36 γρ Ν4 σε συνθηκες φουλ υγρασιας με αρκετα σκοτωματα στα 50+. V1 στα Β&P 408 ms. Eχω ανεβασει βιντεο με αρκετες τουφεκιες σε πρασινοκεφαλα χρησιμοποιωντας αποκλειστικα αυτα τα φυσιγγια
Συμφωνο και εγω ..το ριχνει ανετα ...
 
Πωππω ρε φίλε....τι βιντεάρα ήταν αυτή.:D.yel.

Ναι πράγματι. Το όλο σκηνικό που έζησα σε αυτό το σημείο ήταν απίστευτο. Οι τουφεκιές στο 118Α και στο 119 είναι με διαφορά 5 λεπτών και μάλιστα όρθιος και ακάλυπτος σε παπιοκυνηγι. Οι φίλοι του υδρόβιου ξέρουν τι σημαίνει αυτό. Ο λογος που έφυγα από τη φυλαχτρα μου και πήγα εκεί ήταν ότι την παραχώρησα σε ένα φίλο της παρέας που δεν είχε κανει πάπια μέχρι εκείνη την ώρα.
 
Σε μενα γιατι δεν παιζουν τα βιντεο βρε παιδες ??? Ανοιγει....ξεκιναει το βιντεο....βλεπω την αρχη
της εικονας....με αυτην την εικονα τελειωνει....δεν ''κυλαει'' το βιντεο....ακουω τα μπαμ...τις φωνες
και τις χαρές....και αυτο ειναι ολο. o_O
 
ΛΟΙΠΟΝ Παλικαρια μου , 46 και 48 γραμμαρια σκαγια Ν4 στο παπι μαλλον πολλα τα σκαγια....οχι
οτι του κακοπευτουν σε καποιον σαν εμενα....που σημαδευω τον γαιδαρο....και πεφτει ο μπακαλης...
μια χαρα ...μου κανουν......αλλα εαν δεν προσεξεις το στησιμο και την κατανομη....στο τελος εχεις
σπασει τα δοντια σου πανω στα σκαγια που θα εχει το παπι επανω του.

Εριξα 3 τουφεκιες ηταν να ριξω 2 αλλα εφαγα πολυ παντοφλα απο την κυρα....δεν τις αρεσαν οι κατανομες.....
+ τα μανταλακια που της τα ρημαξα και δεν εχει για την μπουγαδα....τροποποιησα λιγο το σεταπ....και
στην 3 τουφεκια πηρα μια κατανομη που εχει λιγη αξιοπρεπεια!!!! :)
Η Πρωτη τουφεκια ''παραγγελια'' του πατριωτη μου....την ηθελε στα 46 γραμμαρια...οι αλλες 2 στα 48
γραμμαρια.
Περα απο την πλακα....εαν στειλεις 46-48 γραμμαρια στο παπι...και πανε ''μπαλα''....παπι δεν τρως...
Ολες οι τουφεκιες με μαλλινη ταπα.

Φωτο θα βαλει ο φιλος ο Παναγος και τον ευχαριστω πολυ πολυ!!! :)

ΥΓ. Εδωσα ρεπο στον Αλεξ σημερα!!!!!:p
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top