Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είχα Α1 1,70x34 No7 με 686 και sipe 688 1,60x32 No 6 και sipe maxam g1000 1,60x32 No 6

Πολυ δυσκολο εως απιθανο να εχεις ''προβλημα'' με την SIPE....''Ψαξου''....κατι αλλο φταιει...Δεν
γινεται να χασει 10% η SIPE. Εδω στο νησι μεχρι το σωβρακο ειναι μουσκεμα απο την υγρασια....
και η SIPE χαμπαρι δεν παιρνει φιλε!!!

Για την Α1 ναι....κιοτευει στην φουλ υγρασια.....οπως τα λεει και ο κουζουλος,,,,,μην ακους ομως...μην την
΄΄φορτωσεις''......αυτα που κανει ο κουζουλος.....δεν μπορουν να τα ολοι και να ειναι ασφαλεις....ο κουζουλος
εχει διδακτορικο σε αυτο το θεμα....μην κανεις το λαθος και την φορτωσεις...Βαγγελα!!!!
 
Πολυ δυσκολο εως απιθανο να εχεις ''προβλημα'' με την SIPE....''Ψαξου''....κατι αλλο φταιει...Δεν
γινεται να χασει 10% η SIPE. Εδω στο νησι μεχρι το σωβρακο ειναι μουσκεμα απο την υγρασια....
και η SIPE χαμπαρι δεν παιρνει φιλε!!!

Για την Α1 ναι....κιοτευει στην φουλ υγρασια.....οπως τα λεει και ο κουζουλος,,,,,μην ακους ομως...μην την
΄΄φορτωσεις''......αυτα που κανει ο κουζουλος.....δεν μπορουν να τα ολοι και να ειναι ασφαλεις....ο κουζουλος
εχει διδακτορικο σε αυτο το θεμα....μην κανεις το λαθος και την φορτωσεις...Βαγγελα!!!!
Νομίζω ότι η αλλαγή στην εικόνα της συγκέντρωσης έχει να κάνει με την επίδραση της υγρασίας στα σκάγια λόγω αλλαγής της πυκνότητας της ατμόσφαιρας και όχι με την οποιαδήποτε πυρίτιδα........ Αυτό που ονομάζουμε εξωτερική βλητική...... Έτσι νομίζω ..... Ίσως να έχω και λάθος........
 
Λοιπον παιδες....σημερα μαζι με καποιες αλλες δοκιμες που εκανα....ΜΕΤΡΗΣΑ ΔΙΑΤΡΗΣΗ σε Ν6 Νικελ
σκαγια Στα 45 πραγματικα μετρα με ταχυτητα V1,5-405m/s.
Tα συμπερασματα δικα σας....εγω τα δικα μου .....τα εβγαλα!!!! :)

Φωτο....ο καλος μου φιλος ο Αλεξ....και τον ευχαριστω πολυ!!!:)
 
Λοιπον παιδες....σημερα μαζι με καποιες αλλες δοκιμες που εκανα....ΜΕΤΡΗΣΑ ΔΙΑΤΡΗΣΗ σε Ν6 Νικελ
σκαγια Στα 45 πραγματικα μετρα με ταχυτητα V1,5-405m/s.
Tα συμπερασματα δικα σας....εγω τα δικα μου .....τα εβγαλα!!!! :)

Φωτο....ο καλος μου φιλος ο Αλεξ....και τον ευχαριστω πολυ!!!:)
Εγω Ευχαριστω.....φωτο του ΝικουΠ...
 

Attachments

  • IMG-b74e27261f674ac657d6f9162a2e1872-V.jpg
    IMG-b74e27261f674ac657d6f9162a2e1872-V.jpg
    222,1 KB · Προβολές: 66
Νομίζω ότι η αλλαγή στην εικόνα της συγκέντρωσης έχει να κάνει με την επίδραση της υγρασίας στα σκάγια λόγω αλλαγής της πυκνότητας της ατμόσφαιρας και όχι με την οποιαδήποτε πυρίτιδα........ Αυτό που ονομάζουμε εξωτερική βλητική...... Έτσι νομίζω ..... Ίσως να έχω και λάθος........
Η μεγάλη πυκνότητα σίγουρα τα φρενάρει.

Η κατανομή έχει να κάνει περισσότερο με την παραμόρφωση, ταχύτητες και τον χρόνο απόσπασης από τον πυρήνα. :)

Αν θεωρήσουμε ότι όλα τα άλλα είναι ίδια (που δεν είναι) ίσως αυτή η διαφορά να οφείλεται στην πυκνότητα του αέρα.
Ασκεί μεγαλύτερες δυνάμεις στα παραμορφωμένα σκάγια.

Χάος ... :)
 
Πες μας Νικο και το σετ απ αφου ειναι με την ,ssb 150 που με ενδιαφερει !!!! Μηπως ειναι πολυ μακρια τα 45 για το 6 ρι ;

Ναι Δημητρη.....τα 45 μετρα ειναι πολλα για το Ν6 σκαγια....παντα το ελεγα....μεχρι τα 40 μετρα κανει
''δουλεια'' το Ν6 σκαγι.....

Οσον αφορα το σεταπ με την SSB δωσε μου 2-3 ημερες ακομα....να το φερω εκει που θελω...και μετα
θα το γραψω για ολους τους συναδελφους και φιλους....
Θα το δεις γραμμενο αναλυτικα πανω στο χαρτι δοκιμης φιλε!!!
 
Όχι φίλε Λάμπη, υπάρχουν κι άλλες εταιρείες (τουλάχιστον η Ολύμπια) που χρησιμοποιούν νίκελ (τα έχουν τουλάχιστον στον κατάλογο τους).
Nαί τώρα το βλέπω ότι έχουν .
Μούπαν ότι δεν έχουν για να αγοράσω όταν τηλ.
https://www.olympia.com.cy/hunting-cartridges/
 
Ναι Δημητρη.....τα 45 μετρα ειναι πολλα για το Ν6 σκαγια....παντα το ελεγα....μεχρι τα 40 μετρα κανει
''δουλεια'' το Ν6 σκαγι.....

Οσον αφορα το σεταπ με την SSB δωσε μου 2-3 ημερες ακομα....να το φερω εκει που θελω...και μετα
θα το γραψω για ολους τους συναδελφους και φιλους....
Θα το δεις γραμμενο αναλυτικα πανω στο χαρτι δοκιμης φιλε!!!
πες μου μονο ποσα γρ. ειναι
 
πες μου μονο ποσα γρ. ειναι
36+1,5 ΑΛΕΥΡΙ ....το δοκιμαζω σε Ν3 σκαγια και σε Ν6....Αυριο πρωτα ο θεος σε Ν5 - Ν4 στα 50 μετρα
Το Ν3 και αυτο στα 50 μετρα....το Ν6 το δοκιμασα σημερα για την διατρηση και μονο στα 45 μετρα...
Λιγη υπομονη βρε φιλε...θα το γραψω....κατσε να το ''φερω'' εκει που θελω.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top