Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα πτεριγια του ζ2μ 15 δεν κοβονται ουτε με τα δραμια Νικο μην τον φοβασαι και θα εχεις πολυ σφυχτη τουφεκια ενω με κομενα θα ανοιξει πολυ. ναι ξεχασα εγω κλεινω με 4 σταδια αυτο που σου ειπα ειναι με 10χιλ κενο


Έτσι ,τεράστια διαφορά στην συγκέντρωση του Z2M με άκοπα τα πέταλα

Παλικαρια μου....σεβομαι αυτο που λετε.....αλλα εχω σαν αρχη να τα κοβω παντα.

Θα δειτε τις απογευματινες δοκιμες με κομμενα πεταλα....εαν δεν σας αρεσει η κατανομη...το συζηταμε.
Επισεις μην ξεχνατε....στα 50 πραγματικα μετρα γινονται οι δοκιμες....τα μετρα δεν ειναι λιγα... ( παντα
για μενα λεω )...ισως για αλλους να ειναι λιγα...δεν με απασχολει....εγω οπλο στα 50 μετρα δεν σηκωνω
δεν εχω αυτες τις σκοπευτικες ικανοτητες....μεχρι τα 45 μετρα...οκ το παλευω....τι να λεω τωρα οτι ειμαι
σκοπευταρας,,,,,δεν ειμαι και το ξερω,....και ουτε ντρεπομαι να το πω....ετσι ειναι τα πραγματα.
 
Τα πτερύγια στους συγκεντρωτήρες πρέπει πάντα να κόβονται (πριν γεμιστούν) για να έχουμε επαναληψιμότητα στη συμπεριφορά των φυσιγγίων. Αν "αφήσουμε το όπλο να το κάνει αυτό" είναι σαν να αφήνουμε ένα παράγοντα της απόδοσης του φυσιγγίου στην τύχη του.
 
Παλικαρια μου....σεβομαι αυτο που λετε.....αλλα εχω σαν αρχη να τα κοβω παντα.

Θα δειτε τις απογευματινες δοκιμες με κομμενα πεταλα....εαν δεν σας αρεσει η κατανομη...το συζηταμε.
Επισεις μην ξεχνατε....στα 50 πραγματικα μετρα γινονται οι δοκιμες....τα μετρα δεν ειναι λιγα... ( παντα
για μενα λεω )...ισως για αλλους να ειναι λιγα...δεν με απασχολει....εγω οπλο στα 50 μετρα δεν σηκωνω
δεν εχω αυτες τις σκοπευτικες ικανοτητες....μεχρι τα 45 μετρα...οκ το παλευω....τι να λεω τωρα οτι ειμαι
σκοπευταρας,,,,,δεν ειμαι και το ξερω,....και ουτε ντρεπομαι να το πω....ετσι ειναι τα πραγματα.
Οκ κ.Νίκο αλλά αφού μας προσφέρεις εδώ απλόχερα δοκιμές κάνε αν θές και με κομμένα και με άκοπα απο ένα φυσίγγι .
Δεν τόχω δοκιμασμένο αυτό σε δοκιμές αλλά εμπειρία απο ένα τσιχλφύσιγγο CSB3 cx2000 1.60 X30 N.10 z2m 21 6* .
Το γέμιζα με άκοπα τα πέταλα αλλά κάτω απο τα 25μ έκανε ζημιά στα πουλιά ,τα χάλαγε .
Οπότε σκέφτηκα κι'έκοψα τα πέταλα . Καμιά σχέση το ένα φυσίγγι με το άλλο .Μέχρι και ζωντανά πολλά είχα απο 25μ +.
Άνοιγε η ντουφεκιά μου .
 
Οκ κ.Νίκο αλλά αφού μας προσφέρεις εδώ απλόχερα δοκιμές κάνε αν θές και με κομμένα και με άκοπα απο ένα φυσίγγι .
Δεν τόχω δοκιμασμένο αυτό σε δοκιμές αλλά εμπειρία απο ένα τσιχλφύσιγγο CSB3 cx2000 1.60 X30 N.10 z2m 21 6* .
Το γέμιζα με άκοπα τα πέταλα αλλά κάτω απο τα 25μ έκανε ζημιά στα πουλιά ,τα χάλαγε .
Οπότε σκέφτηκα κι'έκοψα τα πέταλα . Καμιά σχέση το ένα φυσίγγι με το άλλο .Μέχρι και ζωντανά πολλά είχα απο 25μ +.
Άνοιγε η ντουφεκιά μου .

Βρε φιλε....δεν το εχω σε τιποτα να σου δοκιμασω και με ακοπα πεταλα....δεν ειναι τιποτα για μενα
ριξω 5 τουφεκιες για φιλους....ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι.....αντε να ψαχνω να βρω τα βυσματα...να δω εαν ανοιξαν
τα πεταλα η οχι...με καταλαβες ??
 
Εριξα 3 φυσεκια το απογευμα....το ενα του φιλου του Δημητρη ( σεταπ ) στα 36+1,5 αλευρι
με Ζ2Μ15 και Ν4,5 σκαγια.

Αλλο ενα με UEE- 48+2 γραμμαρια αλευρι Ν4,5- Ζ2Μ15-8* πτυχο.....ΟΛΑ 8* πτυχα παιδες...

Και ενα ακομα με 688 - 48+2 αλευρι -Ν4,5- DRAGO 14-8* για να δουμε διαφορές....

Διαφορες υπαρχουν....ο drago 14 εβγαλε δοντια...με την εννοια της ταχυτητας...και σε συνδιασμο μαλλον
με κακο ανακατεμα στο αλευρι.....μου χαλασε την κατανομη.
Τα φυσεκια ειναι ΑΝΤΡΙΚΑ....αλλα στα ορια της ασφαλειας μας....γι'αυτο και γραφω τα σεταπ με καθε
λεπτομερεια επανω στο χαρτι του στοχου...

ΥΓ. Μην ''βιαστητε'' να τα στησετε....θα ακολουθησουν και αλλες δοκιμες....να βελτιωσουμε
συγκεντρωση και κατανομη.
Μολις μπορεσω...θα μπουν οι φωτο, :)
 
Φίλε Νίκο οι τουφεκιες για τις απστασεις είναι απλα τρομερες 50 μετρα ειναι 50 μετρα και σαν αθλητης στιβου παλια και μεγαλη ενασχοληση με τις οικοδομες γνωριζω τι ει ειναι τα 50 60και 70 μετρα ειναι πολύ μακρια για να κρατας αυτες τις κατανομες ενα πραγμα λειπει μονο να τυχαινε καμια πολυ χαμηλη θερμοκρασια απο μειον 10 και κατω να βλεπαμε ποιες μπαρουτες θα κρατουσαν τετοιες ντουφεκιες εκει θα γραψω καποια στιγμη ενα σεταπ απο τις σημειωσεις για τους φιλους των υδροβιων με αναστροφο που ειχα φτιαξει και στα 75 μετρα με 6αρι επινικελωμενο εκανε μια τρυπα στη μεση και 80επι80 κενταγε τον υπολοιπο στοχο αλλα η ντουφεκια εβγαινε μονο με μοντ με οποιοδηποτε αλλο τσοκ χαλαγε αν και ειναι τις ταλαιπωριας να το φτιαξεις
 
Τα πτερύγια στους συγκεντρωτήρες πρέπει πάντα να κόβονται (πριν γεμιστούν) για να έχουμε επαναληψιμότητα στη συμπεριφορά των φυσιγγίων. Αν "αφήσουμε το όπλο να το κάνει αυτό" είναι σαν να αφήνουμε ένα παράγοντα της απόδοσης του φυσιγγίου στην τύχη του.

Συμφωνω....πριν καιρο...μου ειχες πει....''παιζω'' με τα bar....Koψε μεχρι κατω τους καλυκες να δεις
τον πυθμενα τους.....Το εκανα....αλλα ''χαμπαρι''.....δεν πηρα....ολοι ''άσπρη'' ηταν....εξηγησε μου...
τι διαφορα θα βρω ??
 
Ναι Δημητρη.....τα 45
Ναι Δημητρη.....τα 45 μετρα ειναι πολλα για το Ν6 σκαγια....παντα το ελεγα....μεχρι τα 40 μετρα κανει
''δουλεια'' το Ν6 σκαγι.....

Οσον αφορα το σεταπ με την SSB δωσε μου 2-3 ημερες ακομα....να το φερω εκει που θελω...και μετα
θα το γραψω για ολους τους συναδελφους και φιλους....
Θα το δεις γραμμενο αναλυτικα πανω στο χαρτι δοκιμης φιλε!!!
Νικο αλλοι σκωτονουν 30 μετρα πιο περα ρε φιλε τι γινετε με τα φυσιγγια σου αχαχαχαχαχαχαχ
 
Συμφωνω....πριν καιρο...μου ειχες πει....''παιζω'' με τα bar....Koψε μεχρι κατω τους καλυκες να δεις
τον πυθμενα τους.....Το εκανα....αλλα ''χαμπαρι''.....δεν πηρα....ολοι ''άσπρη'' ηταν....εξηγησε μου...
τι διαφορα θα βρω ??
Θυμάμαι για τα bar (πιέσεις) αλλά δεν θυμάμαι να σου είπα να κόψεις τους κάλυκες. Μπορείς να βρεις το μήνυμα;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top