Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εκανα την πρωτη μου δοκιμη με την SP2....Στο ιδιο χαρτι ( στοχο ) που δοκιμασα το 12βολο του
φιλου μου του Αλεξ ( Berben ).
Hθελα να δω τι θα μου δωσει....
Πρωτη εντυπωση δικη μου.....Ειμαι σε καλο δρομο....εχω εναν ''μπουσουλα'' τωρα....και ξερω πως
θα ''βαδισω''.... :)

εικόνα_Viber_2021-09-28_19-23-36-241.jpgεικόνα_Viber_2021-09-28_19-23-53-867.jpgεικόνα_Viber_2021-09-28_20-07-23-647.jpg

Παλικαρια , ανακρουση φυσιγγιου 28 γραμμαριων!!! :)
 
Έκανα μερικά διασποράς για τις μπεκατσουλες και δοκίμασα με το πλαγιο baikal σταθερό 4* στα 15 μέτρα, 1x1 περιπου το χαρτι, αλλά δυσκολα τα πραγματα.......





host photos online







web hosting images




free img upload

αν θελεις μεγαλητερη διασπορα πηγενε στο 1,6χ33 με ελικοηδη του θωδη
 
Εκανα την πρωτη μου δοκιμη με την SP2....Στο ιδιο χαρτι ( στοχο ) που δοκιμασα το 12βολο του
φιλου μου του Αλεξ ( Berben ).
Hθελα να δω τι θα μου δωσει....
Πρωτη εντυπωση δικη μου.....Ειμαι σε καλο δρομο....εχω εναν ''μπουσουλα'' τωρα....και ξερω πως
θα ''βαδισω''.... :)

View attachment 33182View attachment 33183View attachment 33184

Παλικαρια , ανακρουση φυσιγγιου 28 γραμμαριων!!! :)
ακαυτη σου αφησε Νικο ? δοκιμασε την και σε κανενα 12 βολο να δουμε τι θα σου δωσει ?
 
ακαυτη σου αφησε Νικο ? δοκιμασε την και σε κανενα 12 βολο να δουμε τι θα σου δωσει ?

Οχι Μητσαρα , ακαυτη δεν ειχα.....Το σκεφτηκα αυτο για το 12 βολο....Δεν ηρθε ακομα η ωρα τους...
Θελω να δοκιμασω πρωτα σε 12/76 τα 50 γραμμαρια σε σκαγια που εχω κλεισει....Να δω πως
συμπεριφερεται....48 γραμμαρια ηταν μαζι με το αλευρι η σημερινη δοκιμη με το 12βολο με
''πιάνεις''... θελω να βαδιζω στα σιγουρα φιλε!!!
 
Εκανα την πρωτη μου δοκιμη με την SP2....Στο ιδιο χαρτι ( στοχο ) που δοκιμασα το 12βολο του
φιλου μου του Αλεξ ( Berben ).
Hθελα να δω τι θα μου δωσει....
Πρωτη εντυπωση δικη μου.....Ειμαι σε καλο δρομο....εχω εναν ''μπουσουλα'' τωρα....και ξερω πως
θα ''βαδισω''.... :)

View attachment 33182View attachment 33183View attachment 33184

Παλικαρια , ανακρουση φυσιγγιου 28 γραμμαριων!!! :)
Νίκο Στα 43 γραμμάρια με 2.60 πυριτιδα και 800 μπαρ πιεση η συγκεκριμένη πυριτιδα πρεπει να σου βγάλει 430-435 αρχικη. .. Βυσμα drago14
 
Νίκο Στα 43 γραμμάρια με 2.60 πυριτιδα και 800 μπαρ πιεση η συγκεκριμένη πυριτιδα πρεπει να σου βγάλει 430-435 αρχικη. .. Βυσμα drago14

Σε ευχαριστω Κωστα. Ειχα εντελως διαφορετικο στησιμο....και ποιο χαμηλα την πυριτιδα.
Με την δοσολογια και στησιμο που ειχα....ειμαι πολυ ευχαριστημενος....
Δεν την ξερω αυτην την πυριτιδα....την ξεκινησα απο χαμηλα....
Και παλι σε ευχαριστω για το σεταπ !!!

Να συμπληρωσω.... οτι το V1,5-395m/s δεν το θεωρω ''λιγο''.....για 43+2 αλευρι γραμμαρια σε Ν3 σκαγια.
Με αυτην την ταχυτητα και ενεργεια που εχουν.....μια χαρα σκοτωνουν στα 50 μετρα.
 
Last edited:
Σε ευχαριστω Κωστα. Ειχα εντελως διαφορετικο στησιμο....και ποιο χαμηλα την πυριτιδα.
Με την δοσολογια και στησιμο που ειχα....ειμαι πολυ ευχαριστημενος....
Δεν την ξερω αυτην την πυριτιδα....την ξεκινησα απο χαμηλα....
Και παλι σε ευχαριστω για το σεταπ !!!

Να συμπληρωσω.... οτι το V1,5-395m/s δεν το θεωρω ''λιγο''.....για 43+2 αλευρι γραμμαρια σε Ν3 σκαγια.
Με αυτην την ταχυτητα και ενεργεια που εχουν.....μια χαρα σκοτωνουν στα 50 μετρα.
Νικο σε 70 καλικα?
 
Σε ευχαριστω Κωστα. Ειχα εντελως διαφορετικο στησιμο....και ποιο χαμηλα την πυριτιδα.
Με την δοσολογια και στησιμο που ειχα....ειμαι πολυ ευχαριστημενος....
Δεν την ξερω αυτην την πυριτιδα....την ξεκινησα απο χαμηλα....
Και παλι σε ευχαριστω για το σεταπ !!!

Να συμπληρωσω.... οτι το V1,5-395m/s δεν το θεωρω ''λιγο''.....για 43+2 αλευρι γραμμαρια σε Ν3 σκαγια.
Με αυτην την ταχυτητα και ενεργεια που εχουν.....μια χαρα σκοτωνουν στα 50 μετρα.
Τα 395 m/s ταχυτητα είναι αρκετή για όλα τα θηράματα από τσίχλα μέχρι γουρουνι και τα δικά μου λαγοφυσιγγα αυτές τις ταχυτητες εχουν. Απλώς πληροφοριακα σου έγραψα ότι η συγκεκριμένη πυριτιδα μπορεί να σου δώσει ακόμη μεγαλυτερες αρχικές με συγκρατημένες πιεσεις εγώ την χρησιμοποιώ μόνο σε δράμια στο cal12 και
Σε γομωσεις μαγκνουμ στο διαμέτρημα 20!
 
Τα 395 m/s ταχυτητα είναι αρκετή για όλα τα θηράματα από τσίχλα μέχρι γουρουνι και τα δικά μου λαγοφυσιγγα αυτές τις ταχυτητες εχουν. Απλώς πληροφοριακα σου έγραψα ότι η συγκεκριμένη πυριτιδα μπορεί να σου δώσει ακόμη μεγαλυτερεςτ
αρχικές με συγκρατημένες πιεσεις εγώ την χρησιμοποιώ μόνο σε δράμια στο cal12 και
Σε γομωσεις μαγκνουμ στο διαμέτρημα 20!
Στα δραμια τι ταχυτητες εχεις?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top