Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάντως

Θα είναι πιο μαλακό λες?

Ναι...λογικο δεν ειναι ??? Χωρις να σημαινει οτι η ανακρουση στο 1,65Χ34 ειναι μεγαλη....Νορμαλ
φυσιγγιο...η διαφορα ειναι στην θερμοκρασια περιβαλλοντος....σημερα εχουμε 20 βαθμους....εαν
ειχαμε πχ 10 βαθμους θα εβλεπες αλλη και ποιο πυκνη συγκεντρωση. ;)
 
Ναι...λογικο δεν ειναι ??? Χωρις να σημαινει οτι η ανακρουση στο 1,65Χ34 ειναι μεγαλη....Νορμαλ
φυσιγγιο...η διαφορα ειναι στην θερμοκρασια περιβαλλοντος....σημερα εχουμε 20 βαθμους....εαν
ειχαμε πχ 10 βαθμους θα εβλεπες αλλη και ποιο πυκνη συγκεντρωση. ;)
Μεχρει 5 βαθμους ξηριζη το δουλευο πολη.με 686.στα κρυα 1,65 με ολα ταλα ειδια
 
Ναι...λογικο δεν ειναι ??? Χωρις να σημαινει οτι η ανακρουση στο 1,65Χ34 ειναι μεγαλη....Νορμαλ
φυσιγγιο...η διαφορα ειναι στην θερμοκρασια περιβαλλοντος....σημερα εχουμε 20 βαθμους....εαν
ειχαμε πχ 10 βαθμους θα εβλεπες αλλη και ποιο πυκνη συγκεντρωση. ;)
Νίκο μου οι γνώσεις μου πάνω στο θέμα φυσίγγι είναι θεωρητικές δεν έχω εντρυφήσει πρακτικά στο θέμα ,και είμαι της άποψης ότι η θεωρία από την πράξη έχει τεράστια διαφορά στα πάντα ,ρωτάω για να μάθω όσο γίνεται ,εάν και πιστεύω ότι στο θέμα ιδιογομωση που οι παράμετροι είναι τόσοι πολλοί μόνον οι πράξη μπορεί να σε μάθει όλα τα άλλα είναι επιφανειακές γνώσεις αλλά έστω και αυτές κάτι είναι .
 
Νίκο μου οι γνώσεις μου πάνω στο θέμα φυσίγγι είναι θεωρητικές δεν έχω εντρυφήσει πρακτικά στο θέμα ,και είμαι της άποψης ότι η θεωρία από την πράξη έχει τεράστια διαφορά στα πάντα ,ρωτάω για να μάθω όσο γίνεται ,εάν και πιστεύω ότι στο θέμα ιδιογομωση που οι παράμετροι είναι τόσοι πολλοί μόνον οι πράξη μπορεί να σε μάθει όλα τα άλλα είναι επιφανειακές γνώσεις αλλά έστω και αυτές κάτι είναι .
Αχ δεν έχω χώρο ρε γαμώτο ,αλλιώς θα σας είχα ρημάξει στης ερωτήσεις χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Αχ δεν έχω χώρο ρε γαμώτο ,αλλιώς θα σας είχα ρημάξει στης ερωτήσεις χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λευτερη μου....μια συμβουλη....απο εναν γέρο....Οταν δεν εχεις χωρο μια λυση υπαρχει!!!!
''Σκιζεις'' την γατα...και κανεις την τραπεζαρια γιαφκα....οτι εκανα και εγω φιλε μου!!!!! ;) .big smile.

εικόνα_Viber_2021-10-15_17-55-30-693.jpgεικόνα_Viber_2021-10-15_17-55-49-176.jpgεικόνα_Viber_2021-10-15_18-05-23-534.jpg
 
Λευτερη μου....μια συμβουλη....απο εναν γέρο....Οταν δεν εχεις χωρο μια λυση υπαρχει!!!!
''Σκιζεις'' την γατα...και κανεις την τραπεζαρια γιαφκα....οτι εκανα και εγω φιλε μου!!!!! ;) .big smile.

View attachment 34163View attachment 34164View attachment 34166
Πω.........ρε φίλε τι έχεις κάνει......... Πάρε σωματοφύλακα μην σε φάει μπαμπεσικα η κυρά στον ύπνο,και γάτα να δοκιμάζει το φαγητό πριν φας........παίζεις με τον θάνατο........
 
Απαγορευονται οι επισκέψεις...
Και όποιος φίλος έρθει κ είναι κυνηγός δεν σου ζητάει καφεδακι..
Ένα φυσιγγακι περιποιημενοοοοοοοο.....


Και γάτα να δοκιμάζει το φαγητό πριν φας........παίζεις με τον θάνατο........
Τι μας φταίνε οι γατες???? Χαχαχα
Σίγουρα δεν είναι κ ότι καλυτερο,κατι ο μόλυβδος κάτι οι πυριτιδες,αλλά κ τοσο βλαβερό δεν νομίζω να είναι.....
 
Λευτερη μου....μια συμβουλη....απο εναν γέρο....Οταν δεν εχεις χωρο μια λυση υπαρχει!!!!
''Σκιζεις'' την γατα...και κανεις την τραπεζαρια γιαφκα....οτι εκανα και εγω φιλε μου!!!!! ;) .big smile.

View attachment 34163View attachment 34164View attachment 34166
Είμαι μικρός για να την σκίσω την γάτα έτσι βρε Νίκο ,δεν με συμφέρει ( ακόμα ) να την σκίσω έτσι .χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!¡
 
Πω.........ρε φίλε τι έχεις κάνει......... Πάρε σωματοφύλακα μην σε φάει μπαμπεσικα η κυρά στον ύπνο,και γάτα να δοκιμάζει το φαγητό πριν φας........παίζεις με τον θάνατο........

Δεν κινδυνευω Βαγγελα μου!!! Εχω σκισει την τιγρη και την λεοπαρδαλη....τι να μου κανει η
γατουλα βρε φιλαρα !!!! :D
 
Και μια με SIPE στα 34 γραμμαρια ( υπερβολη το βλεπω.... ) για την Αρχοντισα την τσιχλα !!!! :)

ΥΓ. Πιστευω στο 1,60Χ34 θα ηταν καλυτερο....περι ορεξεως....κολοκυθοπιτα!!!! ;)

View attachment 34153View attachment 34154View attachment 34155
Και είχα διλήμματα αν η sipe/n κάνει και για ψιλά φυσίγγια για να δουλεύω μόνο μια πυρίτιδα για την επόμενη παραγγελία μου.
Ωραία κατανομή.
 
Και είχα διλήμματα αν η sipe/n κάνει και για ψιλά φυσίγγια για να δουλεύω μόνο μια πυρίτιδα για την επόμενη παραγγελία μου.
Ωραία κατανομή.

Στεφανε δουλευει πολυ καλα απο 28 εως 34 γραμμαρια....Εκει δινει τον καλυτερο της εαυτο ( για μενα ).

Την εχω παει και στα 36 - 37.....αλλα σε αυτα τα γραμμαρια προτιμω την Τεκνα φιλε μου!!!
 
Στεφανε δουλευει πολυ καλα απο 28 εως 34 γραμμαρια....Εκει δινει τον καλυτερο της εαυτο ( για μενα ).

Την εχω παει και στα 36 - 37.....αλλα σε αυτα τα γραμμαρια προτιμω την Τεκνα φιλε μου!!!
Λίγα γραμμάρια και καλά.Είμαι της άποψης ότι μια γρήγορη ελαφριά τουφεκιά είναι πολύ καλύτερη από μια βαριά και αργή.
 
Λίγα γραμμάρια και καλά.Είμαι της άποψης ότι μια γρήγορη ελαφριά τουφεκιά είναι πολύ καλύτερη από μια βαριά και αργή.

Καλημερα Στεφανε!!! Καλες ειναι οι γρηγορες και ελαφριες τουφεκιες.....αλλα ειναι για μεχρι τα 35
μετρα.
Δεν μπορεις να πας ΠΧ στην φασσα ή στο παπι με μια ελαφρια τουφεκια και να εχεις απαιτηση να
πεσει το θηραμα στα 45 - 50 μετρα !!!
Μονο με ΤΑΜΑ στην Παναγιά θα πεσει....και αυτο θα γινει μια φορα!!!
Βαση του πινακα συγκεντρωσης που δινουν οι κατασκευαστες φυσιγγιων....αυτο επιβεβαιωνεται.
Αλλο τα 33 γραμμαρια .....Αλλο τα 42 , αλλο τα 50 γραμμαρια.
Οι κατασκευαστες φυσιγγιων δινουν 32% συγκεντρωση στα 50 μετρα με φουλ τσοκ.
Αυτο σημαινει οτι φυσιγγιο 33 γραμμαρια στον φονικο κυκλο απο τα 191 σκαγια γομωσης μονο τα
61 σκαγια θα ειναι μεσα!!!
Και με 61 σκαγια δεν πεφτει ουτε φασσα ουτε παπι.....
Τα 50 μετρα δεν ειναι ''αστειο''.....για να παρεις θηραμα θελεις περισσοτερα γραμμαρια σκαγια !!!

Για του λογου το αληθες σου βαζω καποιες φωτο.....και βγαλε τα συμπερασματα σου φιλε μου!!!

εικόνα_Viber_2021-03-19_16-39-49.jpgεικόνα_Viber_2021-03-21_09-00-29.jpgεικόνα_Viber_2021-03-21_09-00-57.jpgεικόνα_Viber_2021-02-06_12-34-57.jpgεικόνα_Viber_2021-02-06_12-35-15.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top