Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δεν σε καταλαβαίνω.... αυτά τα λένε οι αρθρογράφοι που ανέφερα, πιστεύεις πως δεν ισχύουν; (με μια μικρή επιφύλαξη για την ρίγα)
Είναι γενικότητες απλά αυτό λέω και δεν είναι ακριβή έχουν δόση αλήθειας μέχρι εκεί.Δεν λέω ότι λένε αλλά Ντάλον απλά μιλάνε για γενικούς κανόνες που πολλοί με την εξέλιξη αρχίζουν να μην ισχύουν .
 
Είναι γενικότητες απλά αυτό λέω και δεν είναι ακριβή έχουν δόση αλήθειας μέχρι εκεί.Δεν λέω ότι λένε αλλά Ντάλον απλά μιλάνε για γενικούς κανόνες που πολλοί με την εξέλιξη αρχίζουν να μην ισχύουν .
ποιοι γενικοί κανόνες δεν ισχύουν
πες μου ένα παράδειγμα να καταλάβω
 
Περμενω καποια ψυχη να γραψει παλι οτι κακως πεταξα τα λεφτα μου για τσοκ αλλα εχω τρελα τι να κανω;;;


Βρε Αλεξ......Κανε το κεφι σου με τα τσοκ σου....και ασε τι λεμε εμεις.... Ο καθε ενας μας εχει το
δικο του σκεπτικο.....Εσυ κανε αυτο που γουσταρεις και σου αρεσει φιλαρα.... :)
Και εγω ας μην καταλαβαινω κατα ποσο βελτιωσε την τουφεκια το τσοκ!!!
Στο κατω - κατω....ουτε δανεικα μας ζητησες να τα αγορασεις....ουτε σε ταιζουμε ...ουτε σε ποτιζουμε!!!! ;)
:D
 
Περμενω καποια ψυχη να γραψει παλι οτι κακως πεταξα τα λεφτα μου για τσοκ αλλα εχω τρελα τι να κανω;;;


Βρε Αλεξ......Κανε το κεφι σου με τα τσοκ σου....και ασε τι λεμε εμεις.... Ο καθε ενας μας εχει το
δικο του σκεπτικο.....Εσυ κανε αυτο που γουσταρεις και σου αρεσει φιλαρα.... :)
Και εγω ας μην καταλαβαινω κατα ποσο βελτιωσε την τουφεκια το τσοκ!!!
Στο κατω - κατω....ουτε δανεικα μας ζητησες να τα αγορασεις....ουτε σε ταιζουμε ...ουτε σε ποτιζουμε!!!! ;)
:D
Δικιο εχεις δεν αντιλεγω, η ψυχη που μου γραφει για τα τσοκ ειναι ο @Johnny brow αλλα σημερα την γλιτωσα... .yel.
 
Τα έχω διαβάσει όλα αυτά και φυσικά διαφωνώ γιατί μιλά με δεδομένα του 1930 .Τρανό παράδειγμα πήγαινε στο τραπ και ντουφεκα με 55 φουλ η για φάσες αφού δεν υπάρχει διαφορά στη 55 με την 76αρα κανη και έλα να μου πεις αποτελέσματα.
 
Τα έχω διαβάσει όλα αυτά και φυσικά διαφωνώ γιατί μιλά με δεδομένα του 1930 .Τρανό παράδειγμα πήγαινε στο τραπ και ντουφεκα με 55 φουλ η για φάσες αφού δεν υπάρχει διαφορά στη 55 με την 76αρα κανη και έλα να μου πεις αποτελέσματα.
οκ τώρα άρχισα να σε πιάνω
ο Παπατσαρούχας μιλά με δεδομένα - μετρήσεις του 1930
τα σημερινά δεδομένα ποιά είναι;
 
Ειπα να παιξω κι εγω παλι σημερα, δυο τουφεκιες με το φουλ του οπλου στα 45 και 51 μετρα αλλα σε μικρο χαρτονι 55×75 και μια στα 45 με kicks xfull και Ρουμελ 35 psb2 no5

Περμενω καποια ψυχη να γραψει παλι οτι κακως πεταξα τα λεφτα μου για τσοκ αλλα εχω τρελα τι να κανω;;;

View attachment 39347View attachment 39348View attachment 39349
Τα λεφτά έχουν πιάσει τόπο.
Τα kicks σκοτώνουν σε μεγαλύτερες αποστάσεις. Είναι γεγονός
 
Εσύ πιστεύεις πως όπλα τσοκ φυσίγγια είναι ίδια από τότε μέχρι τώρα για να έχουμε τα ίδια αποτελέσματα .Αν είναι έτσι να πούμε στους σκοπευτές ποσσο μαλακές είναι που κουβαλάνε κάτι ντουφέκια σα γκλιτσες 4 κιλά αφού δε χάνουν το κοντοκανο σε ταχ βγάζουν ίδια συσκεντρωση με ίδιο τσοκ .
 
Δικιο εχεις δεν αντιλεγω, η ψυχη που μου γραφει για τα τσοκ ειναι ο @Johnny brow αλλα σημερα την γλιτωσα... .yel.
Σιγά μην γλυτώσεις :)
Ο Γιάννης είναι φοβερό παιδί πάντως και παθιασμένος κυνηγός.
Τον γνώρισα Χριστούγεννα και ήπιαμε καφεδιά.
 
Σιγά μην γλυτώσεις :)
Ο Γιάννης είναι φοβερό παιδί πάντως και παθιασμένος κυνηγός.
Τον γνώρισα Χριστούγεννα και ήπιαμε καφεδιά.
Πινεις και τιποτα αλλο.yel.
Καφε με το μπισκοτο καφε και με τον μεζε
Εγω πιστευω οτι ο καφες σου ειναι σκετος οινοπνευμα παντος.big smile.
 
Εσύ πιστεύεις πως όπλα τσοκ φυσίγγια είναι ίδια από τότε μέχρι τώρα για να έχουμε τα ίδια αποτελέσματα .Αν είναι έτσι να πούμε στους σκοπευτές ποσσο μαλακές είναι που κουβαλάνε κάτι ντουφέκια σα γκλιτσες 4 κιλά αφού δε χάνουν το κοντοκανο σε ταχ βγάζουν ίδια συσκεντρωση με ίδιο τσοκ .
Φίλε Γιάννη να σε ρωτήσω κάτι; μήπως "γνωριζόμαστε" από άλλο φόρουμ;
Πάντως μετά λύπης μου διακρίνω έναν αδικαιολόγητο εκνευρισμό!
Εδώ όλοι μια παρέα είμαστε αλίμονο αν αρχίσουμε να νευριάζουμε για τον κάθε Παπατσαρούχα και το τι λέει!
Προσπαθώ να σε καταλάβω για να κάνω διάλογο μαζί σου, δεν έχω πρόθεση να αντιπαρατεθώ μαζί σου.

απαντώ σε αυτά που ρωτάς:
1. Όχι τα όπλα και τα φυσίγγια και τα τσοκ έχουν εξελιχθεί από τότε! Αυτό που δεν έχει αλλάξει από το 1930 είναι ότι ζούμε στον ίδιο πλανήτη με τις ίδιες φυσικοχημικές παραμέτρους
2. το σκοπευτικό όπλο είναι βαρύ και μακρύ για άλλους λόγους από αυτούς που φαντάζεσαι, χώρια που μιλάμε για κυνηγετικό όπλο. Ο ίδιος ο Παπατσαρούχας το ξεκαθαρίζει αυτό στο τέλος του άρθρου του, ότι μιλάμε για κυνήγι κι όχι σκοποβολή.

εγώ απάντησα σε αυτά που ρώτησες, εσύ Γιάννη φίλε μου θα απαντήσεις σε αυτά που σε ρώτησα;

"ο Παπατσαρούχας μιλά με δεδομένα - μετρήσεις του 1930
τα σημερινά δεδομένα ποιά είναι;"
 
3 (Α,Β,Γ) διαφορετικές τουφεκιές ο Βασίλης 3 διαφορετικές βαθμολογίες
εσείς ποια λέτε ότι είναι πιο ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ;
ποια τουφεκιά γεμίζει την τσάντα;
Η Α η συγκεντρωτική με την χαμηλότερη βαθμολογία;
ή η Β η ισοκατανεμημένη με την ψηλή βαθμολογία;
Β δαγκωτό
 
Δικιο εχεις δεν αντιλεγω, η ψυχη που μου γραφει για τα τσοκ ειναι ο @Johnny brow αλλα σημερα την γλιτωσα... .yel.
Η δική μου συμβουλή είναι να πάρεις αλλά δεκα τσοκ τουλάχιστον, όσο πιο πολλα τόσο πιο καλα
 
Η δική μου συμβουλή είναι να πάρεις αλλά δεκα τσοκ τουλάχιστον, όσο πιο πολλα τόσο πιο καλα
Εχω ρε Δημητρη αλλα μονο το Kicks xfull εχω μονιμα, στον παγκο εχω το goose, ufo και Kicks Lf.
Ολα καλα ειναι και του οπλου επισης παρα πολυ καλα, αλλα πλεον δεν μπαινω στο τρυπακι οταν χασω ενα πουλι να πω, αν ειχα το αλλο τσοκ θα το επαιρνα...
Ασε που θα λαλησω παλι στις δοκιμες αν παρω κι αλλο τσοκ, ετσι ειμαι μονιμα με το xfull βιδωμενο και ολα κομπλε, αν παω πχ για μπεκατσα βαζω 1ο ενα διασπορας και ειμαι κυριος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top