Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα στην παρέα.
Παραθέτω μερικές δοκιμές με το Muller Passing που έκανα τον Οκτώβριο του 2015. Το χαρτόνι είναι σε όλες τις περιπτώσεις 1*1.
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
30 μέτρα
IMG_2532.jpg


Η παρακάτω μου έφυγε χαμηλά από λάθος μου
IMG_2530.jpg


60 μέτρα tubo - η τρύπα που βλέπετε είναι το tubo που πέρασε μέσα από το χαρτόνι. Δεν είχαν ανοιχτεί καθόλου τα πτερύγια γι'αυτό και τη θεωρώ μια κακή τουφεκιά. Φυσικά τα φυσίγγια που γεμίστηκαν επέστρεψαν για επεξεργασία
IMG_2536.jpg
 
Η πρωτη που εφυγε καω κ δεξια δεν ειναι κακη αν συνυπολογισουμε μαλιστα οτι το IM της Browning στο 725 δεν ειναι ουτε καν 3 *... .buy buy..hair. LM ειναι βαση συσφιξης... .xm.

Μανο θεωρω πολυ κοντινη την αποσταση των 30 μετρων για το Passing... Αυτο που θα ηθελα εγωγι αυτο το τσοκ ωστε να ειμαι ευχαριστημενος ειναι ειδικα στα 35 κ τα 40 μετρα να κενταει, να ξερω δηλαδη οτι σε αυτες τις δυο καρτερησιες αποστασεις μονο με δικο μου λαθος θα φυγει το θηραμα...
 
Η πρωτη που εφυγε καω κ δεξια δεν ειναι κακη αν συνυπολογισουμε μαλιστα οτι το IM της Browning στο 725 δεν ειναι ουτε καν 3 *... .buy buy..hair. LM ειναι βαση συσφιξης... .xm.

Μανο θεωρω πολυ κοντινη την αποσταση των 30 μετρων για το Passing... Αυτο που θα ηθελα εγωγι αυτο το τσοκ ωστε να ειμαι ευχαριστημενος ειναι ειδικα στα 35 κ τα 40 μετρα να κενταει, να ξερω δηλαδη οτι σε αυτες τις δυο καρτερησιες αποστασεις μονο με δικο μου λαθος θα φυγει το θηραμα...
Άρη καλημέρα. Δηλαδή τα πραγματικα τσοκαρισματα είναι περίπου ένα βαθμό πιο ανοιχτά; Αυτο ισχύει σε όλα τα τσοκ; Παράδειγμα ποιο πραγματικό τσοκ έχει ο κύλινδρος; Υπάρχει σε κάποιο από τα 5 τσοκ του 725 η ακριβής σύσφιξη που δίνει ή εταιρεία; Συγγνώμη αν σε ζαλισα με τις ερωτήσεις μου.
 
Μάλιστα... o ένας (Manos) έβαλε κάτι χαρτόνια που οι τρύπες από τα σκάγια φαίνονται σαν τρύπες βελονιού, ο άλλος (giannis corfu) έβαλε τον στόχο στον ίσκιο (καλά που δεν τον πέτυχε κι όλας.yel.)...μας βγάλατε τα μάτια.buy buy..sarcastic.

Τέλος παντων...
Καλησπέρα στην παρέα.
Παραθέτω μερικές δοκιμές με το Muller Passing που έκανα τον Οκτώβριο του 2015. Το χαρτόνι είναι σε όλες τις περιπτώσεις 1*1.

30 μέτρα
IMG_2532.jpg


Η παρακάτω μου έφυγε χαμηλά από λάθος μου
IMG_2530.jpg


60 μέτρα tubo - η τρύπα που βλέπετε είναι το tubo που πέρασε μέσα από το χαρτόνι. Δεν είχαν ανοιχτεί καθόλου τα πτερύγια γι'αυτό και τη θεωρώ μια κακή τουφεκιά. Φυσικά τα φυσίγγια που γεμίστηκαν επέστρεψαν για επεξεργασία
IMG_2536.jpg
Μάνο εμένα μ' αρεσουν οι 2 πρώτες ντουφεκιές σου ,πυκνές και με καλή ισοκατανομή, σίγουρα έχουν μέτρα ακόμα...
Δεν ξέρω τη σύσφιξη είναι το MULLER Passing, άλλα σαν ντουφεκιες απο ένα πολύ καλό 3* τις βλέπω...
H 3η εμένα μου φαίνεται μια χαρά σκάγια έβαλε για την απόσταση/Νο σκαγιών, αν καταφέρεις και ''τακτοποιήσεις'' και την κατανομή λίγο, θα έχεις πύραυλο εδάφους-αέρος..

Σημερινες δοκιμές με το 725.
1. Απόσταση 50 μέτρα- τσοκ IM invector DS- φυσηγγι Rotweill Plus 36γρ.Νο 5

adult image sharing

2. Απόσταση 40 μέτρα- φυσηγγι Ζωχιος σπόρτιγκ- τσοκ Μ invector DS
KLS0t9b.jpg
Γιάννη την άλλη φορά να βάλεις το στόχο στον ήλιο και 'συ να κάτσεις στον ίσκιο....sarcastic.

Οσο αφορά την 1η ντουφεκιά στα δεξιά που φαίνεται το κέντρο της και αν λάβουμε υπόψη οτι το Νο 5 προορίζεται, κυρίως, για φάσσα-παπί είναι πολύ καλή τη φάσσα (τουλαχιστον) μέχρι αυτή την απόσταση την έχεις στη ''ρέντε'' που λέμε στην Κέρκυρα..
Η 2η καλή και αυτή, αν προορίζεται για κιχλα, πρέπει να ίσα καλά κέντρο, πιστεύω σ' αυτη την απόσταση το ΙΜ θα σου δώσει μεγαλύτερο κύκλο ωφέλιμης κατανομής...
 
Αλήθεια Γιάννη τα 5αρια για φασσες τα προορίζεις?
Δεν ηξερα οτι κανεις και extreme κυνηγια.sarcastic.
Σε είχα συνηθίσει σε τρυγόνι τσιχλα κ την μεγάλη σου αγάπη με την μεγάλη μύτη..:)
 
Αλήθεια Γιάννη τα 5αρια για φασσες τα προορίζεις?
Δεν ηξερα οτι κανεις και extreme κυνηγια.sarcastic.
Σε είχα συνηθίσει σε τρυγόνι τσιχλα κ την μεγάλη σου αγάπη με την μεγάλη μύτη..:)
Ναι Τάσο φασσες, για τις μέρες που πηγαίνουμε Ήπειρο για μπεκατσα, καθόμαστε συνήθως το πρωί 2- 3 ωριτσες μπας και στραβωσουμε καμία .sarcastic. τα συγκεκριμένα τα έχω πολλά χρόνια και όπως το κόβω θα τα έχω για πολλά ακόμα.....sarcastic. μιας και εδώ νησί για να πιάσεις τα καρτέρια στα μπασιματα πρέπει να πας από το Σεμπτεμβρη.........sarcastic.
 
Ναι Τάσο φασσες, για τις μέρες που πηγαίνουμε Ήπειρο για μπεκατσα, καθόμαστε συνήθως το πρωί 2- 3 ωριτσες μπας και στραβωσουμε καμία .sarcastic. τα συγκεκριμένα τα έχω πολλά χρόνια και όπως το κόβω θα τα έχω για πολλά ακόμα.....sarcastic. μιας και εδώ νησί για να πιάσεις τα καρτέρια στα μπασιματα πρέπει να πας από το Σεμπτεμβρη.........sarcastic.
Και τον Οκτώβρη Γιάννη, στα μπασίματα της κίχλας στο νησί, μπορούν να σου περάσουν φάσσες από το πουθενά...βέβαια εκεί σπάνια προλαβαίνεις να αλλάξεις φυσίγγι...
Επίσης σε κάποια συγκεκριμένα σημεία, στα Β-ΒΑ του νησιού, σε μπεκατσοκυνήγια που έκανα, έβρισκα με αρκετά μεγάλο ποσοστό πιθανοτήτων συνάντησης, και το χειμώνα πουλιά...;)
Τώρα βέβαια έχω πάνω απο 10 χρόνια να πάω σ' αυτες τις περιοχές και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι, γιατί τα τελευταία χρόνια χαλάγανε με ραγδαίο ρυθμό..
 
Και τον Οκτώβρη Γιάννη, στα μπασίματα της κίχλας στο νησί, μπορούν να σου περάσουν φάσσες από το πουθενά...βέβαια εκεί σπάνια προλαβαίνεις να αλλάξεις φυσίγγι...
Εγω πάντως Σπύρο δεν περίμενα ποτε οτι ενα 8αρι(των 2,25)μπορει να σπάσει το φτερό της φασσας κ μετά τα 30μ.Και όχι μονο το έσπασε αλλα το κόκαλο βγήκε έξω τελείως.
Μου συνεβει πέρσι τον Οκτώβρη.
Όποτε πάνω στον πανικό μας για να αλλάξουμε φυσιγγια μπορει να "χάσουμε"τα πουλια.
Αν θέλει ο διάολος πέφτουν κ με 9αρια.
Το θέμα ειναι να περάσουν.
 
Άρη καλημέρα. Δηλαδή τα πραγματικα τσοκαρισματα είναι περίπου ένα βαθμό πιο ανοιχτά; Αυτο ισχύει σε όλα τα τσοκ; Παράδειγμα ποιο πραγματικό τσοκ έχει ο κύλινδρος; Υπάρχει σε κάποιο από τα 5 τσοκ του 725 η ακριβής σύσφιξη που δίνει ή εταιρεία;

Ναι ενα τσοκ πιο ανοιχτα ειναι... Υπαρχει ενα τσοκ που ειναι ακριβως στη σφυσφιξη που πρεπει....buy buy. Το φουλ... .hair. Το φουλ ειναι ακριβως 1,00 !!!!!:)

Μάλιστα... o ένας (Manos) έβαλε κάτι χαρτόνια που οι τρύπες από τα σκάγια φαίνονται σαν τρύπες βελονιού, ο άλλος (giannis corfu) έβαλε τον στόχο στον ίσκιο (καλά που δεν τον πέτυχε κι όλας.yel.)...μας βγάλατε τα μάτια.buy buy..sarcastic.

.RESPECT..sarcastic.
 
Ναι ενα τσοκ πιο ανοιχτα ειναι... Υπαρχει ενα τσοκ που ειναι ακριβως στη σφυσφιξη που πρεπει....buy buy. Το φουλ... .hair. Το φουλ ειναι ακριβως 1,00 !!!!!:)
Στα οπλα με σταθερά τσοκ τι γινετε,
Ειναι ακριβές αυτο που αναγραφούν?
 
Συμφωνώ ότι είχαν ακόμα μέτρα οι ντουφεκιές, για την ακρίβεια στα 30 μέτρα μου φάνηκαν συγκεντρωτικές. Είχα κάνει δοκιμή και στα 45 μέτρα αλλά δεν κράτησα κάτι να σας δείξω :(. Θα κάνω και άλλες δοκιμές γτ με ευχαρίστησε πολύ το τσοκάκι αυτό το Γενάρη στην Κόνιτσα.
 
skb ??? για γραψε λεπτομέρειες μαστορα , τωρα τελευταια παιζει πολύ ιαπωνια , ποιος είναι ο τυχερος ? καλαματα εγιναν οι τουφεκιες σημερα ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top