Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ωραιος Κωστα, θα τολμησω να σου πω οτι τη διαφορα στην αποδοση θα την καταλαβεις κυριως σε συνθηκες κυνηγιου... "κρυβεται" λιγο ο διευρυμενος αυλος στον πινακα... ;)
Φτιαξε το κοντακι σου με την πρωτη ευακιρια αλλα μιας κ εισαι παπιατζης, αμα ξαναδω δοκιμη στα 30 μετρα θα παρεις κοκκινη καρτα... .yelling..sarcastic. Αν ερχονται στα 30 μετρα, δωσμου κυλινδρο κ 7αρακια... ;)
Θα γίνει το σεταρισμα στο κοντάκι και μετα θα ξανακανω δοκιμές.....τα τριαντα γίνανε για να δω τις διάφορες απο τα σαράντα.....οι επόμενες θα είναι εκεί στα 35 με 45....
 
Ωραιος Κωστα, θα τολμησω να σου πω οτι τη διαφορα στην αποδοση θα την καταλαβεις κυριως σε συνθηκες κυνηγιου... "κρυβεται" λιγο ο διευρυμενος αυλος στον πινακα... ;)
Φτιαξε το κοντακι σου με την πρωτη ευακιρια αλλα μιας κ εισαι παπιατζης, αμα ξαναδω δοκιμη στα 30 μετρα θα παρεις κοκκινη καρτα... .yelling..sarcastic. Αν ερχονται στα 30 μετρα, δωσμου κυλινδρο κ 7αρακια... ;)
Γιατι ρε φιλος τη εχουν τα 30 μετρα.εγω δεν σηκωνω ντουφεκι αν ειναι παραπανω
 
Γιατι ρε φιλος τη εχουν τα 30 μετρα.εγω δεν σηκωνω ντουφεκι αν ειναι παραπανω

Το ξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερω αγορι μου....yel. Για τα 30 μετρα καλοι εισαστε εσεις οι δυο... .buy. Μηπως να το γυρισετε σε μπεκατσα??? .yelling..yelling..yelling. Περα απο την πλακα, το εχω καναγραψει πολλες φορες, τα 30 μετρα τα θεωρω εξαιρετικα κοντινη αποσταση στον κυνηγοτοπο κ αποσταση που μια οποιαδηποτε καννη που σεβεται τον εαυτο της, σε φυσιολογικες καιρικες συνθηκες κ με ενα φυσιγγι ν7 μπορει να καταβαλει ανετα το συνολο των ελληνικων θηραματων... ;)
 
Το ξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερω αγορι μου....yel. Για τα 30 μετρα καλοι εισαστε εσεις οι δυο... .buy. Μηπως να το γυρισετε σε μπεκατσα??? .yelling..yelling..yelling. Περα απο την πλακα, το εχω καναγραψει πολλες φορες, τα 30 μετρα τα θεωρω εξαιρετικα κοντινη αποσταση στον κυνηγοτοπο κ αποσταση που μια οποιαδηποτε καννη που σεβεται τον εαυτο της, σε φυσιολογικες καιρικες συνθηκες κ με ενα φυσιγγι ν7 μπορει να καταβαλει ανετα το συνολο των ελληνικων θηραματων... ;)
Παρα να παω για μπεκατσες φιλος καλυτερα να ............κοψω το κυνηγι
 
To συμπέρασμα.......όπως είδατε και διαπιστωσατε χρίζει άμεσα διόρθωση στο κοντάκι με cast off να ερθει στον ίσιο δρόμο.....απο θέμα κατανομής οι τουφεκιες να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασαν συγκριτικά με τις δοκιμές της affinity.....περίμενα απο 18.8 αυλό και αχρωμιωτη κάνη καλύτερα αποτελεσματα....να σημειώσω οτι οι δοκιμές έγιναν με ζέστη και θερμοκρασία 28 βαθμων
Το όπλο θέλει και ένα κλικ ανέβασμα. Δοκίμασε όταν του δώσεις cast off να βάλεις μια ροδέλα στην κάτω μεριά του πέλματος. Σφιξε τα τσοκ σου ανάλογα με τις πραγματικές συσφιξεις και όχι με τα ονόματα των εταιριών. Να θυμάσαι ότι αυτές οι κάννες δαγκώνουν άσχημα στο κυνήγι. Το winter λογικό ήταν να σκορπισει.
 
Το ξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερω αγορι μου....yel. Για τα 30 μετρα καλοι εισαστε εσεις οι δυο... .buy. Μηπως να το γυρισετε σε μπεκατσα??? .yelling..yelling..yelling. Περα απο την πλακα, το εχω καναγραψει πολλες φορες, τα 30 μετρα τα θεωρω εξαιρετικα κοντινη αποσταση στον κυνηγοτοπο κ αποσταση που μια οποιαδηποτε καννη που σεβεται τον εαυτο της, σε φυσιολογικες καιρικες συνθηκες κ με ενα φυσιγγι ν7 μπορει να καταβαλει ανετα το συνολο των ελληνικων θηραματων... ;)
... και αγριογουρουνο Αρη .yel.
 
Θα γίνει το σεταρισμα στο κοντάκι και μετα θα ξανακανω δοκιμές.....
στο ειχα πει ότι όλα τα αμερικανικα θελουν καστ , το υψος ειναι τελειο , μην πειραξεις τιποτα στο πιτς , μονο το καστ , στον πινακα παντα ο κυνηγος κουμπωνει , στο κυνυγι τις πιο πολλες φορες όχι , κορυφη τα Κιcks , και μια ερωτηση , θελεις να την πουλήσεις την φρανκι ? αν ναι να σου πω τι θα κανεις στην αμερικανα , αν δεν θελεις να μην σου πω
 
στο ειχα πει ότι όλα τα αμερικανικα θελουν καστ , το υψος ειναι τελειο , μην πειραξεις τιποτα στο πιτς , μονο το καστ , στον πινακα παντα ο κυνηγος κουμπωνει , στο κυνυγι τις πιο πολλες φορες όχι , κορυφη τα Κιcks , και μια ερωτηση , θελεις να την πουλήσεις την φρανκι ? αν ναι να σου πω τι θα κανεις στην αμερικανα , αν δεν θελεις να μην σου πω
Οχι την Φράνκι δεν θα την δώσω έχω δεθεί ηδη με αυτό το όπλο μιας και στο βάλτο δεν με πρόδωσε ποτε....άσε που μου κάθεται και κουτί πλεον.....θα φτιάξω το cast off στην Αμερικάνα μονο και τελος
 
Το ξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερω αγορι μου....yel. Για τα 30 μετρα καλοι εισαστε εσεις οι δυο... .buy. Μηπως να το γυρισετε σε μπεκατσα??? .yelling..yelling..yelling. Περα απο την πλακα, το εχω καναγραψει πολλες φορες, τα 30 μετρα τα θεωρω εξαιρετικα κοντινη αποσταση στον κυνηγοτοπο κ αποσταση που μια οποιαδηποτε καννη που σεβεται τον εαυτο της, σε φυσιολογικες καιρικες συνθηκες κ με ενα φυσιγγι ν7 μπορει να καταβαλει ανετα το συνολο των ελληνικων θηραματων... ;)
+10000
 
Μια και έχω δυο βολές απο 28άρια φυσίγγια Νο 8 σας τις βάζω ,έτσι απλά για την πληροφορία .
Και οι δυο ντουφεκιές απο τα 40μ με την sx3 και με τσοκ carlson ported F που στην πραγματικότητα είναι ΙΜ αφού η στένωση του είναι 18,03 και οχι 17,8 οπως θα ήταν το σωστό.
Εμφανέστατα καλύτερο αποτέλεσμα τόσο σε κατανομή όσο και σε συγκέντρωση (περιπου 50 σκαγια παραπάνω ) υπέρ του NSI ,αλλά με πυκνά κέντρα και τα δυο.
NSI diamond sporting
image.jpg


Lambro sporting
image.jpg
 
Δημήτρη μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις τις πρωτότυπες φωτογραφίες χωρίς αυτούς τους κύκλους και τα σημαδεμενα σκάγια;
 
Δημήτρη μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις τις πρωτότυπες φωτογραφίες χωρίς αυτούς τους κύκλους και τα σημαδεμενα σκάγια;

Τις λεπτομέρειες δεν τις ξαναγράφω αφού είναι γραμμένες πιο πάνω
NSI diamond sporting
qqqqqqqqqqqqqqqq.jpg




Lambro sporting
Εδώ η ντουφεκιά έφυγε προς τα αριστερά , γι αυτό και στην πρωτη φωτογραφία με των κύκλο που έβαλα ,έσβησα το κέντρο του πίνακα ,διατηρώντας βέβαια τα σημάδια απο τα δυο σκάγια που πήγαν πάνω σ αυτό
llllllllllllllllll.jpg


Ρε Σαράντο γιατί το έσβησες υο μήνυμα ρε φίλε ,φοβήθηκες μην παρεξηγηθώ; δεν καταλαβαίνω από τέτοια . .sarcastic.
 
Τις λεπτομέρειες δεν τις ξαναγράφω αφού είναι γραμμένες πιο πάνω
NSI diamond sporting
qqqqqqqqqqqqqqqq.jpg




Lambro sporting
Εδώ η ντουφεκιά έφυγε προς τα αριστερά , γι αυτό και στην πρωτη φωτογραφία με των κύκλο που έβαλα ,έσβησα το κέντρο του πίνακα ,διατηρώντας βέβαια τα σημάδια απο τα δυο σκάγια που πήγαν πάνω σ αυτό
llllllllllllllllll.jpg


Ρε Σαράντο γιατί το έσβησες υο μήνυμα ρε φίλε ,φοβήθηκες μην παρεξηγηθώ; δεν καταλαβαίνω από τέτοια . .sarcastic.
Δημητρη η δευτερη μηπως σου εφυγε και λιγο αριστερα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top