Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πολλοί που επιζητούν ταχύτητα στο φυσίγγιο είναι για 1.μικροτερες προσκοπευσεις (άγνοια περί μενουσων)
2.για να κόβει στο ψυχος-υγρασια (άιντε να χάσω 30-40 Μ/δ-παλι θα έχω πιο κιλερο φυσιγγι,από το άλλο με 380μ/δ)
3.βαλτε ότι θέλετε ,σίγουρα υπάρχουν πολλά ....
 
Άτιμες μενουσες‼️
Γιάννη φαντάσου ότι v1=402m/s με #4 (usa) ή #3 (italy) δίνει θεωρητικά v10 = 335m/s σε τέλεια σφαιρικά σκάγια στους 21c πίεση 1atm και υγρασία 60% (cip συνθήκες).
Σε πιο ψιλά σκάγια ακόμα μικρότερη ...

Το 341m/s μοιάζει απίστευτο !!!

Βέβαια ο θεωρητικός υπολογισμός θεωρεί ότι τα σκάγια κινούνται ανεξάρτητα από την πρώτη στιγμή εξόδου από την κάνη ... δεν είναι έτσι προφανώς αλλά τα νούμερα είναι πολύ κοντά στο θεωρητικά ιδανικό ...
 
Πες το βρε Γιάννη ... μισά τα αφήνεις ... έστω γενικά ... που θέλουν πείραγμα οι αμερικάνες ?
Ποσότητα και καψούλι ?
Μένει τίποτα άλλο πέρα από το πάτημα ?
Προτον μεσεο καψηλη νομος.δευτερον σκλιρο κιαθιο τηπο gt τρητον καθολου στριμογμα,τεταρτο κενος χορος τουλαχιστον 12 χηλ και ρελιασμα στα 11.αυτα ειναι μερικα.
Και μια σηντομη αναληση
Αν της στριμοξης η αν βαλης δηνατο καψηλι θαχεις σκορπησματα και μπαρ.αν θες παραπανο ταχητιτες ανεβενης δοση πυριτηδας,ποτε πιο βαθη ρελη η αλαγη στο καψιλη,θαχης αντηθετα αποτελεσματα.και κατει για την σησταση τους οι πιο πολες αν οχη ολες ειναι δυπλης βασης πληρος ζελατηνοποιημενες,η κοκη ακρηβος ειδοιη ολη και μοριακο βαρος ειδιο.αυτο της κανη παντα σταθερες στης δοσης.εκει αν αλαξη λοτ θα κληση η ετερια αλιο νομοι
 
εκει αν αλλαξει λοτ θα κληση η εταιρια αλλοι νομοι
Ευχαριστούμε Γιάννη ... !!!
Αυτό που λες πάντως το έχω διαβάσει και σε αμερικάνικα φόρουμ.
Τα πολύ αλλαγμένα lot πάνε σε εταιρίες και αυτά που πουλιούνται σε ιδιογομωτές έχουν σχεδόν ίδιες ιδιότητες.
Αλήθεια ψέματα δεν ξέρω, το είχα διαβάσει πάντως.
 
Ααα ξεχασα και κατει σημαντικο.σε ρελιαστο δεν της βρηκα ποτε,και της εψαξα παρααα πολη,λεο κατει δεν θα κανω σοστα.διαβασα ομως στο ιταληκο πολβερη για την 800ρα οτη δεν μπορουσαν να την βρουν σε ρελι με τηποτα
 
Τι αστέρι τι ρέλι τα ίδια... θα ρίξω και εργοστασιακά την επόμενη να δω.. δεν μπορεί με 7αρι στα 30μ 3τσοκ να μην τρυπανε.
Δοκίμασε Νίκο με μείον 1 νούμερο.
Αν έριξες 7άρι ρίξε ένα 6άρι.
Υπάρχουν τενεκέδες και τενεκέδες ... εκτός αν τρυπούσαν ίδιους τενεκέδες παλιότερα ... τι άλλο να πω ;;;
 
Ααα ξεχασα και κατει σημαντικο.σε ρελιαστο δεν της βρηκα ποτε,και της εψαξα παρααα πολη,λεο κατει δεν θα κανω σοστα.διαβασα ομως στο ιταληκο πολβερη για την 800ρα οτη δεν μπορουσαν να την βρουν σε ρελι με τηποτα
Σε ρέλι θέλει 1,60*30 το ρίχνουν πολλά παιδιά… εγώ δεν τα βρηκα μάζη της
 
Τι αστέρι τι ρέλι τα ίδια... θα ρίξω και εργοστασιακά την επόμενη να δω.. δεν μπορεί με 7αρι στα 30μ 3τσοκ να μην τρυπανε.
Δεν νομίζω να τρυπάει ρε Νίκο το 7αρη... Δεν είμαι κ σίγουρος βέβαια,μια ψιλό αναδρομή που έκανα,,,,δεν νομίζω....άσε που τον τενεκέ σου τον κόβω να είναι φέτας❓‼️
 
Δεν νομίζω να τρυπάει ρε Νίκο το 7αρη... Δεν είμαι κ σίγουρος βέβαια,μια ψιλό αναδρομή που έκανα,,,,δεν νομίζω....άσε που τον τενεκέ σου τον κόβω να είναι φέτας❓‼️
Και γω αυτο πιστευω το 7αρι δεν νομιζω να τρυπαει....6αρι εριχνα και δεν τρυπαγε....ο τενεκες πρεπει να ειναι λαδιου...εχει μικρη τρυπα
 
Και γω αυτο πιστευω το 7αρι δεν νομιζω να τρυπαει....6αρι εριχνα και δεν τρυπαγε....ο τενεκες πρεπει να ειναι λαδιου...εχει μικρη τρυπα
Σε φέτας που είχα ρίξει ένα 5 νίτρο φεσαντ 39γραμ καμιά δεκαριά μόνο τρύπησαν
 
Δοκίμασε Νίκο με μείον 1 νούμερο.
Αν έριξες 7άρι ρίξε ένα 6άρι.
Υπάρχουν τενεκέδες και τενεκέδες ... εκτός αν τρυπούσαν ίδιους τενεκέδες παλιότερα ... τι άλλο να πω ;;;
Το 6αρι το ξερ τρυπαει.. τους παλιούς τους περνάει και το 7αρι.. αυτούς ήθελα να δω..
 
Τι αστέρι τι ρέλι τα ίδια... θα ρίξω και εργοστασιακά την επόμενη να δω.. δεν μπορεί με 7αρι στα 30μ 3τσοκ να μην τρυπανε.
Στα 30 μέτρα μπορεί να μην τρυπάει το 7αρι... Αλλά τις προηγούμενες φορές δοκίμαζες στα 25, γιατί άλλαξες τώρα απόσταση κ δεν έχεις μέτρο σύγκρισης?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top