Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα καθήσεις στα 35μ να σου τραβήξω ενα 7άρι με αρχική 300m/s γυμνός από την μέση και πάνω και γυρισμένος πλάτη αχαχαχα
Εγώ ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ αχαχαχα
Με ζεστό καιρό είναι πολύ φονικό το άτιμο‼️κ παπί κρατάς στα 30 μέτρα‼️
 
...ε, αυτο δεν είναι υπερ-αισιόδοξο?

...το θέμα μας με βάση την δοκιμή του Νίκου είναι : πόσα φύλλα καταλόγου η Α4 ισοδυναμούν με 0.11kg/m(1,0 ft/lbs) στα 35 μέτρα? πόσες πρέπει να τρυπάμε στα 30 μέτρα?

επ' αυτού μπορείς να βοηθήσεις?
Λοιπόν όλα τα παρακάτω ισχύουν στους 10 βαθμούς θερμοκρασία και νορμάλ ατμοσφαιρική πίεση, υγρασίες δεν παίζουν ρόλο.

Ο Νίκος έριξε 7άρι με 409m/s στο 1,5m και τρύπησε 2.7mm στα 30m.
Αν υπολογίσω αρχική ώστε στα 35μ να έχω 1 ποδόλιβρα (315m/s) ... τότε στα 30μ πρέπει με αυτή την ταχύτητα να τρυπάς 2.2mm.

ps
Κάπτεν βρες μας σκάγια βολφραμίιιιιιιιου
Νικόλα την Μ22222222
Αχαχαχα

Δείτε τώρα κάτι άσχετο.
7άρι με Vστομίου 400m/s έχει στα 35m ταχύτητα 200m/s
7άρι με Vστομίου 300m/s !!!!!!!! έχει στα 35m ταχύτητα 170m/s
 
Λοιπόν όλα τα παρακάτω ισχύουν στους 10 βαθμούς θερμοκρασία και νορμάλ ατμοσφαιρική πίεση, υγρασίες δεν παίζουν ρόλο.

Ο Νίκος έριξε 7άρι με 409m/s στο 1,5m και τρύπησε 2.7mm στα 30m.
Αν υπολογίσω αρχική ώστε στα 35μ να έχω 1 ποδόλιβρα (315m/s) ... τότε στα 30μ πρέπει με αυτή την ταχύτητα να τρυπάς 2.2mm.

ps
Κάπτεν βρες μας σκάγια βολφραμίιιιιιιιου
Νικόλα την Μ22222222
Αχαχαχα

Δείτε τώρα κάτι άσχετο.
7άρι με Vστομίου 400m/s έχει στα 35m ταχύτητα 200m/s
7άρι με Vστομίου 300m/s !!!!!!!! έχει στα 35m ταχύτητα 170m/s
Ο δεύτερος παίρνει αργυρό‼️
 
Κάπτεν αν θες υπολογισμούς κατέβασε το zip στο παρακάτω ποστ, αποσυμπίεσέ το και αλλάζεις μόνο τα κίτρινα κελιά.
Κάπου κοντά σε αυτό το ποστ έχω και ένα βίντεο με το πως δουλεύει.
Δεν δουλεύει σε excel κινητού, θελει excel σε λάπτοπ ή σταθερό υπολογιστή και έκδοση excel 2016 ή νεώτερη.
Ίσως δουλεύει και με την 2013.
Σε ότι μήνυμα βγάλει το excel στο άνοιγμα του αρχείου πατάς enable και το αποδέχεσαι.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-αγριόχηνες.880/page-38#post-630953
 
Last edited:
Το θέμα είναι ότι είναι πάντα κερδισμένοι αυτό πρέπει να κοιτάμε
Έχουν μάρκετινγκ που πάει χέρι χέρι με την αμερικανολατρεια....μας, βλέπε ζιπο η αμερικανικά τσιγάρα‼️ camel Turkish ‼️ γαμω τα τσιγάρα μόνο για την εκεί αγορά‼️ τεχνογνωσία σίγουρα αλλά πυρομαχικά κ όπλα είναι μεγα κεφάλαιο‼️ κ οι Άγγλοι έχουν την gamebore❓‼️ γαμω τα φυσίγγια...ευρωπαϊκής φιλοσοφίας‼️
 
ΝΑΙ
παλαιότερα ο μακαρίτης ο Neil Winston το είχε αποδείξει, είχε ανεβάσει αλλού ο Leo και το κείμενο - άρθρο
Μου ακουγεται καπως περιεργο αλλά αφου έχει αποδειχτεί( κ με τα καταλληλα μέσα) δεν μπορώ να πω το εντελως αντίθετο...
Εμένα η γνώμη μου είναι ότι οι πιεσεις έχουν κάποια σχέση με το λάκτισμα...

Όλοι έχουμε ακουσει την φράση η κ μας έχει συμβεί, "τα φυσίγγια κλωτσάνε περισσοτερο το καλοκαίρι"..


Κάποιοι πιστευουν ότι αυτό συμβαίνει γιατί το καλοκαίρι φοράμε κοντομανικο κ τον χειμώνα η ενδυμασία μας βαραίνει....
Εν μερη εχουν καποιο δίκιο, αλλά οι διάφορες δοκιμές που έχουν γίνει εχουν αποδείξει ότι στην ζέστη αυξάνονται οι παραγόμενες πιεσεις και κατά συνέπεια το λακτισμα.......

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-υδρόβια-σε-ακραίες-καιρικές-συνθήκες-Πάγος-χιόνι.3931/page-6
 
Last edited:
Κάτω από κάθε πόστ υπάρχει ένα κουμπί report (σημαίνει αναφορά).

Αν δεν είναι της αρεσκείας σας κάποιο ποστ ή κάποια φωτό σε κάποιο πόστ, το πατάτε γράφετε τον λόγο που δεν σας αρέσει και αναλαμβάνουν οι διαχειριστές με εχεμύθεια.

Έτσι δουλεύουν τα φόρουμ.
Αυτό μπορείτε να το κάνετε τουλάχιστον;;;
 
Last edited:
Κάτω από κάθε πόστ υπάρχει ένα κουμπί report (σημαίνει αναφορά).

Αν δεν είναι της αρεσκείας σας κάποιο ποστ ή κάποια φωτό σε κάποιο πόστ, το πατάτε γράφετε τον λόγο που δεν σας αρέσει και αναλαμβάνουν οι διαχειριστές με εχεμύθεια.

Έτσι δουλεύουν τα φόρουμ.
Αυτό μπορείτε να το κάνετε τουλάχιστον.
Μόλις έκανα report το ποστ σου. Πώς το ξεκάνω τώρα; :D
 
Μου ακουγεται καπως περιεργο αλλά αφου έχει αποδειχτεί( κ με τα καταλληλα μέσα) δεν μπορώ να πω το εντελως αντίθετο...
Εμένα η γνώμη μου είναι ότι οι πιεσεις έχουν κάποια σχέση με το λάκτισμα...

Όλοι έχουμε ακουσει την φράση η κ μας έχει συμβεί, "τα φυσίγγια κλωτσάνε περισσοτερο το καλοκαίρι"..


Κάποιοι πιστευουν ότι αυτό συμβαίνει γιατί το καλοκαίρι φοράμε κοντομανικο κ τον χειμώνα η ενδυμασία μας βαραίνει....
Εν μερη εχουν καποιο δίκιο, αλλά οι διάφορες δοκιμές που έχουν γίνει εχουν αποδείξει ότι στην ζέστη αυξάνονται οι παραγόμενες πιεσεις και κατά συνέπεια το λακτισμα.......

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-υδρόβια-σε-ακραίες-καιρικές-συνθήκες-Πάγος-χιόνι.3931/page-6
τα φυσίγγια κλωτσανε το καλοκαιρι γιατί αυξάνονται οι ταχύτητες λόγω αυξημενων πιέσεων
 
τα φυσίγγια κλωτσανε το καλοκαιρι γιατί αυξάνονται οι ταχύτητες λόγω αυξημενων πιέσεων
Και τα φυσίγγια ελαφριάς γομωσης, όπως είναι τα σκοπευτικα που συνδυάζουν χαμηλές πιεσεις κ θεωρουνται κ γρήγορα γιατί δεν κλωτσανε?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top