Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Τις πιεσεις Μητσαρα μου....τις ανεβαζει η δοσολογια και το στησιμο του φυσιγγιου και ΟΧΙ το βυσμα
οταν ξερεις να το δουλεψεις σωστα !!!
ναι αλλα επηδη το 99% δεν ξερουμε να τον δουλευουμε ανεβαζει πιεσεις για πλακα !!!
 
Ο τουμπο ειναι για ατσαλια Βασιλη ,και ανεβαζουν με το μολυβι πολες πιεσεις μπες στο σαιτ του γκαλαντι να τους δεις
Όχι φίλε έχω γεμίσει πολλά φυσίγγια με αυτούς σε 38 γρ χοντρά .Στις πιέσεις παίζει ρόλο το στήσιμο που λέει ο Νίκος
 
ναι αλλα επηδη το 99% δεν ξερουμε να τον δουλευουμε ανεβαζει πιεσεις για πλακα !!!

Μην λες τετοια ποσοστα Μητσαρα !!!
Υπαρχουν πολλοι ιδιογομωτες που τους steel και τον tubo τους δουλευουν οπως τα απλα βυσματα !!!!!
Τους εχουν για ''παιχνιδι'' φιλε !!!;)
 
Το εχει δουλεψει κανεις αυτο το φυσιγγιο? Εχει αποδοση?
Το έχω ρίξει εγώ σε Ν5 σε φασσες.
Σε καθιστά μακρινά πουλιά με xfull τσοκ δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο.
Θεωρώ ότι ο χαρακτηρισμός overmax είναι υπερβολικός....
Το δούλεψα σε χαμηλές θερμοκρασίες.
Συμπεριφέρεται σαν ένα κοινό semi magnum.
Όπλο 391 teknys optima plus.
 
Πρωτα ο Θεος αυριο Κωστή μου!!!
Εχουμε και εθνικη επετειο....να την τιμησουμε φιλε !!! :)
Περιμενω ενα 400άρι συμφωνα με αυτο που ειδα στο στοχο...τουλαχιστο να μας λειθει η απορεια κ να ενημερωθουμε ολοι μας, για το αν θελει φορτωμα η CH6 ή οχι.
Σε ευχαριστω κ καλη αυριανή Νικολα.
 
Περιμενω ενα 400άρι συμφωνα με αυτο που ειδα στο στοχο...τουλαχιστο να μας λειθει η απορεια κ να ενημερωθουμε ολοι μας, για το αν θελει φορτωμα η CH6 ή οχι.
Σε ευχαριστω κ καλη αυριανή Νικολα.

Να εισαι καλα Κωστή και χρονια πολλα φιλε!!!
Την πατησα....μου τελειωσαν τα χαρτια των στοχων...και ειχα ξεχασει οτι σημερα ειναι αργια!!
Θελω να δοκιμασω 7 φυσιγγια και δεν εχω χαρτια. :confused:
 
Να εισαι καλα Κωστή και χρονια πολλα φιλε!!!
Την πατησα....μου τελειωσαν τα χαρτια των στοχων...και ειχα ξεχασει οτι σημερα ειναι αργια!!
Θελω να δοκιμασω 7 φυσιγγια και δεν εχω χαρτια. :confused:
Δεν πειραζει Νικολα....οταν βρεις το τσεκαρουμε...δεν μας βιαζει τιποτα.
 
Να εισαι καλα Κωστή και χρονια πολλα φιλε!!!
Την πατησα....μου τελειωσαν τα χαρτια των στοχων...και ειχα ξεχασει οτι σημερα ειναι αργια!!
Θελω να δοκιμασω 7 φυσιγγια και δεν εχω χαρτια. :confused:
Με τις κουρτίνες η κυρά θα τσινίσει; :p
 
Σημερινες δοκιμες... με TUBO βυσμα σε πυριτιδες Νεα ΑΟ - ΤΕΚΝΑ - ΜG2- στα 38 γραμμαρια + 1,5 αλευρι
και οποιος ΒΡΕΙ γιατι εφευγα και εφυγα και σημερα απο το κεντρο του στοχου...
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ θα τον παραδεχτω !!!:cool:
Τις ανεβαζω για δειτε ποσο χαλια κατονομες και συγκεντρωσεις εβγαλα...και τι εφταιγε???

εικόνα_Viber_2022-10-30_13-17-09-504.jpg
εικόνα_Viber_2022-10-30_13-17-19-346.jpg
Ο Τοπος δοκιμων.... φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο Νικολα !!!;)

εικόνα_Viber_2022-10-30_13-17-39-706.jpg

Η Παλια ΑΟ ειχε δωσει V1,5-397m/s και 98% συγκεντρωση με Ν4 σκαγια στο ιδιο στησιμο και ιδια
δοσολογια.

εικόνα_Viber_2022-10-30_13-18-02-143.jpg
Φευγατος απο το κεντρο...
Και η δοσολογια σε νορμαλ δοση για 38+15 - σε 12/76 καλυκα .

εικόνα_Viber_2022-10-30_13-17-53-521.jpg
Μια απο τα ιδια....και εδω . Φευγατος απο το κεντρο....ΚΑΙ δεν ηταν θεμα με την οραση μου...που ετσι
πιστευα και εγω !!!
Εριξα και ενα Ρελιαστο με ΤΕΚΝΑ και TUBO...το πηρε ο διαολος και το σηκωσε...!!!
Οσο πηγαινε το ''πραγμα'' χειροτερευε....Το μισο εκτος στοχου...και εκει σταματησα και αρχισα να ψαχνομαι
να δω τι φταιει!!
Τι εφταιγε παλικαρια μου ??? :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top