Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Επειδή σου έχουν φύγει προς διάφορες κατευθύνσεις μια κάτω μια κάτω δεξιά άλλη αριστερά δεν είναι εύκολο να προσδιοριστεί τι έφταιγε μήπως είχε λασκαρει και κουνούσε το κοντάκι του όπλου κάτι τέτοιο μου ρχεται ως πρώτη εκτίμηση.
 
Λάσκα κοντάκι, τσοκ, βίδα πάπιας κ τέλος το στήσιμο στο τραπέζι.
Κατι απ όλα αυτά...

E' βρε Στελαρα....Δε αφησες και τιποτα !!!!
Ωστοσο ενα απο ολα αυτα που ειπες ηταν !!!
Ειχε λασκαρει το παξιμαδι της παπιας...Αυτο κραταει σταθερη και την καννη,,,Αυτο που δεν μπορεσα να
καταλαβω....πως λασκαρισε 4 ολοκληρα κλικ...η καννη οπου γουσταρε εριχνε...:confused:
Μετα απο καθε καθαρισμα του οπλου το σφιγκω τερμα..και το λασκαρω ΕΝΑ κλικ...πως πηγε στα 4 κλικ
μονο αυτη ξερει !!!:oops:
Παλι καλα δεν λες.....νομιζα οτι στραβωθηκα φιλε !! :)
 
Μια μπενελι ενός συγγενή Νίκο ενώ το εσφιγγες κανονικά μόλις έριχνε 20 ντουφεκιες δε ξεσφιγγε με τίποτα ήθελε κάβουρα και με το ζόρι έχει αλλάξει δύο βίδες έχει πάει σε οπλουργο από ότι ξερω δεν έχει λυθεί ακόμη.
 
Μια μπενελι ενός συγγενή Νίκο ενώ το εσφιγγες κανονικά μόλις έριχνε 20 ντουφεκιες δε ξεσφιγγε με τίποτα ήθελε κάβουρα και με το ζόρι έχει αλλάξει δύο βίδες έχει πάει σε οπλουργο από ότι ξερω δεν έχει λυθεί ακόμη.
Μια benèlli rafaello που είχα, όταν βρεχόταν δεν έλυνε με τίποτα. Κι εγώ με κάβουρα την είχα λύσει.
 
E' βρε Στελαρα....Δε αφησες και τιποτα !!!!
Ωστοσο ενα απο ολα αυτα που ειπες ηταν !!!
Ειχε λασκαρει το παξιμαδι της παπιας...Αυτο κραταει σταθερη και την καννη,,,Αυτο που δεν μπορεσα να
καταλαβω....πως λασκαρισε 4 ολοκληρα κλικ...η καννη οπου γουσταρε εριχνε...:confused:
Μετα απο καθε καθαρισμα του οπλου το σφιγκω τερμα..και το λασκαρω ΕΝΑ κλικ...πως πηγε στα 4 κλικ
μονο αυτη ξερει !!!:oops:
Παλι καλα δεν λες.....νομιζα οτι στραβωθηκα φιλε !! :)
Ειναι απο αυτα τα πουστικα τα φουρνελα που ριχνεις και τα κρατας για τον εαυτο σου😀
 
Μια μπενελι ενός συγγενή Νίκο ενώ το εσφιγγες κανονικά μόλις έριχνε 20 ντουφεκιες δε ξεσφιγγε με τίποτα ήθελε κάβουρα και με το ζόρι έχει αλλάξει δύο βίδες έχει πάει σε οπλουργο από ότι ξερω δεν έχει λυθεί ακόμη.
Ένα σημείο που έχει βελτιωθεί στις σύγχρονες είναι η θέση του δαχτυλιδιού της κάννης. Πλέον έρχεται και κάθεται εφαρμοστά πέριξ της βίδας της αποθήκης, χωρίς να χρειαστεί να σφιχτει απ' την τάπα. Στις παλιές αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το δαχτυλίδι έχει ένα μικρό διάκενο, δεν έρχεται εφαρμοστά. Αυτό θεωρώ ότι σφίγγοντας την τάπα, μετά τις τουφεκιές, απ' τα ζόρια που τρώει την κάνει να σφίγγει. Στου πατέρα μου που είναι απ' τις παλιές συχνά πράγματι έτσι σφίγγει από μόνη της και θέλει κάβουρα για να ανοίξει. Εμένα με το χέρι σφίγγει ξεσφιγγει πάντα μια χαρά.
Έχω παρατηρήσει μάλιστα ότι πιο συχνά αυτό γίνεται με τη δεύτερη κάννη που έχει ο πατέρας μου στη δικιά του, όπου αυτό το διάκενο είναι λίγο μεγαλύτερο απ' την πρώτη. Εκεί θέλει σχεδόν πάντα κάβουρα για το λύσιμο.
 
Ειναι απο αυτα τα πουστικα τα φουρνελα που ριχνεις και τα κρατας για τον εαυτο σου😀

Τιποτα δεν κραταω για τον εαυτο μου....Ουτε θυμαμαι ποσες δοκιμες εχω ανεβασει στο φορουμ με τα
σεταπ αναλυτικα μεχρι και τον Κ.Α.Χ γραφω επανω....στον στοχο..
Ειμαι της αποψης.....γνωση που δεν μοιραζετε παυει να ειναι γνωση !!!
Περα απο αυτο....ξερω οτι με πειραζεις Γιωργαρε !!! :)

ΥΓ. Ενας πολυ καλος φιλος μου εγραψε στο Βαιπερ....Νικο εαν δεν ειχα τα σεταπ σου....ακομα κλανιες
θα εβγαζα απο τους πινακες των εταιριων....
Και το λεω γιατι ειναι αληθεια και το πιστευε,,,,,,και οχι για να το παιξω καποιος !!!:)
 
Πλέον έρχεται και κάθεται εφαρμοστά πέριξ της βίδας της αποθήκης, χωρίς να χρειαστεί να σφιχτει απ' την τάπα.
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς < πέριξ της βίδας >. Η δυσκολία στο ξεβίδωμα προκύπτει όταν το δαχτυλίδι της κάνης δεν ακουμπάει στο τελείωμα της αποθήκης, δηλαδή η κάνη τερματίζει πρώτα στο δαχτυλίδι όπου δένει το κλείστρο και όχι στην αποθήκη..
 
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς < πέριξ της βίδας >. Η δυσκολία στο ξεβίδωμα προκύπτει όταν το δαχτυλίδι της κάνης δεν ακουμπάει στο τελείωμα της αποθήκης, δηλαδή η κάνη τερματίζει πρώτα στο δαχτυλίδι όπου δένει το κλείστρο και όχι στην αποθήκη..
Αυτό που περιγράφεις εννοώ!
 
Τιποτα δεν κραταω για τον εαυτο μου....Ουτε θυμαμαι ποσες δοκιμες εχω ανεβασει στο φορουμ με τα
σεταπ αναλυτικα μεχρι και τον Κ.Α.Χ γραφω επανω....στον στοχο..
Ειμαι της αποψης.....γνωση που δεν μοιραζετε παυει να ειναι γνωση !!!
Περα απο αυτο....ξερω οτι με πειραζεις Γιωργαρε !!! :)

ΥΓ. Ενας πολυ καλος φιλος μου εγραψε στο Βαιπερ....Νικο εαν δεν ειχα τα σεταπ σου....ακομα κλανιες
θα εβγαζα απο τους πινακες των εταιριων....
Και το λεω γιατι ειναι αληθεια και το πιστευε,,,,,,και οχι για να το παιξω καποιος !!!:)
Ξερω πολυ καλα οτι αν η κριση σου λεει οτι κατι αξιζει.... θα δωσεις και το νεφρο σου ❤
....απο φασσα πως παει? Φθιωτηδα εχει πεσει πολυ κλαμα.
 
Ξερω πολυ καλα οτι αν η κριση σου λεει οτι κατι αξιζει.... θα δωσεις και το νεφρο σου ❤
....απο φασσα πως παει? Φθιωτηδα εχει πεσει πολυ κλαμα.

Τιποτα Γιωργο μου.....Κατι ντοπιαρες που ειχαμε....κατι καναμε στο ξεκινημα....τωρα αυτες που εμειναν
εχουν φαει τοσο μολυβι....που περνανε στην στρατοσφαιρα!!!
Απο μπασιματα...ξεχασε το....δεν εχει μπει τιποτα....
Κατι τσιχλακια φανηκαν....Ελαχιστα και αυτα...δυο εκανα εχθες και δυο σημερα...
Θελω να πιστευω οτι τα μπασιματα ειναι πισω ( πολυ αισιοδοξος ειμαι :) ) λογω καιρου.
Μην ξεχνας εδω ακομα καλοκαιρι εχουμε....και το χειροτερο....ουτε σταγονα νερο φιλε !!!
Ιδωμεν φιλε....η ελπιδα πεθαινει τελευταια !!!:)
 
Τιποτα Γιωργο μου.....Κατι ντοπιαρες που ειχαμε....κατι καναμε στο ξεκινημα....τωρα αυτες που εμειναν
εχουν φαει τοσο μολυβι....που περνανε στην στρατοσφαιρα!!!
Απο μπασιματα...ξεχασε το....δεν εχει μπει τιποτα....
Κατι τσιχλακια φανηκαν....Ελαχιστα και αυτα...δυο εκανα εχθες και δυο σημερα...
Θελω να πιστευω οτι τα μπασιματα ειναι πισω ( πολυ αισιοδοξος ειμαι :) ) λογω καιρου.
Μην ξεχνας εδω ακομα καλοκαιρι εχουμε....και το χειροτερο....ουτε σταγονα νερο φιλε !!!
Ιδωμεν φιλε....η ελπιδα πεθαινει τελευταια !!!:)
Μια απο τα ιδια......τα λαστιχα πετανε σπιθες......νταμαρι ο τοπος.Αυτος ο Αρνιακος ειχε πει πριν απο καμια εικοσαρια μερες οτι θα πουμε το νερο νερακι και εγω γελαγα.......επεσε μεσα ομως ο γκαντεμης.Τελος παντον... θα δειξει.
 
Χρυσανθε αυτό με τις πιέσεις και την φερεγγυότητα τους, είναι όπως γράφανε και γράφουν οι περισσότεροι < για κάθε θήραμα, για κάθε απόσταση, για όλους τους καιρούς >, κάποτε λέγανε τα ίδια οι κομπογιαννιτες φαρμακοποιοί < δια πάσαν νοσον και μαλακιαν >.
 
Τα φυσιγγια RIO
Τα χει δοκιμασει κανεις;
Βλεπω στην σελιδα του αντιπροσωπου Κυπρου πχ το 40γρ μινι μαγκνουμ να το δινει 600 μπαρ μονο και μου κανει τρομερη εντυπωση!
1667164340982.png

ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟΣ όγκος βολής ?
.pray to God.
Είναι της μοδός η λέξη ....

ps
Ρώτα τους σε ποιο εργαστήριο το μέτρησαν.
Μετά πάρε τηλέφωνο σε αυτό που θα σου πουν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top