Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εμ‼️μεβάλεις ειμενα να πάρου λάιτ φουλ, για να μην χαλαν οι τφικιες κισυ πειρεις φουλ‼️ποιος συ φταίει❓α❓
Απ'ολα έχω, ο Βασίλης μου είπε να ρίξω τα συγκεκριμένα φυσίγγια με τις συγκεκριμένες συσφίξεις. Σκέψου να είχα ρίξει και με το Kicks LF τι δράματα θα είχαμε τώρα...

Το ρεζουμέ: Σε κάθε δοκιμή πάνω κάτω αυτά βλέπω, γύρω στο 70% ± είναι το όπλο μου με τέτοια νούμερα σκαγιων. Του Βασίλη τα όπλα δίνουν άλλα. Για την Benelli δεν μου κάνει εντύπωση αλλά για την Remington ειλικρινά εξεπλάγην!
 
Last edited:
Τι οπλα ειναι αυτα @leo που το 3 δινει καλυτερες συγκεντρωσεις απ το φουλ?
Για ονομα....😄😄😄

Απο Σαββατο που θα παρω αδεια θα ριξω κι εγω καμια με περκορσο στα 38.5 ομως, με 3 και φουλ, ετσι για να βγω μπροστα...😍😍😍😍

Οπως πας κοουτς θα με βαλεις στην πριζα να παρω κανενα smoke Mod να δω τι κανει...
 
Τι οπλα ειναι αυτα @leo που το 3 δινει καλυτερες συγκεντρωσεις απ το φουλ?
Για ονομα....😄😄😄

Απο Σαββατο που θα παρω αδεια θα ριξω κι εγω καμια με περκορσο στα 38.5 ομως, με 3 και φουλ, ετσι για να βγω μπροστα...😍😍😍😍

Οπως πας κοουτς θα με βαλεις στην πριζα να παρω κανενα smoke Mod να δω τι κανει...
Το συγκεκριμένο φουλ δεν δίνει κάτι παραπάνω από τα 2* στο όπλο μου, συνήθως και παρακάτω. Εγώ ξέρω πολύ καλά τι κάνει το όπλο μου. Απλά συμμορφώθηκα με τις οδηγίες του Βασίλη για το ποια φυσίγγια να ρίξω και με ποιες συσφίξεις. Εάν βοηθήσω με αυτόν τον τρόπο να βάλει ένα "ίσως" στα συμπεράσματα του τότε θα χαρώ ειλικρινά. Βλέπεις ότι η κάννη μου σχεδόν αδιαφορεί για το τσοκ και το φυσίγγι και αυτό κάτι λέει για τις κάννες γενικότερα. Ήθελα να ρίξω και με 4* αλλά δεν είχα χαρτόνια.
 
Last edited:
Τι οπλα ειναι αυτα @leo που το 3 δινει καλυτερες συγκεντρωσεις απ το φουλ?
Για ονομα....😄😄😄

Απο Σαββατο που θα παρω αδεια θα ριξω κι εγω καμια με περκορσο στα 38.5 ομως, με 3 και φουλ, ετσι για να βγω μπροστα...😍😍😍😍

Οπως πας κοουτς θα με βαλεις στην πριζα να παρω κανενα smoke Mod να δω τι κανει...
Αυτό έχει ενδιαφέρον αν παρουσιάσει επαναληψιμότητα,και δεν οφείλεται στο φυσίγγι.Σκεφτειτε ότι μπορεί να στρεσαρει τη γομωση,να παραμορφώνει σκάγια,με αποτέλεσμα,ένα πιο φτωχό.. πίνακα.Γι'αυτο λέω ,ότι όλες οι δοκιμές,εκτός απ'το κόστος που έχουν γι αυτούς που τις πραγματοποιούν,έχουν σπουδαία σημασία για όλους...
 
Απ'ολα έχω, ο

Το συγκεκριμένο φουλ δεν δίνει κάτι παραπάνω από τα 2* στο όπλο μου, συνήθως και παρακάτω. Εγώ ξέρω πολύ καλά τι κάνει το όπλο μου. Απλά συμμορφώθηκα με τις οδηγίες του Βασίλη για το ποια φυσίγγια να ρίξω και με ποιες συσφίξεις. Εάν βοηθήσω με αυτόν τον τρόπο να βάλει ένα "ίσως" στα συμπεράσματα του τότε θα χαρώ ειλικρινά. Βλέπεις ότι η κάννη μου σχεδόν αδιαφορεί για το τσοκ και το φυσίγγι και αυτό κάτι λέει για τις κάννες γενικότερα. Ήθελα να ρίξω και με 4* αλλά δεν είχα χαρτόνια.
Βαλε το Κικς κυριουλη πανω και δωσε πονο!!!!
Αυτό έχει ενδιαφέρον αν παρουσιάσει επαναληψιμότητα,και δεν οφείλεται στο φυσίγγι.Σκεφτειτε ότι μπορεί να στρεσαρει τη γομωση,να παραμορφώνει σκάγια,με αποτέλεσμα,ένα πιο φτωχό.. πίνακα.Γι'αυτο λέω ,ότι όλες οι δοκιμές,εκτός απ'το κόστος που έχουν γι αυτούς που τις πραγματοποιούν,έχουν σπουδαία σημασία για όλους...
Πολυ σωστος.
Στο δικο μου οπλο παντως ακουνε στα τσοκ οι τουφεκιες, απο 4αρι μεχρι φουλ αλλαζει αρκετα η συγκεντρωση,αλλα μιας και θα εχω χρονο θα κανω καμια δοκιμη στο διαλλειμα απ τις καριολες.
 
Βαλε το Κικς κυριουλη πανω και δωσε πονο!!!!

Πολυ σωστος.
Στο δικο μου οπλο παντως ακουνε στα τσοκ οι τουφεκιες, απο 4αρι μεχρι φουλ αλλαζει αρκετα η συγκεντρωση,αλλα μιας και θα εχω χρονο θα κανω καμια δοκιμη στο διαλλειμα απ τις καριολες.
Να τις φτιαξουν τα παιδιά αύριο αν γίνεται,σε έναν πινακα ,να έχουμε μια εικόνα.Εχω την εντύπωση ,ότι το gamebore είναι με μάλλινη.Ισως παίζει κι αυτό το ρόλο του...
 
Να τις φτιαξουν τα παιδιά αύριο αν γίνεται,σε έναν πινακα ,να έχουμε μια εικόνα.Εχω την εντύπωση ,ότι το gamebore είναι με μάλλινη.Ισως παίζει κι αυτό το ρόλο του...
Πλαστικό συγκεντρωτήρα Ζ2Μ της Β&Ρ έχει
 
Απ'ολα έχω, ο Βασίλης μου είπε να ρίξω τα συγκεκριμένα φυσίγγια με τις συγκεκριμένες συσφίξεις. Σκέψου να είχα ρίξει και με το Kicks LF τι δράματα θα είχαμε τώρα...

Το ρεζουμέ: Σε κάθε δοκιμή πάνω κάτω αυτά βλέπω, γύρω στο 70% ± είναι το όπλο μου με τέτοια νούμερα σκαγιων. Του Βασίλη τα όπλα δίνουν άλλα. Για την Benelli δεν μου κάνει εντύπωση αλλά για την Remington ειλικρινά εξεπλάγην!
[/Q
Καλησπέρα......... Θα μου επιτρέψετε να καταθέσω την εμπειρία μου από την beretta Al 391 που κατέχω όπως και από την benelli. Η πρώτη άσχετα με το φυσίγγι δίνει συγκεντρώσεις με τα 3* στα 36,50 μέτρα που κυμαίνονται στο 70% + - 5% ενώ η δεύτερη με το ίδιο τσοκ και φυσίγγια κυμαίνεται στο 55% που πολύ σπάνια,με ψάξιμο στα φυσιγγια το ξεπερνάει λίγο ....... Όπως π.χ. φυσίγγια με antigelo........
 
Σήμερα πήρα τη V3 μαζί μου σκοπευτήριο για καμία δοκιμή όμως είχε πολύ κόσμο και δεν μπόρεσα να ρίξω στον πίνακα. Ένα μόνο έριξα βιαστικά στα 50m το special palombe N6 36gr με τσοκ ΙΜ Teague. Μετά στα πιατάκια με 28γρ ωραία σπασίματα σε όλες τις αποστάσεις. 7A754E45-4A62-4927-ADCA-9DB8C0A7F715.jpegFD33BE4B-2A4A-4773-8A47-72054922216C.jpeg
 
Σήμερα πήρα τη V3 μαζί μου σκοπευτήριο για καμία δοκιμή όμως είχε πολύ κόσμο και δεν μπόρεσα να ρίξω στον πίνακα. Ένα μόνο έριξα βιαστικά στα 50m το special palombe N6 36gr με τσοκ ΙΜ Teague. Μετά στα πιατάκια με 28γρ ωραία σπασίματα σε όλες τις αποστάσεις. View attachment 62345View attachment 62346
Το D του Δία το έριξες από τον Άρη; Αυτό πες μας μόνο!
 
Το συγκεκριμένο φουλ δεν δίνει κάτι παραπάνω από τα 2* στο όπλο μου, συνήθως και παρακάτω. Εγώ ξέρω πολύ καλά τι κάνει το όπλο μου. Απλά συμμορφώθηκα με τις οδηγίες του Βασίλη για το ποια φυσίγγια να ρίξω και με ποιες συσφίξεις. Εάν βοηθήσω με αυτόν τον τρόπο να βάλει ένα "ίσως" στα συμπεράσματα του τότε θα χαρώ ειλικρινά. Βλέπεις ότι η κάννη μου σχεδόν αδιαφορεί για το τσοκ και το φυσίγγι και αυτό κάτι λέει για τις κάννες γενικότερα. Ήθελα να ρίξω και με 4* αλλά δεν είχα χαρτόνια.
Εσύ έχεις τη μοναδική outlander και ο Βασίλης τη μοναδική m2 xaxaxa.
 
Απ'ολα έχω, ο Βασίλης μου είπε να ρίξω τα συγκεκριμένα φυσίγγια με τις συγκεκριμένες συσφίξεις. Σκέψου να είχα ρίξει και με το Kicks LF τι δράματα θα είχαμε τώρα...

Το ρεζουμέ: Σε κάθε δοκιμή πάνω κάτω αυτά βλέπω, γύρω στο 70% ± είναι το όπλο μου με τέτοια νούμερα σκαγιων. Του Βασίλη τα όπλα δίνουν άλλα. Για την Benelli δεν μου κάνει εντύπωση αλλά για την Remington ειλικρινά εξεπλάγην!
Ευχαριστώ Λεωνίδα για τον κόπο σου.

A300 Gamebore Full Briley 68%
A300 Gamebore Mod Gemini 75%
A300 Lambro μπλε Full Briley 72%
A300 Lambro μπλε Mod Gemini 70%

1187 Gamebore Mod μαμά 61%
1187 Lambro μπλε Mod μαμά 54%

Μ2 Lambro μπλε #6 Full Briley 65%
Μ2 Lambro μπλε #6 Mod μαμά 58%

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.
Έχει Α300 ένας φίλος και θα προσπαθήσω να τα αναπαράγω.
Έχεις κάνει κώνο γιατί την βλέπω να φλερτάρει με το full ανεξάρτητα από το τσοκ ;
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top