Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μαλακό δεν είναι σίγουρα...απλα δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει μέχρι 40-45 μετρα και με θερμοκρασίες από - 5 έως 5 βαθμούς, για αυτό το τράβηξα έως εκεί.
Τα μέτρα αυτα είναι για καμιά καθιστή.... Που να βρω χέρια για εκεί πέρα 😀🤣
Όταν με το καλό πιάσουμε τέτοιες θερμοκρασίες και δούμε κανένα πουλάκι.

Βρεχει βρε φιλε μου....Διαφορετικα δεν ηταν τιποτα για μενα να το στησω και το δοκιμασω...
Αλλα πιστευω οτι με 2,05 -2,10 και 688 καψουλι θα δουλεψει και στο κρυο που θελεις....χωρις να
καταπονεις το οπλο και τον ωμο σου !!!
 
Βρεχει βρε φιλε μου....Διαφορετικα δεν ηταν τιποτα για μενα να το στησω και το δοκιμασω...
Αλλα πιστευω οτι με 2,05 -2,10 και 688 καψουλι θα δουλεψει και στο κρυο που θελεις....χωρις να
καταπονεις το οπλο και τον ωμο σου !!!
Για 688 δεν μου έκοψε το κεφάλι 😁... και να μειώσω πυρίτιδα...
Ξέρετε ότι το "ιδιογομωτικο" μου επίπεδο είναι κοντά στο 0.
Απλά το δοκίμαζα και το ανέβαζα με το σκεπτικό οτι όσο κρατάει την συγκέντρωση και δεν σκορπάει είμαστε καλά. Ίσως είναι λάθος σκεπτικό...
 
Για 688 δεν μου έκοψε το κεφάλι 😁... και να μειώσω πυρίτιδα...
Ξέρετε ότι το "ιδιογομωτικο" μου επίπεδο είναι κοντά στο 0.
Απλά το δοκίμαζα και το ανέβαζα με το σκεπτικό οτι όσο κρατάει την συγκέντρωση και δεν σκορπάει είμαστε καλά. Ίσως είναι λάθος σκεπτικό...

Μια χαρα εισαι σε ιδιογομωτικο επιπεδο...Μην υποτιμας τον εαυτο σου....Πανω απ'ολα δεν εχεις
καβαλησει το ''καλαμι''....Να ξερεις κανεις μας δεν γεννηθηκε μαθημενος !!!
 
Κύριε Νίκο, μην μπαίνετε σε φασαρία.
Έχω ενα το οποίο το άφησα στο 2,25gr m92s x39gr N5 +1,5 αλευρι με cx2000 και ελληνικό lb6 6mm Φελλό cal 20 και ταπακι.
Παραπάνω φοβήθηκα να το πάω σε πυρίτιδα.
ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΩ ΔΕΙ ΚΆΠΟΥ,ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΩ ΜΕΤΡΉΣΕΙ, ΟΎΤΕ ΕΊΜΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΙΔΙΟΓΟΜΩΤΗΣ-ΜΗΝ ΠΆΡΩ ΚΑΝΈΝΑΝ ΣΤΟ ΛΑΙΜΌ ΜΟΥ.

Κρατάει συγκέντρωση στα 40 μέτρα που το δοκίμασα απλά δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να το ρίξω σε ΘΗΡΑΜΑ για να δω τι κάνει...
Ενα που στήνω εγώ με άσσους κ δυάρια κ έχει δουλέψει πολύ καλά είναι με m92s cx2000 2,15-40+2 sg magnum τζαμακι στα 64...
Σκοτώνει πολύ μακριά...
 
Fiocchi 76αρις 616 2,30 stell 28 φελος6χιλ 37γρ +1,7 αλευρι νο 1η 2

To εχω δοκιμασει ( σεταπ του ΤΕΟ ) CX2000-2,05X37+2 γρ. αλευρι- STEEL28+6,5χιλιοστα φελλο -Ν4 -με 2 πεταλα
μεχρι τον φελλο -75 -64 τελικο υψος ρελιασματος...
Εδωσε. 50 μετρα φουλ τσοκ - 200-139=69,5% συγκεντρωση και V1,5-396m/s και 4,5 χιλιοστα διατρηση.

YΓ. Μηπως το εχεις πολυ φορτωμενο σε πυριτιδα ???
 
Βρεχει βρε φιλε μου....Διαφορετικα δεν ηταν τιποτα για μενα να το στησω και το δοκιμασω...
Αλλα πιστευω οτι με 2,05 -2,10 και 688 καψουλι θα δουλεψει και στο κρυο που θελεις....χωρις να
καταπονεις το οπλο και τον ωμο σου !!!
Για να λέμε και τις βλακειες μας... Εγώ δεν κρατήθηκα πήγα για παπια να τα ρίξω τα φυσιγγια με m92s στα 2,25gr x 39 νούμερο 5 +1,5 αλευρι με lb6 ελληνικό.
Το αποτέλεσμα... μακρινα και δυνατά σκότωματα, ΑΡΚΕΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΕΣ έπιασα τον εαυτό μου να διστάζει να τουφεκησει... Τα έβγαλα και τα ετοιμάζω για σφάξιμο.
Μάλλον τα παραφορτωσα όπως είπατε...
 
Για να λέμε και τις βλακειες μας... Εγώ δεν κρατήθηκα πήγα για παπια να τα ρίξω τα φυσιγγια με m92s στα 2,25gr x 39 νούμερο 5 +1,5 αλευρι με lb6 ελληνικό.
Το αποτέλεσμα... μακρινα και δυνατά σκότωματα, ΑΡΚΕΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΕΣ έπιασα τον εαυτό μου να διστάζει να τουφεκησει... Τα έβγαλα και τα ετοιμάζω για σφάξιμο.
Μάλλον τα παραφορτωσα όπως είπατε...
Έκανες τίποτα;;
 
Για να λέμε και τις βλακειες μας... Εγώ δεν κρατήθηκα πήγα για παπια να τα ρίξω τα φυσιγγια με m92s στα 2,25gr x 39 νούμερο 5 +1,5 αλευρι με lb6 ελληνικό.
Το αποτέλεσμα... μακρινα και δυνατά σκότωματα, ΑΡΚΕΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΕΣ έπιασα τον εαυτό μου να διστάζει να τουφεκησει... Τα έβγαλα και τα ετοιμάζω για σφάξιμο.
Μάλλον τα παραφορτωσα όπως είπατε...

Ηρεμα....ηρεμα...και χαλαρωσε Κωστη μου !!! Μια φορα θα γινει το κακο ...εξω και μακρια απο ολους μας !!
Εχεις ενα ολοκληρο φορουμ να σε συμβουλεψει....Μην κανεις ''ταρζανιες'' φιλε μου !!! :)
 
Ηρεμα....ηρεμα...και χαλαρωσε Κωστη μου !!! Μια φορα θα γινει το κακο ...εξω και μακρια απο ολους μας !!
Εχεις ενα ολοκληρο φορουμ να σε συμβουλεψει....Μην κανεις ''ταρζανιες'' φιλε μου !!! :)
Νομίζω έβαλα μυαλό κύριε Νίκο...
 
Για να λέμε και τις βλακειες μας... Εγώ δεν κρατήθηκα πήγα για παπια να τα ρίξω τα φυσιγγια με m92s στα 2,25gr x 39 νούμερο 5 +1,5 αλευρι με lb6 ελληνικό.
Το αποτέλεσμα... μακρινα και δυνατά σκότωματα, ΑΡΚΕΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΕΣ έπιασα τον εαυτό μου να διστάζει να τουφεκησει... Τα έβγαλα και τα ετοιμάζω για σφάξιμο.
Μάλλον τα παραφορτωσα όπως είπατε...
Με το θερμοκρασίες τα έριξες πρέπει να είσαι κοντά και κάτω του μηδενός με +5 βαθμούς και πάνω δεν ρίχνονται στο 2.25 με 40.5 .Θα μπορούσες να το κάνεις 2.10 με 38 σε τιουμπ όλα μέσα στο ποτήρι να πάει μάτσο χαλαρά χωρίς ζόρια.
 
Με το θερμοκρασίες τα έριξες πρέπει να είσαι κοντά και κάτω του μηδενός με +5 βαθμούς και πάνω δεν ρίχνονται στο 2.25 με 40.5 .Θα μπορούσες να το κάνεις 2.10 με 38 σε τιουμπ όλα μέσα στο ποτήρι να πάει μάτσο χαλαρά χωρίς ζόρια.
Πρέπει να είχε 15-16 βαθμούς... Στις πρώτες τουφεκιες που έπεσαν και κάτι πουλιά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία... Μετά άρχισα να το σκέφτομαι και στο τέλος δεν πάτησα ούτε την σκανδαλη 🤔
 
Πρέπει να είχε 15-16 βαθμούς... Στις πρώτες τουφεκιες που έπεσαν και κάτι πουλιά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία... Μετά άρχισα να το σκέφτομαι και στο τέλος δεν πάτησα ούτε την σκανδαλη 🤔
Το ότι εβαλες στο μυαλό σου ότι ενοχλείσαι από το όπλο φτάνει για να χαλάσεις το κυνήγι σου.Ασχετα αν είναι φορτωμένο το σετ απ' και θέλει κατάλληλες συνθήκες.
 
To εχω δοκιμασει ( σεταπ του ΤΕΟ ) CX2000-2,05X37+2 γρ. αλευρι- STEEL28+6,5χιλιοστα φελλο -Ν4 -με 2 πεταλα
μεχρι τον φελλο -75 -64 τελικο υψος ρελιασματος...
Εδωσε. 50 μετρα φουλ τσοκ - 200-139=69,5% συγκεντρωση και V1,5-396m/s και 4,5 χιλιοστα διατρηση.

YΓ. Μηπως το εχεις πολυ φορτωμενο σε πυριτιδα ???
Τι νομίζεις τυχαία περνω τηλ την βερεττα για ελατήρια και επικρουστηρα!!σε δισκολες μερες πασπαλιζω και λιγη 24αρα εκει να δεις κλοτσο και μπαρ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top