Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Νίκο δεν του φτιάχνεις δώρο καλύτερα κανένα κουτάκι μυστήρια φυσίγγια του δάσκαλου γιατί με εκείνη την παλιοberetta που έχει δεν βλέπω να τρυπάει κανένα πράσινο τώρα που θα αρχίσει να κρυώνει ο καιρός... .my man. .yelling.
.hair.
 
Νίκο δεν του φτιάχνεις δώρο καλύτερα κανένα κουτάκι μυστήρια φυσίγγια του δάσκαλου γιατί με εκείνη την παλιοberetta που έχει δεν βλέπω να τρυπάει κανένα πράσινο τώρα που θα αρχίσει να κρυώνει ο καιρός... .my man. .yelling.

Πες νουμερο σκαγιων και γραμμαρια....Εαν ρωτησω τον δασκαλο δεν θα μου πει.
Εχω αυτα ετοιμα....Αλλα δεν ξερω εαν θα αγανταρουν στους μειον βαθμους....:(

εικόνα_Viber_2022-08-03_20-07-03-907.jpg

εικόνα_Viber_2022-11-12_03-35-28-369.jpg

Ριξε σεταπ....για μειον βαθμους Αρη !!!! :)
 
Πες νουμερο σκαγιων και γραμμαρια....Εαν ρωτησω τον δασκαλο δεν θα μου πει.
Εχω αυτα ετοιμα....Αλλα δεν ξερω εαν θα αγανταρουν στους μειον βαθμους....:(

View attachment 62639

View attachment 62640

Ριξε σεταπ....για μειον βαθμους Αρη !!!! :)

Το πρώτο σεταπ που βγάζει 418μ/δ πιστεύω θα τον καλύψει. Έχει και αλευρια έχει και mg2 μια χαρά είναι
 
Πες νουμερο σκαγιων και γραμμαρια....Εαν ρωτησω τον δασκαλο δεν θα μου πει.
Εχω αυτα ετοιμα....Αλλα δεν ξερω εαν θα αγανταρουν στους μειον βαθμους....:(

View attachment 62639

View attachment 62640

Ριξε σεταπ....για μειον βαθμους Αρη !!!! :)
Δεν την έχω δουλέψει πολύ στην πράξη την mg2... Έχω φτιάξει παρόμοια γρήγορα φυσίγγια, πολύ καλά στον πίνακα που στην πράξη δεν μπορώ να σκοτώσω ούτε γάιδαρο δεμένο... Δεν ξέρω γιατί... Δεν την έχω ψάξει κιόλας αρκετά, δεν μου έχει έρθει πετριά... Κάποια στιγμή θα τη δω πιο σοβαρά...
Δεν ξέρω τι προτιμήσεις έχει ο δάσκαλος αλλά σε νούμερο σκάγιων παίξε σε 2αρια...
 
Το πρώτο σεταπ που βγάζει 418μ/δ πιστεύω θα τον καλύψει. Έχει και αλευρια έχει και mg2 μια χαρά είναι

Και αυτο με το V1,5 397m/s με Ν4.....εχω χαρησει λιγα του Ανδρεα ( βαζελος ) και ξετομαριαζει τους
λαγους στα 50 μετρα...Αλλα - αλλα -αλλα....Αλλο + βαθμοι και αλλο μειον...γι'αυτο ρωταω Σταματη μου !!!
Δεν κυνηγησει ποτε σε μειον βαθμους οπως και παπι...
Εχω και αυτο....θα αγανταρει ομως ???

εικόνα_Viber_2021-02-06_12-40-55.jpg
εικόνα_Viber_2021-02-06_12-41-33.jpg
 
Δεν την έχω δουλέψει πολύ στην πράξη την mg2... Έχω φτιάξει παρόμοια γρήγορα φυσίγγια, πολύ καλά στον πίνακα που στην πράξη δεν μπορώ να σκοτώσω ούτε γάιδαρο δεμένο... Δεν ξέρω γιατί... Δεν την έχω ψάξει κιόλας αρκετά, δεν μου έχει έρθει πετριά... Κάποια στιγμή θα τη δω πιο σοβαρά...
Δεν ξέρω τι προτιμήσεις έχει ο δάσκαλος αλλά σε νούμερο σκάγιων παίξε σε 2αρια...

ΟΚ. Το οπλο του ειναι μαγκνουμ.....η θα ψαχνει το κλειστρο του ??
Αυτο που ανεβασα πως το βλεπεις ?? Θα αγανταρει ???
 
ΟΚ. Το οπλο του ειναι μαγκνουμ.....η θα ψαχνει το κλειστρο του ??
Αυτο που ανεβασα πως το βλεπεις ?? Θα αγανταρει ???
Αυτό ναι... Σκοτώνει καλά... Στα ψιλά της όρια είναι πολύ καλύτερη από ότι στα χαμηλά της πιστεύω η mg2...
 
Και αυτο με το V1,5 397m/s με Ν4.....εχω χαρησει λιγα του Ανδρεα ( βαζελος ) και ξετομαριαζει τους
λαγους στα 50 μετρα...Αλλα - αλλα -αλλα....Αλλο + βαθμοι και αλλο μειον...γι'αυτο ρωταω Σταματη μου !!!
Δεν κυνηγησει ποτε σε μειον βαθμους οπως και παπι...
Εχω και αυτο....θα αγανταρει ομως ???

View attachment 62641
View attachment 62642

Αυτό δεν κάνει για τον δάσκαλο. Αυτό σε Ν4 στείλτο σε μένα χαχαχαχαχαχα
 
Αυτό ναι... Σκοτώνει καλά... Στα ψιλά της όρια είναι πολύ καλύτερη από ότι στα χαμηλά της πιστεύω η mg2...

Παντου ειναι πολυ καλη φιλε....Δεν την εχεις ''ψαξει'' οσο πρεπει...
Που να δεις τι κανει στην τσιχλα με 32 γραμμαρια Ν8,5.....αλλα δεν την χαραμιζω στην τσιχλα!!! ;)
 
Ένα φυσίγγι με κάλυκα 69 χιλιοστά, σε θαλάμη 76αρα όπως όλα τα εμπορικά όπλα, αφήνει 7 χιλιοστά ακάλυπτο μήκος θαλαμης. Εκεί είναι που διαστέλλεται η στήλη και μετά όταν μπαίνει στον κώνο συμπιέζεται. Αλλά και σε 70αρα θαλάμη τα τελευταία 3 χιλιοστα όπου ο κάλυκας είναι φρεζαρισμενος η στήλη διαστέλλεται κατά 1 χιλιοστό όσο και η διάμετρος στην αρχή του κωνου. Ακόμη και αν δεν διασταλεί πλήρως η στήλη, η φούστα είναι αναγκασμένη από την πίεση των αεριων να το κάνει, τότε ή ανοίγει και σφραγίζει τον χώρο ρίχνοντας όμως την πίεση στιγμιαία λόγω αυξημένης διαμέτρου ή έχουμε διαφυγή αεριων, στο σημείο εκείνο τα χείλη της φουστας πρέπει αστραπιαία να ανοίξουν από το 19,3 περίπου που έχουν ήδη ανοίξει κατά την εκπυρσοκροτηση, στο 20,3 ,και αυτό δεν συμβαίνει πάντοτε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top