Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η λογική λέει, αυτό που λες Νίκο. Ότι εφόσον γύρισε το πουλί, τα σκάγια πέρασαν μπροστά του. Όμως από αυτό που φαίνεται, η προσκόπευση είναι σχεδόν μηδενική. Πάνω στην μύτη του. Όντως παράξενο. Και η εξήγηση του φίλου AthenKarpen, φαίνεται λογική.

Δεν θα διαφωνισουμε......Μηπως του εριχνε lambro ?? :p :D
 
Η δευτερη φωτο ειναι καρέ -καρέ μετά από την πρώτη φωτο και το πουλί ειναι εκεί μέσα στο σύννεφο των σκαγιών ..επίσης η πορεία της από ότι καταλαβαίνω ειναι λίγο λόξα εξερχόμενη.

Στο τελος βρε Γιαννη μου....θα πιστεψουμε οτι φοραγε αλεξισφαιρο....!! :D

ΥΓ, Ειχε λαδι το καντηλι του ακομα φιλε !!!;):cool:
 
Last edited:
Στο τελος βρε Γιαννη μου....θα πιστεψουμε οτι φοραγε αλεξισφαιρο....!! :D

ΥΓ, Ειχε λαδι το καντηλι του ακομα φιλε !!!;):cool:
Χαχα !! Περα από την πλάκα,κατά την προσωπική μου άποψη το ´´λάδι στο καντήλι της ´´ ειναι η πιο πιθανη εξήγηση.. δηλαδη η τσίχλα ενώ ειναι μέσα στο σύννεφο των σκαγιών βρίσκει ένα μικρό κενό και φεύγει αλώβητη ..μην ξεχνάμε οτι πρόκειται για ένα πολύ μικρό πουλι..η τουφεκια φαίνεται να την βρίσκει με κλειστά τα φτερά έτσι μικραίνει και άλλο ο όγκος της..
 
Χαχα !! Περα από την πλάκα,κατά την προσωπική μου άποψη το ´´λάδι στο καντήλι της ´´ ειναι η πιο πιθανη εξήγηση.. δηλαδη η τσίχλα ενώ ειναι μέσα στο σύννεφο των σκαγιών βρίσκει ένα μικρό κενό και φεύγει αλώβητη ..μην ξεχνάμε οτι πρόκειται για ένα πολύ μικρό πουλι..η τουφεκια φαίνεται να την βρίσκει με κλειστά τα φτερά έτσι μικραίνει και άλλο ο όγκος της..
Φαίνεται να είναι κοντά, σφιχτή κατανομή, έμεινες πίσω, ... την έχασες ... Νομίζω Γιάννη αυτό ισχύει ...
 
Ναι ! Αυτό φαίνεται από το βίντεο οτι έριξα πάνω της..Αλλά πως φαίνεται μετά ότι είναι μέσα στο συνεφο των σκαγιών; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω ..View attachment 67475
Σωστά αλλά το σύννεφο είναι κοντά στην κάνη ... μέχρι να φτάσει στο πουλί ?
Σίγουρα αν είσουν κέντρο θα την πατσαβούριαζες λόγω απόστασης ... η περιφέρεια ήταν πάνω της.
Αυτό καταλαβαίνω εγώ.
 
Βασίλη το τσοκ 4 άστρα και φυσιγγι Ν 9,5 piston skeet 28gr..
Απόσταση περίπου 25 μέτρα,μπορεί και πιο κοντά ..κάτω από 20 δεν ήταν με τίποτα..
Ανέβασέ το αν θες στο yt σε υψηλή ανάλυση να το δω καλύτερα καρέ καρέ.
 
Για δειτε δυο δοκιμες....και δωστε τα ''φωτα σας''.....τι ''παιζει'' με αυτην πυριτιδα ??
Λογικα το 1,85χ28 = φορτωμα με την ''σεσουλα''......για ποιον λογο τοσο χαμηλη ταχυτητα ??

View attachment 67469
View attachment 67470
View attachment 67472
View attachment 67473
Εισαι εκτος rage της πυριτηδας εχεις και μαλακο βυσμα , σου αφησε και ακαυτη ; Ο γκαλαντι την δινςι για το 32 αρι του μονοβολο και οχι για το 28 αρι !! Αρα εισαι πολυ χαμηλα Νικο
 
Καλημέρα σας! Κάποιες φορές ενώ νιώθεις ότι είσαι καλά πάνω στο πουλί το πουλί φεύγει ..βλέποντας τις φωτό,λες μα πως έφυγε ..
Δεν φαίνεται να βγάζει φτερά ούτε να ειναι τραυματισμένο ..
View attachment 67467View attachment 67468
Αν το δεις σε μεγάλη οθόνη και σταματήσεις το καρέ, η τουφεκιάι-τα σκάγια- είναι μισό μέτρο πίσω από το πουλί.
 
Αν το δεις σε μεγάλη οθόνη και σταματήσεις το καρέ, η τουφεκιάι-τα σκάγια- είναι μισό μέτρο πίσω από το πουλί.
Στέφανε καρέ-καρε δεν το έχω δει σε μεγάλη οθόνη μόνο στο κινητο ..
Στο YouTube που μπορώ να το δω στην τηλεόραση δεν μπορώ να το δω καρέ -καρέ ..
 
Για δειτε δυο δοκιμες....και δωστε τα ''φωτα σας''.....τι ''παιζει'' με αυτην πυριτιδα ??
Λογικα το 1,85χ28 = φορτωμα με την ''σεσουλα''......για ποιον λογο τοσο χαμηλη ταχυτητα ??

View attachment 67469
View attachment 67470
View attachment 67472
View attachment 67473
Πολύ χαμηλή ταχύτητα... Έχω μπλέξει κ εγώ με τις τσίχλες κ δεν έχω βγάλει ταχογραφο να δοκιμάσω τη συνταγή του Μιχάλη, έχω περιέργεια τώρα....
Τώρα από το άλλο σκ πρώτα ο Θεός στο σκοπευτήριο να ρίχνω κ στον πίνακα...
 
Καλημέρα σας! Κάποιες φορές ενώ νιώθεις ότι είσαι καλά πάνω στο πουλί το πουλί φεύγει ..βλέποντας τις φωτό,λες μα πως έφυγε ..
Δεν φαίνεται να βγάζει φτερά ούτε να ειναι τραυματισμένο ..
View attachment 67467View attachment 67468
Το βίντεο είναι κλασικό κλαμπανι.Δεν ακολουθεί η κάνη από πίσω ώστε να προσπεράσει δίνοντας την απαιτούμενη προσκόπευση ούτε καν πατάει το πουλί και βγαίνει μπροστά.Σηκωνεται κάθετα και μπουκωνει το πουλί.Η αντίδραση του πουλιού δείχνει ότι δεν το ακούμπησε τίποτα αλλα είναι αρκετά ντουφεκισμενο και έμπειρο ώστε να σπάσει την πορεία του αντίθετα.Το ότι βλέπουμε στην κάμερα τα σκάγια με φόντο το πουλί δεν σημαίνει τίποτα.Παραμενει η απόσταση τους από το θήραμα εν κινήσει και δεν είναι το σημείο συνάντησης.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top