Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η έλλειψη η περιορισμός της αναπήδησης είναι ευλογία!
Δεν χάνεις την-τις κανη-κανες,πηγαίνεις εύκολα στην δευτερη-τριτη τουφεκιά.
Όποιος έχει κάνει porting ,βλέπει την διαφορά από το πριν στο μετά...
Εσένα εκεί ο νους σου στις τρύπες καρακαξα .yelling.
 
Η έλλειψη η περιορισμός της αναπήδησης είναι ευλογία!
Δεν χάνεις την-τις κανη-κανες,πηγαίνεις εύκολα στην δευτερη-τριτη τουφεκιά.
Όποιος έχει κάνει porting ,βλέπει την διαφορά από το πριν στο μετά...
Τεράστια!!! Και βλητικά ! Το κατάλαβα όταν έφτιαξα πορτινκ σε ένα μονοκανο Ρώσο! Του έκοψα μήκος από το τσοκ,έφερα πίσω την ακίδα κ του έκανα πορτινκ( οποίος θέλει κ έχει φρεζο-δράπανο με διαιρέτη του δίνω διαστάσεις-γωνιες)!
 

Attachments

  • received_10210045976601379.jpeg
    received_10210045976601379.jpeg
    10,8 KB · Προβολές: 38
Τωρα το αλευρι τι μου το ''θυμισες'' βρε φιλε
Νίκο δεν το είπα για πλάκα, πρέπει η τουφεκια στα 10 μέτρα να πάει μπάλα για να φαίνεται το κέντρο της, επίσης πολύ σημαντικό να ρίξεις με το όπλο ακουμπισμένο σταθερά και να σημαδευεις όπως με μονοβολο. Ρίχνεις μία σημειώνεις το κέντρο της και με κύκλο την περιφέρεια της και μετά το ίδιο με την άλλη κάνη.
 
Ακριβως το ιδιο και η τοτε δικια μου ρωτα το βαγγο μπενελλι να σου πει
Οποίος γνωρίζει
Έχουμε δυο μπενελες ραφαελο λούσο την δικιά μου 66 πόντους κάνη
Και του κουμπάρο μου 71 πόντους
Τα μονοβολα τα πάνε καλά
Υπάρχουν και δυο ραφαελο κριο που τα πάνε αριστερά και πάνω στα 30 μέτρα φεύγει 30 πόντους
Ο ένας που την έχει είναι τουφέκι φαρμακη και δε φταίει ούτε κοντάκι ούτε καλή επωμιση
Με το skb τα παει ευθεία μπουκαλάκι στα διπλάσια μέτρα
Τι κάνουμε σε αυτή τι περίπτωση
 
Πειράματα! 1ο: αλλάζουμε τσοκ, όχι απαραίτητα σύσφιξη, γιατί αυτό που είναι πάνω μπορεί να στραβοβιδωνει. 2ο: αλλάζουμε φυσιγγι (ίδιος τύπος βολίδας, άλλο βάρος όμως και στήσιμο) 3ο: αλλάζουμε τύπο βολίδας, 4ο: επαναλαμβάνουμε τα πειράματα 1 και 2 με τον νέο τύπο βολίδας, 5ο: ελέγχουμε τη στήριξη του όπλου κατά τη βολή (η κάννη να μην ακουμπάει πουθενά), 6ο: αν δεν βγάζουμε άκρη, ελέγχουμε την ευθύτητα της κάννης. Βάζουμε στη θαλάμη έναν άδειο κάλυκα που έχουμε αφαιρέσει το καψουλι και κοιτάζουμε προς το φως, από το στόμιο της κάννης. Αν τα δαχτυλίδια είναι ομόκεντροι κύκλοι τότε όλα καλά. Αν πυκνώνουν προς κάποια πλευρά, η κάννη έχει θέμα. Καλό είναι να γίνουν πρώτα τα βήματα 5 και 6. Ελπίζω να βοήθησα!!!
Ετσι ειναι η βολτες
 
Νίκο δεν το είπα για πλάκα, πρέπει η τουφεκια στα 10 μέτρα να πάει μπάλα για να φαίνεται το κέντρο της, επίσης πολύ σημαντικό να ρίξεις με το όπλο ακουμπισμένο σταθερά και να σημαδευεις όπως με μονοβολο. Ρίχνεις μία σημειώνεις το κέντρο της και με κύκλο την περιφέρεια της και μετά το ίδιο με την άλλη κάνη.

Το ξερω οτι το ελεγες σοβαρα....Απλα εγω αστιευτηκα για το αλευρι Λευτερη μου!!!
Ωστοσο εκλεισα σε 24 γραμμαρια Ν1 σκαγια με αλευρι....
Δεν τα εριξα....εκανα καποιες αλλες δοκιμες που ηθελα....ισως αυριο φιλε !!! :)
 
Η μπαρουτη που μου εδοσαν για Αο 1,90χ36 με 615 νο 5 40 μετρα 2 αστρα.ταχητιτα 402 στο v1,5 πολη δυναμη αλα σκληρο σεταπ θελη 1,85

Εχουμε ''καναλι'' μπροστα μας με αυτες τις παλιες ΑΟ κουζουλε !!!

Αυτη που εχω εγω....Απο την μια ειναι μεγαλου ογκου....και με περιοριζει σε βυσματα....μονο με τα
πολυ χαμηλα μπορω να την δουλεψω σε καλυκα 12/70 ....απο την αλλη θελει φορτωμα με την σεσουλα
για να βγαλει ταχυτητα...Αι σιχτιρ....μου εχει σπασει τα νευρα....

Τρεις σημερινες δοκιμες....στις ιδιες δοσολογιες...για να δω διαφορες...

εικόνα_Viber_2023-02-22_19-06-11-765.jpg
εικόνα_Viber_2023-02-22_19-06-52-752.jpg

εικόνα_Viber_2023-02-22_19-07-08-527.jpg
εικόνα_Viber_2023-02-22_19-07-45-267.jpg
 
Η έλλειψη η περιορισμός της αναπήδησης είναι ευλογία!
Δεν χάνεις την-τις κανη-κανες,πηγαίνεις εύκολα στην δευτερη-τριτη τουφεκιά.
Όποιος έχει κάνει porting ,βλέπει την διαφορά από το πριν στο μετά...
Mακαρι να το μάθουν και οι εταιρίες κάποια στιγμή.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top