Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Με πάγο , δεν είναι το φυσίγγι το πρόβλημα στο λαγό, αλλά το σκυλί που θα τον βγάλει. 🙂
Επι 20 χρόνια σε τέτοιες συνθήκες ΜΟΝΟ χρησιμοποιούσα τα καναδέζικα imperial σε ν2. Έχω ακόμα δυο κουτιά 40 ετών. Σε όλες τις άλλες συνθήκες γερμανικό rotweill 36 ν4.
 
Το ευχάριστο,θα ήταν.... Να‼️ υπήρχε κάνη ‼️που ενώ, της πασάρεις ένα κωλοφυσιγγο ‼️αυτή το βαφτίζει ...μητρομανιουμ‼️όοοοολα τα άλλα πράσινα δαμάσκηνα κ ψίλες ελιές ....
Σε όλες τις συγκριτικές που έχω κάνει ο μέσος όρος των διαφορών από κάνη σε κάνη είναι σαφώς κάτω από 5% και δεν είναι σταθερή η διαφορά προς μια κάνη.
Με διάφορα φυσίγγια, με διαφορετικούς κώνους και αυλούς, με διάφορες γομώσεις, με διαφορετικά τσοκ (ίδιας ονομαστικής σύφιξης) αλλά με το ίδιο φυσίγγι ίδια μέρα, ίδια ώρα.
Όποιος θέλει το πιστεύει ... όποιος δεν θέλει, ας πιστεύει ότι θέλει και ας ψάχνει την μαγική κάνη ... εγώ δεν έχω την υπομονή να ψάχνω.
Στην τελική, για παπιά, βάζω ένα Rooster ή ένα Nitro και εκμηδενίζω οποιαδήποτε "φανταστική" βλητική υπεροχή βλέπουν κάποιοι στο πεδίο.
 
Συμφωνούμε απόλυτα. Τα 3αρια σκάγια τα έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Θέλει να ανέβεις πολύ σε γραμμάρια για να αυξηθεί ο αριθμός των σκαγιων. 4αρια για μακρινές βολές και 5αρια για μέχρι τα 40 νομίζω είναι καλά.
3 αρια σκαγια 34-36 γρ μεχρι τα 40 μετρα εισαι καλημενος !!!!
 
3 αρια σκαγια 34-36 γρ μεχρι τα 40 μετρα εισαι καλημενος !!!!

Ότι θεωρεί ο καθένας καλύτερο φίλε μου. Εγώ προσωπικά τα 3αρια τα θεωρώ υπερβολή. Πέρσι και πρόπερσι κυνήγησα αποκλειστικά με 5αρια και μια χαρά δουλειά εκαναν.
 
Με πάγο , δεν είναι το φυσίγγι το πρόβλημα στο λαγό, αλλά το σκυλί που θα τον βγάλει. 🙂
Επι 20 χρόνια σε τέτοιες συνθήκες ΜΟΝΟ χρησιμοποιούσα τα καναδέζικα imperial σε ν2. Έχω ακόμα δυο κουτιά 40 ετών. Σε όλες τις άλλες συνθήκες γερμανικό rotweill 36 ν4.

Αυτα τα ιμπεριαλ εννοεις !!

εικόνα_Viber_2023-03-31_22-58-59-593.jpg
 
Με πάγο , δεν είναι το φυσίγγι το πρόβλημα στο λαγό, αλλά το σκυλί που θα τον βγάλει. 🙂
Επι 20 χρόνια σε τέτοιες συνθήκες ΜΟΝΟ χρησιμοποιούσα τα καναδέζικα imperial σε ν2. Έχω ακόμα δυο κουτιά 40 ετών. Σε όλες τις άλλες συνθήκες γερμανικό rotweill 36 ν4.
Φυσεκος το γερμανικό όλα αυτά τα χρόνια και ακόμα καλύτερο ήταν πριν του δώσουν ταχύτητες με αυτο δεν υπάρχουν δικαιολογιες για το φυσεκι και για τα εμπορικά
 
Ένα κουτί σαν αυτό στα δεξιά είχε δώσει ένας γέροντας σε έναν φίλο που πηγαίναμε για λαγό και τα μοιραστήκαμε,ή τεσσάρια ή πεντάρια ήταν
Πολύ καλό φυσίγγι, όπου τον έπαιρνε δεν έκανε κιχ ο λαγός
 
Είναι τα ίδια , απλά κάποια στιγμή άλλαξαν κουτί .

Δεν ξερω εαν αλλαξαν κουτι...Το κουτι τους μαλλον το πεταξα....
Αυτα τα κοκκινα στην φωτο που ανεβασα....ειναι για τα σκουπιδια...65,5% μου εδωσαν με φουλ τσοκ
στα 40 μετρα...
Τα κραταω για ενθυμιο....να γελαω με τα πεταλωματα που εκανα !! :D

ΥΓ, Εαν βρω την φωτο της δοκιμης θα στην δειξω..
 
Πες μου αλήθεια πιστεύεις ότι υπάρχει φυσίγγι που θα μπει στα δύο όπλα και θα έχεις μεγαλύτερη συγκέντρωση με το μπενελι??????
Καλά πλάκα κάνεις τώρα ?
Πάρε 18 φυσίγγια (όχι ένα) ...

1187 M2 - 34gr No5.jpg

1187 M2 - Gamebore No5 34gr.jpg

1187 M2 - Golden 5 mod.jpg

1187 M2 - Jordan green full No2.jpg

1187 M2 - Lambro biturbo mod.jpg
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top