Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μπράβο...
Γιαυτό το βίντεο έγραψα παραπάνω...
Κωστη εαν καταλαβα καλα...ο Ιταλος δινει δοσολογια 1,75χ38....
Τα δικα μου σεταπ ...ηταν στο 1,65Χ37+1,5 Ν5 Και 1,70Χ37+1,5 -Ν4....Και οπως θα ειδες στις δοκιμες
δεν υστερουσαν ουτε σε ταχυτητα ουτε σε συγκεντρωση...
Και πρεπει να τονισω οτι ηταν ποιο μαλακές τουφεκιες απο τα 34 γραμμαρια σε 12/70 καλυκα με SIPE
φιλε !! :)
1,75×38 σε 12/76 με 684 καψούλι όμως...
Απ' οτι δείχνει...πιέσεις χαμηλές με καλές ταχύτητες
 
@ΝίκοςΠ φιλε μου δεν ειχα μπει στο φορουμ 3 μερες. Τωρα που διαβασα το παρων θεμα, στην συζητηση για τα σκαγια tss που κανατε εχω να πω το εξεις : αν είχα μία μόνο επιλογή σκαγιων tss για λαγο αυτή θα ήταν σε Νο 9. Και δεν θα είχα και καμιά αμφιβολία για το αν θα τον κρατήσουν.
 
@ΝίκοςΠ φιλε μου δεν ειχα μπει στο φορουμ 3 μερες. Τωρα που διαβασα το παρων θεμα, στην συζητηση για τα σκαγια tss που κανατε εχω να πω το εξεις : αν είχα μία μόνο επιλογή σκαγιων tss για λαγο αυτή θα ήταν σε Νο 9. Και δεν θα είχα και καμιά αμφιβολία για το αν θα τον κρατήσουν.

Σταματη...μιλησα μεσω βαιπερ με τον Στελιο....Κανονισαμε..Ν8 και Ν7 θα φερει φιλε !!!
 
Μπράβο...
Γιαυτό το βίντεο έγραψα παραπάνω...

1,75×38 σε 12/76 με 684 καψούλι όμως...
Απ' οτι δείχνει...πιέσεις χαμηλές με καλές ταχύτητες

Ειλικρινα το λεω...το βιντεο δεν το ειχα δει...
Ο φιλος μου μου ζητησε να δοκιμασω...και αυτο εκανα....Αλλωστε εχω εντελως διαφορετικες δοσολογιες
απο τον Ιταλο Σπυρο !!!
Και δεν νομιζω να υστερουν τα σεταπ...+ οτι ειναι πουπουλο οι τουφεκιες φιλε !!!
 
Σταματη...μιλησα μεσω βαιπερ με τον Στελιο....Κανονισαμε..Ν8 και Ν7 θα φερει φιλε !!!

Καλή επιλογή έκανες. Πιστεύω ότι θα δεις και στην πράξη ότι το Νο 8 θα τον κάνει κουρέλι τον λαγο. Εδώ στην Αμερική βαράνε καναδέζικες χήνες με τόσο ψηλά σκάγια
 
Ο Ιταλός όμως ότι και να κάνει το δοκιμάζει πρώτα σε κανονάκι δοκιμών και αναλόγως πράττει...
Μπορεί έτσι να πειραματιστει σε ανορθόδοξα στησίματα με ασφάλεια....
Εμείς...

Εμεις.....Αυτα που κανουμε χωρις να εχουμε προσβαση κανονακι....Ορισμενες φορες ρισκαρουμε βεβαια..
αλλα παραλληλα βγαζουμε πολυ καλα φυσιγγια Σπυρο !!!
 
Καλή επιλογή έκανες. Πιστεύω ότι θα δεις και στην πράξη ότι το Νο 8 θα τον κάνει κουρέλι τον λαγο. Εδώ στην Αμερική βαράνε καναδέζικες χήνες με τόσο ψηλά σκάγια

Εαν ερθουν γρηγορα...θα τα δοκιμασουμε στην σεζον που εχουμε μπροστα μας Σταματη μου !!! :)
 
Ετσι ακριβως....γιατι ομως;; 🙃
Χαμηλής ισχυος καψούλι...μεγάλος χώρος καύσης...κλείσιμο στα 10,4 χιλ και περνει την απαραίτητη αντίσταση για τη σωστή καύση και την παραγωγή του έργου από την αδράνεια του βάρους των σκαγιών...
 
Ειλικρινα το λεω...το βιντεο δεν το ειχα δει...
Ο φιλος μου μου ζητησε να δοκιμασω...και αυτο εκανα....Αλλωστε εχω εντελως διαφορετικες δοσολογιες
απο τον Ιταλο Σπυρο !!!
Και δεν νομιζω να υστερουν τα σεταπ...+ οτι ειναι πουπουλο οι τουφεκιες φιλε !!!
Καμιά σχέση Νίκο...
Με αφορμή τη δική σου δοκιμή σε 12/76 και κάποιες ερωτήσεις αν ανεβαίνει η Sipe στα 37 το έγραψα...και επειδή έτυχε να δω το συγκεκριμένο βιντεακι σήμερα το πρωί...
Όχι να συγκρίνω τα δικα σου φυσίγγια με του Ιταλού...
 
Καμιά σχέση Νίκο...
Με αφορμή τη δική σου δοκιμή σε 12/76 και κάποιες ερωτήσεις αν ανεβαίνει η Sipe στα 37 το έγραψα...και επειδή έτυχε να δω το συγκεκριμένο βιντεακι σήμερα το πρωί...
Όχι να συγκρίνω τα δικα σου φυσίγγια με του Ιταλού...

Το ξερω....Αλλωστε ειδα το βιντεο τωρα που το ανεβασε ο Κωστης...και απο τα λιγα που καταλαβα ο Ιταλος
το εχει 684- 1,75χ38....Ν5...Και η δοκιμη του στα 30 μετρα δεν φαινεται καλα !!!
Ωστοσο εχω αλλες δοσολογιες...απο τον Ιταλο..
Μεχρι τα 38 γραμμαρια ειναι καλα...και ειναι για αυτους που δεν εχουν ΤΕΚΝΑ...Οποτε εχουν ενα ωραιοτατο
φυσιγγιο με διβασικη....που δεν κιοτευει πουθενα...
Απο 38 και μετα πας σε αλλες πυριτιδες....Τουλαχιστον αυτο κανω εγω !!
 
Ετσι ακριβως....γιατι ομως;; 🙃
Γιατι εχει μεγαλο θαλαμο καυσης με μεγαλο αμορτισερ που κρατανε χαμηλα τις πιεσεις ,την mb32 που ειναι οπως λες για την σιπ χ34 ο κατασκευαστης της την γεμηζει μεχρι 36 γρ σε 12/70! Την σιπ την εχεις δει σε εμπορικο φυσιγγι πανω απο 34 ; Γιατι αραγε ;
 
Εμεις.....Αυτα που κανουμε χωρις να εχουμε προσβαση κανονακι....Ορισμενες φορες ρισκαρουμε βεβαια..
αλλα παραλληλα βγαζουμε πολυ καλα φυσιγγια Σπυρο !!!
Ε...ναι...αφού δεν μπορούμε να δοκιμάσουμε ή να επαλήθευσουμε τις τιμές του φυσιγγίου μας, σε περίπτωση αλλαγής ΛΟΤ των υλικών, καλό είναι να μην ξεφεύγουμε και πολύ από τα όρια προδιαγραφών των υλικών...ειδικά καψουλιου και πυριτιδας...
Μπορούμε και μέσα στα όρια τους να κάνουμε πάρα πολλούς συνδυασμούς και να βγάλουμε άριστα φυσίγγια...

Υπάρχουν τόσα υλικά σήμερα που μπορείς να δουλέψεις σε οποιαδήποτε βάρος γόμωσης θες μέσα στις προδιαγραφές τους και με ασφάλεια...
 
Γιατι εχει μεγαλο θαλαμο καυσης με μεγαλο αμορτισερ που κρατανε χαμηλα τις πιεσεις ,την mb32 που ειναι οπως λες για την σιπ χ34 ο κατασκευαστης της την γεμηζει μεχρι 36 γρ σε 12/70! Την σιπ την εχεις δει σε εμπορικο φυσιγγι πανω απο 34 ; Γιατι αραγε ;
Δεν μιλαμε για εμπορικα, μιλησαμε απλα για την ελαστικότητα της ιδιογομωτικά...στη μαζικη παραγωγή, δεν μπορουν να σου την γεμισουν τη sipe ×38 γιατι Π.Χ. καποιοι δολοιοι χριστιανοι κυνηγουν ακομη με αρκετα παλια οπλα....δε χρωστανε τιποτα να τα σπασουν....ΑΛΛΑ δε χρωστανε κ να κυνηγουν θηραματα ζωντανα ΑΝ εστεινε ο βιοτεχνης χαμηλη δοσολογια ×38 π.χ...κ πλεον η C.I.P. δεσμεύει βιοτέχνες.
 
Γιατι εχει μεγαλο θαλαμο καυσης με μεγαλο αμορτισερ που κρατανε χαμηλα τις πιεσεις ,την mb32 που ειναι οπως λες για την σιπ χ34 ο κατασκευαστης της την γεμηζει μεχρι 36 γρ σε 12/70! Την σιπ την εχεις δει σε εμπορικο φυσιγγι πανω απο 34 ; Γιατι αραγε ;
Φυσηκα και υπάρχει πανό από 34…τα wulf έχουν 36 gr
 
Ο Ιταλός όμως ότι και να κάνει το δοκιμάζει πρώτα σε κανονάκι δοκιμών και αναλόγως πράττει...
Μπορεί έτσι να πειραματιστει σε ανορθόδοξα στησίματα με ασφάλεια....
Εμείς...
Ακριβώς ... το να λέμε ή να αντιγράφουμε 1.65, 1.70, 1.75 x 3Υ δεν σημαίνει τίποτα αν το λοτ αλλάζει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top