Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Σας χρωστούσα τη δοκιμη του Cheddite Tordo 32gr No9
Ξερω πως το χαρτονι ειναι λιγοτερο απο 0.80cm αλλα δεν ειχα αλλο....

View attachment 73897
View attachment 73898

Το βύσμα Aquila, δεν συγκινήθεικε να ανοίξει..

View attachment 73899
Πέρυσι έναρξη κοντεψα να βάλω τα κλάματα μέσα στα λιοσπορα ....ειλικρινά ...μέχρι το δεύτερο τρίτο πουλί έλεγα εγώ φταίω ...το τεταρτο έπεσε ζωντανο πλημμυρισμένο μετά γύρισα σε ιδιογομωση και έσκασε το χειλάκι μου ....
σε κρύο καιρό όμως για τσιχλοκοτσυφα ικανοποιητικό ....
 
Προσιτές τιμές δεν το λες!Αλλά υπάρχουν καλά

Σιγουρα θα υπαρχουν...Αλλα μην ξεχνας....δεν πληρωνεις μονο φυσιγγιο...πληρωνεις και ''ονομα''...
Τουλαχιστον εγω δεν κρεμομαι απο τα κολπα και τερτιπια της αγορας.
Ειλικρινα σου λεω...νιωθω προνομιουχος που εχω χρονο - ''γνωσεις'' - και μπορω και γεμιζω τα δικα μου
φυσιγγια...
Ας μην δωσουν οι ''καριολες'' πυριτιδες....με οτι εχω... και οτι βρω θα πορευτω...και θα βγαλω φυσιγγιο που θα σκοτωνει....
Αλιμονο απο αυτους ...που δεν εχουν ΧΡΟΝΟ..και γνωσεις...και τους εκμεταλευονται ο καθε μεγαλοβιομηχανος!!!

Και ΕΑΝ ημουν στην θεση των συναδελφων που αγοραζουν....μονο απο μικρες βιοτεχνιες θα αγοραζα...
Αυτους θα υποστηριζα....ΠΧ. Κενταυρο - Ρουμελιωτη - Τασκωφ...αδικω και αλλους πολλους που δεν γνωριζω!!
Απο τις μεγαλες εταιρειες...οσο περισσοτερο αγοραζεις....τοσο ποιο πολυ θα σε ''χουφτωνουν''...περα απο
το οτι....καθε χρονο και διαφορετικο φυσιγγιο...
Να κλεισω το σεντονι εδω...να μην χαλαω το θεμα.... γιατι εχω νευριασει...και θα γραψω και αλλα που δεν
πρεπει !!!
 
Πέρυσι έναρξη κοντεψα να βάλω τα κλάματα μέσα στα λιοσπορα ....ειλικρινά ...μέχρι το δεύτερο τρίτο πουλί έλεγα εγώ φταίω ...το τεταρτο έπεσε ζωντανο πλημμυρισμένο μετά γύρισα σε ιδιογομωση και έσκασε το χειλάκι μου ....
σε κρύο καιρό όμως για τσιχλοκοτσυφα ικανοποιητικό ....
Εγώ το αντίθετο, σε τι νούμερο τα είχες και τσοκ?
 
Εγώ το αντίθετο, σε τι νούμερο τα είχες και τσοκ?
Αι ρε,το νουμερο και το τσοκ φταιει κατακαλοκαιρο?
Λες και τουφεκουσε φασσα στα 50 μετρα με παγωνια??
B&P δεν θες,aku zenith δν θες...
Παρε lytos και cheddite να δεις προκοπη.
Θα μεγαλωσεις και θα μαθεις
.very funny.
 
Σιγουρα θα υπαρχουν...Αλλα μην ξεχνας....δεν πληρωνεις μονο φυσιγγιο...πληρωνεις και ''ονομα''...
Τουλαχιστον εγω δεν κρεμομαι απο τα κολπα και τερτιπια της αγορας.
Ειλικρινα σου λεω...νιωθω προνομιουχος που εχω χρονο - ''γνωσεις'' - και μπορω και γεμιζω τα δικα μου
φυσιγγια...
Ας μην δωσουν οι ''καριολες'' πυριτιδες....με οτι εχω... και οτι βρω θα πορευτω...και θα βγαλω φυσιγγιο που θα σκοτωνει....
Αλιμονο απο αυτους ...που δεν εχουν ΧΡΟΝΟ..και γνωσεις...και τους εκμεταλευονται ο καθε μεγαλοβιομηχανος!!!

Και ΕΑΝ ημουν στην θεση των συναδελφων που αγοραζουν....μονο απο μικρες βιοτεχνιες θα αγοραζα...
Αυτους θα υποστηριζα....ΠΧ. Κενταυρο - Ρουμελιωτη - Τασκωφ...αδικω και αλλους πολλους που δεν γνωριζω!!
Απο τις μεγαλες εταιρειες...οσο περισσοτερο αγοραζεις....τοσο ποιο πολυ θα σε ''χουφτωνουν''...περα απο
το οτι....καθε χρονο και διαφορετικο φυσιγγιο...
Να κλεισω το σεντονι εδω...να μην χαλαω το θεμα.... γιατι εχω νευριασει...και θα γραψω και αλλα που δεν
πρεπει !!!
Δικός μας είσαι......κρυφοΚΚΕ και ας κάνης τον δύσκολο.😍
 
Δεν ξέρω τι αποστάσεις γιατί τα λιοσπορα είναι ένα περίεργο πράμα σαν θάλασσα αλλά έπρεπε να καπνίζουν.
Όλα τα πουλιά πεταζαν φτερό σύννεφο ...δεν ήταν μακρινές οι βολές...οι πρώτες βολές του πρωινού ήταν σε ήσυχα στρωτα πουλιά ...και αυτό το ένα έσπασε φτερό και το πήρα...μόλις το έπιασα στα χέρια κατάλαβα και άλλαξα αμέσως φυσιγγια
 
Όλα τα πουλιά πεταζαν φτερό σύννεφο ...δεν ήταν μακρινές οι βολές...οι πρώτες βολές του πρωινού ήταν σε ήσυχα στρωτα πουλιά ...και αυτό το ένα έσπασε φτερό και το πήρα...μόλις το έπιασα στα χέρια κατάλαβα και άλλαξα αμέσως φυσιγγια
Καλά έκανες.
 
Για κανε ένα λογαριασμό να δεις ποσό σου βγενει το 36αρι με mb36!!!!! Με mb32 1,70*33 βγενει 9,80 με σκαγια ν8,5 ποια οικονομία!!!!!
Λιάκο 36 γραμμάρια κάτω από 14 - 15 ευρώ δεν έχει! Εμένα μου βγαίνουν γύρο στα 8,5 ευρώ. Κάποια φυσίγγια μου βγαίνουν και κάτω από 8 ευρώ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top