Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
EXPRESS 28 στα 30 μετρα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ...για ολους τους φιλους....και ιδιαιτερα για τον φιλο τον Ντοκτορ
που ηθελε να δει αποτυπωση !!!:)

30 μετρα .

View attachment 76049

View attachment 76050
View attachment 76051

Αποθηκευω....και συνεχιζω...να δειτε κλεισιματα ( προχωρημενα :D )....και τα μυαλα στα καγκελα με
την αποδοση τους !!!;)
Κ Νίκο σε τι τιμή τα βρήκες? Έχω που έχω αγάπη στα φυσίγγια του δορκα και ιδιαίτερα στα express με αυτά που λες και δείχνεις θα πάω να φορτώσω μια 20αρα κούτα να υπάρχει.. Το πολύ πολύ αν δεν τα ρίξω στις τσίχλες θα φύγουν στα πιατακια
 
Last edited:
Κ Νίκο σε τι τιμή τα βρήκες? Έχω που έχω αγάπη στα φυσίγγια του δορκα και ιδιαίτερα στα express με αυτά που λες και δείχνεις θα πάω να φορτώσω μια 20αρα κούτα να υπάρχει.. Το πολύ πολύ αν δεν τα ρίξω στις τσίχλες θα φύγουν στα πιατακια

Δεν ξερω ποσο εχουν ( τιμη ) . Τα εφερε μαζι του Βασιλης gvp900 μαζι με αλλα εμπορικα να τα δοκιμασουμε
και να τα δουν ολοι Κωστή μου !!!
 
Κ Νίκο σε τι τιμή τα βρήκες? Έχω που έχω αγάπη στα φυσίγγια του δορκα και ιδιαίτερα στα express με αυτά που λες και δείχνεις θα πάω να φορτώσω μια 20αρα κούτα να υπάρχει.. Το πολύ πολύ αν δεν τα ρίξω στις τσίχλες θα φύγουν στα πιατακια
Ehunter Κώστα 7,90€, 17/7/2023

Screenshot_20230804_103321_Outlook~2.jpg
 
Σε ολα μεσα εισαι φιλαρα μου !!!
Μεγαλη εγγυηση και δυναμη του φορουμ εισαι αδελφε μου !!! :) :cool:
Μην μου λες μ@λακίες ... εγώ ξέρω τι τραβάς με τις δοκιμές σου σέρνοντας όλη αυτή την πραμάτεια μαζί σου ...

Αφιερωμένες σε εσένα και τον Άρη @chevy z71 οι παρακάτω

Beretta DT11 vs BLAZER F3 με IC (4*) και τα δύο όπλα.
====================================
Τα σκάγια τα υπολόγισα χοντρικά 458 για 28gr #8.5.
Μέτρα δεν ξέρω, θα τα μετρήσει ο Άρης την επόμενη φορά.
Μέσα στις διακυμάνεις του φυσιγγίου βρίσκω την διαφορά.

LAMBRO SERIES 2 8,5 IC BERETTA DT11.jpg
LAMBRO SERIES 2 8,5 IC BLAZER F3.jpg
 
Τα σκάγια τα υπολόγισα χοντρικά 458 για 28gr #8.5.
Ποτέ μην το θεωρείς δεδομένο, ούτε το νούμερο (άσχετα το τι γράφει το φυσίγγι) ούτε επομένως το πλήθος των σκαγιών !!!
Τελευταία φορά που είχα σφάξει το συγκεκριμένο (πριν ένα χρόνο) τα βρήκα 418 ...
img_20220623_195934-jpg.50502

Βέβαια, δεν αλλάζει κάτι δραματικά στη συγκεκριμένη συγκριτική δοκιμή, απλά τα ποσοστά πάνε στο 48% και 55% ...
 
Ποτέ μην το θεωρείς δεδομένο, ούτε το νούμερο (άσχετα το τι γράφει το φυσίγγι) ούτε επομένως το πλήθος των σκαγιών !!!
Τελευταία φορά που είχα σφάξει το συγκεκριμένο (πριν ένα χρόνο) τα βρήκα 418 ...
img_20220623_195934-jpg.50502

Βέβαια, δεν αλλάζει κάτι δραματικά στη συγκεκριμένη συγκριτική δοκιμή, απλά τα ποσοστά πάνε στο 48% και 55% ...
Το ξέρω Στέλιο, αν δεν κόψεις φυσίγγι σκάγια δεν μπορείς να μαντέψεις.
Το μόνο σίγουρο είναι η διαφορά τους.
30 σκάγια διαφορά.
 
Εριξα ακομα δυο φυσιγγια....με το καινουργιο ΛΟΤ της Granular...ηθελα να δω...ποια βυσματα αγαπαει..το
καινουργιο ΛΟΤ..
Ειμαι σε καλο ''δρομο'' ο Αγκουιλα 22 ..εδωσε οχι ολα τα ρεστα του...αλλα ''εγραψε''... !!! :)

Οταν βλεπω τετοιες συγκεντρωσεις...λεω μεσα μου...Αντε ρε ''γέρο'' κατι εκανες !!! :D

30 ΜΕΤΡΑ 3* αστρα ΒΟΙΤΟ.

View attachment 76078

View attachment 76079
View attachment 76080

View attachment 76081
View attachment 76082

Αυτα για σημερα παλικαρια μου...Αυριο ειναι αλλη μερα...Υγεια να εχουμε...να κανουμε αυτο που αγαπαμε !!!:):cool:
πολλυ καλες ντουφεκιες.πες μου σε παρακαλο,τη ειναι?το ΒΟΙΤΟ?
 
Μην μου λες μ@λακίες ... εγώ ξέρω τι τραβάς με τις δοκιμές σου σέρνοντας όλη αυτή την πραμάτεια μαζί σου ...

Αφιερωμένες σε εσένα και τον Άρη @chevy z71 οι παρακάτω

Beretta DT11 vs BLAZER F3 με IC (4*) και τα δύο όπλα.
====================================
Τα σκάγια τα υπολόγισα χοντρικά 458 για 28gr #8.5.
Μέτρα δεν ξέρω, θα τα μετρήσει ο Άρης την επόμενη φορά.
Μέσα στις διακυμάνεις του φυσιγγίου βρίσκω την διαφορά.

View attachment 76109
View attachment 76110
Άσχετα με τα 30 σκάγια διαφορά, τις δύο τουφεκιές τις βλέπω εξίσου αποτελεσματικες.
Μέτρησαν τα παιδιά με ακρίβεια τι ακριβώς σύσφιξη βγαζουν τα δύο τσοκ;
 
πολλυ καλες ντουφεκιες.πες μου σε παρακαλο,τη ειναι?το ΒΟΙΤΟ?

Οπως σου ειπε ποιο πανω ο φιλος μας...Οπλο ειναι... Βραζιλιανικο....ποζε.
Το συγκεκριμενο που κανω δοκιμες...Εχει....76 εκατοστα καννες αχρωμιωτες.1* -3* αστρα σταθερα με
18,3 αυλο...και κατα τις μετρησεις του Βασιλη gvp900...4 εκατοστα κωνο. και ειναι μαγκνουμ !!
Να σου πω και το αλλο...για εχεις μια ιδεα..
Την Μπερετα Α-390 -που εχω...και αυτη μαγκνουμ με χρωμιωμενη καννη 66 εκατοστα με εσωτερικα τσοκ
και 18,3 αυλο και αυτη...Ο δε κωνος της...παλι κατα τις μετρησεις του Βασιλη gvp900 ειναι 2,5 εκατοστα..
Και στα δυο οπλα...οτι βαλω στην θαλαμη τους...αυτο θα βγαλουν...Το ενα συναγωνιζετε το αλλο...με
αποκλισεις στο 2-3-4% το 5% δεν το εχουν....Αλλα σε γενικες γραμμες η Μπερετα μου δινει καλυτερες
τουφεκιες...και με τα 3*αστρα και με το φουλ τσοκ .
Τι να πιστεψω λοιπον εγω απο κωνους και καννες φιλε μου ?? Στο φυσιγγιο πιστευω !!
Δεν το λεω ουτε για αντιπαραθεση...ουτε για να μειωσω την προσπαθεια που εχεις κανει με τους κωνους..
Απλα σου λεω τι βλεπω εγω...μεσα απο τις δοκιμες μου !!! :)

ΥΓ. Επανω στο τραπεζι των δοκιμων βλεπεις και το ΒΟΙΤΟ - Φωτο....
 
Last edited:
Αυτό ακριβώς το συμπέρασμα έβγαλα και εγώ καθώς μου έκανε overkill σε μια φασσαρα και ευτυχώς έπεσε μέσα σε ένα μονοπάτι και την βρήκα. Το 34αρι έχει δοκιμαστεί σε συνθήκες 100% υγρασία φουλ ομίχλη και σαπιλα και κρύο και δεν μάσησε τπτ. Και έχω πάρει και τα πιο μακρινά μου πουλιά με δαυτο
Μονοβασικη αλλά άριστη η formula 206.........
Από τις καλύτερες πυρίτιδες.........
 
Μην μου λες μ@λακίες ... εγώ ξέρω τι τραβάς με τις δοκιμές σου σέρνοντας όλη αυτή την πραμάτεια μαζί σου ...

Αφιερωμένες σε εσένα και τον Άρη @chevy z71 οι παρακάτω

Beretta DT11 vs BLAZER F3 με IC (4*) και τα δύο όπλα.
====================================
Τα σκάγια τα υπολόγισα χοντρικά 458 για 28gr #8.5.
Μέτρα δεν ξέρω, θα τα μετρήσει ο Άρης την επόμενη φορά.
Μέσα στις διακυμάνεις του φυσιγγίου βρίσκω την διαφορά.

View attachment 76109
View attachment 76110
Πιθανολογω ότι είναι στα 35 +-2μετρα από κάτι παρόμοιες δοκιμές που έχω με ένα 694 με ic ενός φίλου. Όντως και εγώ στα 28αρια νο8.5 συνήθως 420-430 βρίσκω...
 
Μονοβασικη αλλά άριστη η formula 206.........
Από τις καλύτερες πυρίτιδες.........
Φυσιγγαρα Βαγγέλη. Άνετα μπορούσε να το εχει κάποιος για μοναδικό φυσίγγιο και να παίζει μόνο με το νο σκαγιων για μεσαία και μεγαλύτερα θηράματα.
 
Φυσιγγαρα Βαγγέλη. Άνετα μπορούσε να το εχει κάποιος για μοναδικό φυσίγγιο και να παίζει μόνο με το νο σκαγιων για μεσαία και μεγαλύτερα θηράματα.
Ξέρω πολλούς που δεν το αλλάζουν με τίποτε στο παπί........ Όπως και το formula 206 της nobel sport με τον αποσπώμενο πάτο,αυτό που σταμάτησε να βγαίνει ,ακόμη καλύτερο..........
Το gorilla 34 αν δε κάνω λάθος γεμίζεται
688 1,70x34......... formula 206 s......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top