Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
αν έριχνες με δίκαννο θα σου έλεγα του Καρδαρά τα 28gr G.M που έχει ο Παρδαλάκης στα €5 δεν υπάρχει το φυσσίγγι τέλειο..αλλά 8ρι πάφυλα και δεν ξέρω αν στα πετάει το όπλο σου,πρόσεχε και με του alectoris επίσης αν θες να κινηθείς σε 8ρι πάφυλα
Παυλο τα έριξα στη συνάντηση που ειχαμε στο Σχιστό με το μπαικαλ, ωραίο φυσιγγακι αλλά τρεις φορές το όπλο δεν άνοιξε τελειως για να " πεταξει" τους καλυκες, το εκλεισα και το ξανανοιξα, ενώ δεν μου το είχε ξανακάνει! Από 28 εχω ρίξει τα uno prima!
 
Α κατάλαβα θα τουφεκας τσίχλες με το σταγονόμετρο...sarcastic.

Παρατηρησες τους άδειους καλυκες?
Τους έριξα μια πρόχειρη ματιά γιατί είχα το αγχος να αλλάξω θεση και αν θυμάμαι πρέπει να τους τσαλακωνε λίγο στο χειλος!
Έπρεπε να τους βάλω στη τσέπη και να τους μελετήσω σε δεύτερο χρόνο, έχω απόθεμα όμως!
 
Αφήνω εδώ τις τιμές για τα φυσίγγια και το τηλέφωνο του Ρουμελιώτη για όποιον ενδιαφέρεται.

Trap -> 4.25
Sporting -> 4.60

Κυνηγετικά (Maxam Κάλυκας)
28gr csb5 -> 4.90
30gr csb5 -> 5.20
32gr csb1 -> 5.50
34gr psb1 -> 6.20
35gr psb2 -> 8

Κυνηγετικά (Fiochi Κάλυκας)
32gr GM3 -> 6.10
33gr A1 -> 6.50
34gr A1 -> 7.20
34gr A1 Διασποράς -> 7.50

Μονόβολα 13

6970376929 είναι το τηλέφωνο του.
 
Έχει δοκιμάσει κάποιος το 28αρι το κυνηγετικό ;
Να υποθέσω ότι είναι πιο φορτωμένο από το σκοπευτικό για να αποδίδει και σε χαμηλές θερμοκρασίες;
γαματο ειναι ..ναι ειναι λιγο ποιο φορτωμενο ..το εχω ριξει με υγρασιες φουλ..πολυ καλο
 
Τάσο έτσι κι αλλιώς αν έπαιρνα 32αρια, μόνο για τον πατέρα μου λίγα για τη Μπενελι, εγώ πάνω από 30γρ σπανιότατα βάζω στο δίκαννο, δεν εχω θεμα ψυχολογίας με τα λίγα γραμμαρια, τοσα χρονια εξαλλου κυνηγουσα με το 20αρι και το 32αρι ;)
απλα τα σκοπευτικα τα 28αρια εχουν πολυ δελεαστικη τιμη, λογικα θα παρω μισα μισα με 30αρια και θα βαλω κι ενα κουτακι τραπ για την εναρξη!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top