Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Τα ARMUSA 34gr τα κόκκινα και σε ασημί τα έπερνε παλιά ένας φίλος από Πάτρα.....

Τα GB πάλι τα πορτοκαλί τη (gr) είναι..;; Τα έχω βρει σε κυνηγότοπο συγκεκριμένο.....
Τα πορτοκαλί ειναι 34 gr και βγαζει και πρασινα 32
 
Αγόρια σήμερα έπεσαν στα χέρια μου 2-3 φυσίγγια (kalco) C7 Perfecta Classic 32gr No9.....(εγώ νόμιζα πως τα είχε σταματήσει).... :rolleyes:
Μου τα έδωσε ένας φίλος....
Είναι από νέα παρτίδα καθώς έχει αλλάξει κ το τύπομα στο φυσίγγι.....Τα έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις...;; (κουβέντα να γίνεται)...:)
 
Αγόρια σήμερα έπεσαν στα χέρια μου 2-3 φυσίγγια (kalco) C7 Perfecta Classic 32gr No9.....(εγώ νόμιζα πως τα είχε σταματήσει).... :rolleyes:
Μου τα έδωσε ένας φίλος....
Είναι από νέα παρτίδα καθώς έχει αλλάξει κ το τύπομα στο φυσίγγι.....Τα έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις...;; (κουβέντα να γίνεται)...:)
Παλιότερα που τα είχα ρίξει σε τρυγόνια και τσίχλες ήταν αρκετά καλά.Στα τρυγόνια έκανε ωραία σκοτωματα,αλλά ήταν κουραστικό από θέμα ανάκρουσης.
Το πορτοκαλί το 30αρι θυμάμαι μου άρεσε περισσότερο στην ζεστή.
 
Το πορτοκαλί το 30αρι ήταν όντως φοβερό αλλά κ πολύ αλμυρό στην τιμή...
Όντως η τιμή του όπως και όλης της σειράς ήταν αρκετά τσιμπημενη.Πιστευω ότι αυτός ήταν ο λόγος που τα συγκεκριμένα δεν κυκλοφόρησαν πολύ .
 
Τα C7 32 το έφερε ένα κατάστημα εδώ στην Αμαλιάδα τις προάλλες διότι άνοιξε παρτίδες με τον Καλκατζάκο....το συγκεκριμένο πωλείται στην τιμή 6,70€...άλλαξε ίσως τα υλικά γι'αυτό έπεσε κ η τιμή....Αξίζει πιστεύω...
Και μάλλον όπως πληροφορήθηκα θα φέρει όλη τη σειρά C7 Perfecta.....
Μένει να δούμε με τη υλικά γεμίζονται τα υπόλοιπα.... ;)
 
Όταν λέμε αλμυρό πόσο δλδ; δεν αξίζει 1 κουτάκι για τα τρυγόνια; αν έχει 8 ευρώ δεν το βρίσκω τραγικό αν σας κάνει.

Προσωπικα ειδικα στα θηραματα που θα ριξω λιγες τουφεκιες δεν κοιταω την τιμη στα φυσιγγια... Δεν μου λεει κατι αν παρω 5 κουτια φυσιγγια κ δωσω 5-6 ευρω περισσοτερα απο κατι αλλο...
Ωστοσο καμια φορα σε πιανει κ το "πατριωτικο" με τις τιμες των φυσιγγιων γενικα... Λες δεν μπορει ενα φυσιγγι με αυτα τα υλικα να πωλειται 2 ευρω ακριβοτερο απο ενα αλλο με τα ιδια ακριβως...
 
Προσωπικα ειδικα στα θηραματα που θα ριξω λιγες τουφεκιες δεν κοιταω την τιμη στα φυσιγγια... Δεν μου λεει κατι αν παρω 5 κουτια φυσιγγια κ δωσω 5-6 ευρω περισσοτερα απο κατι αλλο...
Ωστοσο καμια φορα σε πιανει κ το "πατριωτικο" με τις τιμες των φυσιγγιων γενικα... Λες δεν μπορει ενα φυσιγγι με αυτα τα υλικα να πωλειται 2 ευρω ακριβοτερο απο ενα αλλο με τα ιδια ακριβως...

Ναι Αρι θέλει μια ισορροπία, είναι λογικό να πάρω ένα 32αρι πχ στα 8 ευρώ αλλά μπορεί να νιώθω μλκς αν το πάρω στα 11. Και το 8 ευρώ είναι τσιμπημένο αλλά σε λογικά πλαίσια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top