Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αυτή την σειρά την ξέρει κανείς;
https://www.nobelsport.it/en/products-en/hunting/prestige

caccia_prestige.jpg

Μέταλλο σαν ροζ χρυσός και κουτάκι που θυμίζει αντιβίωση... Τιμές φαρμακείου και κοσμηματοπωλείου μυρίζομαι...

Φαίνονται πολύ προσεγμένα πάντως και τα συστατικά που αναφέρει ο @outlander και είναι και στο site είναι ελκυστικά....
 
Last edited:
Μέταλλο σαν ροζ χρυσός και κουτάκι που θυμίζει αντιβίωση... Τιμές φαρμακείου και κοσμηματοπωλείου μυρίζομαι...

Φαίνονται πολύ προσεγμένα πάντως και τα συστατικά που αναφέρει ο @outlander και είναι και στο site είναι ελκυστικά....
Πρεπει να εχουν κοντα στα 8€ αν θυμαμαι καλα!! Εδω κ το site της nsi https://www.nobelsport.it/en/products-en/hunting/prestige
Το διασπορας πρεπει να ειναι καινουριο!
 
Θα μπορουσε καποιος να γραψει μια λιστα με φυσιγγια του εμποριου που ειναι γεμισμενα με D20 πυριτιδα.. ευχαριστω!
1) Lambro Anniversary 32gr / D20
2) Lambro Tordo 30gr / D20
3) LK Koutoumanos Combra 32gr / D20
4) J&B Διασποράς 32gr (πορτοκαλί) / D20
5) Lambro Mezzo 30gr / D20
(ίσως να βρεις και παρτίδα με ΑS).....σίγουρα όλο και κάποια άλλα θα υπάρχουν......
 
1) Lambro Anniversary 32gr / D20
2) Lambro Tordo 30gr / D20
3) LK Koutoumanos Combra 32gr / D20
4) J&B Διασποράς 32gr (πορτοκαλί) / D20
5) Lambro Mezzo 30gr / D20
(ίσως να βρεις και παρτίδα με ΑS).....σίγουρα όλο και κάποια άλλα θα υπάρχουν......

ευχαριστω φιλε Κωστα, αν μπορεις βαλε και τα oscar τοτε στην λιστα σου..

Oscar Gold Skeet/Trap 24gr / D20sv
Oscar Gold Strategic Sporting 28gr / D20sv
Oscar Gold Double Mix 30gr / D20
Oscar Gold Nitro 32gr / D20
Oscar Gold Super Nitro 33gr / D20
Oscar Gold Διασπορας 33gr / D20
 
ευχαριστω φιλε Κωστα, αν μπορεις βαλε και τα oscar τοτε στην λιστα σου..

Oscar Gold Skeet/Trap 24gr / D20sv
Oscar Gold Strategic Sporting 28gr / D20sv
Oscar Gold Double Mix 30gr / D20
Oscar Gold Nitro 32gr / D20
Oscar Gold Super Nitro 33gr / D20
Oscar Gold Διασπορας 33gr / D20
Το super nitro βγαίνει πλέον με g3000 όπως και παλιότερα.Ετσι αναφέρει στη σελίδα του στο fb.
 
Γνωμες για αυτό για τα μπασίματα είναι δοκιμασμένο; ελκυστική τιμή δεκάδας 66ευρωhttps://www.kalkantzakos.com/Product/6521/206-formula-250-tem,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Αρχές αυγούστου το έφεραν αυτό Ηλία,οπότε μόνο αν το έριξε κάποιος στα τρυγόνια και έχει άποψη.
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα δοκιμαστικά 2-3 κουτάκια και αν μου άρεσαν θα πήγαινα σε δεκάδα μετά.
 
Το 33 πηρα για δοκιμη Ηλια σε νο6 και μου αρεσε πολυ λογικα και το 32 θα ειναι πολυ καλο
Το 33 πηρα για δοκιμη Ηλια σε νο6 και μου αρεσε πολυ λογικα και το 32 θα ειναι πολυ καλο
Άνοιξες κανένα? σε νο6 θα το χρισημοποιοιησεις άμεσα και σε τι θήραμα?.Ό Καλκατζακος μου τα εκθιαζε ότι είναι πολύ ποιοτικά στα χρήματα τους,μάλλον θα κάνω αυτό που είπε ο συνάδελφος hunter 97 με κάνα 2 κουτάκια για δοκιμή
 
Γνωμες για αυτό για τα μπασίματα είναι δοκιμασμένο; ελκυστική τιμή δεκάδας 66ευρωhttps://www.kalkantzakos.com/Product/6521/206-formula-250-tem,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Παιδια την ιδια ερωτηση ηθελα να κανω και εγω.Σημερα πηρα το 32γρ μια κουτα των 10 μονο με την αποψη που μου εδωσε ο υπαλληλος του Καλκατζακου που το εριξε σε αγριοπεριστερα με θετικα λογια..Θα τα δοκιμασω και εγω βεβαια αλλα μηπως καποιος συναδελφος τα ειδε σε κανενα τρυγονι η αγριοπεριστερο;Παλαια τα εριχνα τα 206 απεδιδαν πολυ καλα με την πρωινη υγρασια αλλα καποια στιγμη χαλασε η συνταγη φαγαμε μεγαλη ηττα και μετα τα εκοψε.Φοβαμαι λοιπον μηπως πεσουμε παλι σε λουμπα αλλα για να τα παρηγγειλε ο Καλκατζακος σε τετοιο αριθμο παραγγελιας δεν νομιζω να εχει κανει μοιραιο λαθος.
 
Παιδια την ιδια ερωτηση ηθελα να κανω και εγω.Σημερα πηρα το 32γρ μια κουτα των 10 μονο με την αποψη που μου εδωσε ο υπαλληλος του Καλκατζακου που το εριξε σε αγριοπεριστερα με θετικα λογια..Θα τα δοκιμασω και εγω βεβαια αλλα μηπως καποιος συναδελφος τα ειδε σε κανενα τρυγονι η αγριοπεριστερο;Παλαια τα εριχνα τα 206 απεδιδαν πολυ καλα με την πρωινη υγρασια αλλα καποια στιγμη χαλασε η συνταγη φαγαμε μεγαλη ηττα και μετα τα εκοψε.Φοβαμαι λοιπον μηπως πεσουμε παλι σε λουμπα αλλα για να τα παρηγγειλε ο Καλκατζακος σε τετοιο αριθμο παραγγελιας δεν νομιζω να εχει κανει μοιραιο λαθος.
Τα έριξα έναρξη...βέβαια δίχως να έχω την τύχη να τα δοκιμάσω σε μεγάλο ποσοστό βολών λόγω λιγοστών πουλιών...Εξαιρετικό ακόμη και με τον ήλιο ψηλά γρήγορο και φονικοτατο...μου θύμισε το ξαδερφάκι του το gm3 ...Και μια εξαιρετικά μακρινή βολή με νο10 σκάγια με έπεισε να το δουλέψω φέτος...
 
Τα έριξα έναρξη...βέβαια δίχως να έχω την τύχη να τα δοκιμάσω σε μεγάλο ποσοστό βολών λόγω λιγοστών πουλιών...Εξαιρετικό ακόμη και με τον ήλιο ψηλά γρήγορο και φονικοτατο...μου θύμισε το ξαδερφάκι του το gm3 ...Και μια εξαιρετικά μακρινή βολή με νο10 σκάγια με έπεισε να το δουλέψω φέτος...
Ξέρεις η διαφορά με το gm3 είναι 50 λεπτά δεν είναι μεγάλη σε σχέση με το να σου χαλάσει κανένα μπασιμο αν πάρεις 10αδα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top