Γνώμες Φυσιγγίων

Έριξες τα περσινά που βγήκαν με συγκεντρωτήρα αποσπώμενου πάτου Νίκο;
Φέτος πήρα ένα κουτί, έριξα μερικά και μου άρεσαν. Τώρα δεν ξέρω ποια παρτίδα είναι ποια για να σου πω. Καινούργια παρτίδα φαίνεται, με το νέο τύπωμα στο κάλυκα.
 
Εγώ δεν είμαι τόσο του πίνακα. Παίρνω 2 κουτιά για τις τσίχλες π.χ μου πάνε; πέφτουν τα πουλιά; έχουν αίματα; τα κυνηγάω τραυματισμένα; Αν όχι θα πάρω. Αλλα δε θα πάρω 20 κούτες... Αν μου πάνε στα μπασίματα θα δώ αν πάνε και μετά στο κρύο και συμπληρώνω την αγορά σε δεύτερο χρόνο. Εγώ π.χ φέτος πήρα α1 και gt 28 που τα χω δοκιμάσει μερικά χρόνια στο κυνήγι και είναι ικανοποιητικά. Ναβαρο 30 πήρα ολα κι όλα 3 κουτιά, παρότι εδώ διαβαζω τα καλύτερα! Πρώτα θα τα δώ και μετά θα πράξω. Τώρα αν είναι να ανέβουν οι τιμές και υπάρχει πίεση και θέλει κάποιος ας το ρισκάρει. Απλώς θα μπει σε διαδικασία να βρεί κάποιον να τα πουλήσει.
Έτσι είναι το σωστό δοκιμή και μετά αγωρα
 
Φέτος πήρα ένα κουτί, έριξα μερικά και μου άρεσαν. Τώρα δεν ξέρω ποια παρτίδα είναι ποια για να σου πω. Καινούργια παρτίδα φαίνεται, με το νέο τύπωμα στο κάλυκα.
Με max1050 πιέσεις; Σωστά; Δεν είναι πολύ για 32g;
 
Με max1050 πιέσεις; Σωστά; Δεν είναι πολύ για 32g;
Ναι, απλά κανένα δεν βγάζει τόσα.
Edit: η αιτία που το γράφουν αυτό είναι να μην ρίχνουμε τέτοια φυσίγγια (σχετικά υψηλών πιέσεων) με παλιά όπλα τα οποία είναι δοκιμασμένα σε χαμηλότερες πίεσεις λόγω των υλικών της εποχής και κατά συνέπεια των φυσιγγίων που έβγαζαν λιγότερα μπαρ.
 
Φίλε Κώστα αυτά τα ρωτάς απο άγνοια ή θέτεις το ερώτημα μεταφορικά οτι αυτά δε γίνονται;
Ρωταω για να μαθω τι πρεπει να κανω για να επιλεξω ενα καλυτερο φυσιγγι απο αυτα που ριχνω.
Και σου λεω οτι σημαδευω αρκετα καλα.
Εχω αγορασει και αυτες τις χειρολαβες που πετανε δισκακια και σπανια χανω δισκακι.
 
Ρωταω για να μαθω τι πρεπει να κανω για να επιλεξω ενα καλυτερο φυσιγγι απο αυτα που ριχνω.
Και σου λεω οτι σημαδευω αρκετα καλα.
Εχω αγορασει και αυτες τις χειρολαβες που πετανε δισκακια και σπανια χανω δισκακι.
Τι κυνηγάς;
 
Back
Top