Γνώμες Φυσιγγίων

Αυτά δεν τα έχω ρίξει έχω ρίξει τα fob Uhv νομίζω,με επιχαλκ ομένα πάλι στα 36 γρ , φοβερό φυσιγγι,τα σφυριχταρια σαν σύκα έπεφταν, οπότε υποθέτω και αυτά καλά θα είναι, πιστεύω αξίζει μια δοκιμή.
Με τρώει η τσέπη μου και δεν πρέπει...
Πες και συ ότι δεν κάνουν να τελειώνουμε. 🤣
 
View attachment 90094
Τα ξέρει κανείς αυτά?
Φοβερα φυσιγγια τα fob..
Για πολλά χρόνια δούλευα τα διασπορας για μπεκατσα...
Ο Λεκκας τα έφερνε και τα παίρναμε 3-4 ατομα
Τα εισαγει ο Ιορδανογλου..
Έχουνε όμως τσιμπήσει αρκετά..
 
Φοβερα φυσιγγια τα fob..
Για πολλά χρόνια δούλευα τα διασπορας για μπεκατσα...
Ο Λεκκας τα έφερνε και τα παίρναμε 3-4 ατομα
Τα εισαγει ο Ιορδανογλου..
Έχουνε όμως τσιμπήσει αρκετά..
Το καλυτερο εμπορικο διασπορας που δοκιμασα ποτε!!! Fob στα 34 γραμμαρια......
 
Με τής μπαρούτες τώρα που της πουλάνε όλες εκεί έχουμε θέμα.
Δεν πουλανε τις πυριτιδες εκει....την νιτρογλυκερίνη κ την νιτροκυτταρίνη πλασαρουν προς αυτούς για τα πυρομαχικά τους...γι'αυτο κ οι ελήψεις των κυνηγετικών πυρίτιδων...
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Παιδιά γνώμες για Α390 76 μήκος κάνης χωρίς τσοκ?
Φίλε, εδω ειναι θεμα για γνώμες φυσιγγιων....αν θες να ρωτησεις για Α390 πηγαινε στο αναλογο θεμα της "Beretta Team".
 
Δεν πουλανε τις πυριτιδες εκει....την νιτρογλυκερίνη κ την νιτροκυτταρίνη πλασαρουν προς αυτούς για τα πυρομαχικά τους...γι'αυτο κ οι ελήψεις των κυνηγετικών πυρίτιδων...
Πολύ σωστά η πρώτες ύλες παραγωγής της πυρίτιδας είναι σε έλλειψη, οι οποίες χρησιμοποιούνται στην παραγωγή των πολεμικών πυρομαχικών και εκρηκτικών.
 
Έριξα το πρωί το navaro 30 γρήγορο και πολύ ωραίο φυσίγγι με ωραιότατη εικόνα στο πίνακα τελικά άξιζε η αγορά .Η επόμενη δοκιμή εάν δεν τα έχω ρίξει όλα μέχρι τότε θα γίνει Νοέμβριο.Αρατηρησα πολύ μικρό λάκτισμα με την guerini αδράνειας που το δοκίμασα κάτι που με ανησυχεί όμως όταν λίγο σφίξει ο καιρός μήπως δε κάνει επαναφορά,θα δείξει στη συνέχεια .
 
Έριξα το πρωί το navaro 30 γρήγορο και πολύ ωραίο φυσίγγι με ωραιότατη εικόνα στο πίνακα τελικά άξιζε η αγορά .Η επόμενη δοκιμή εάν δεν τα έχω ρίξει όλα μέχρι τότε θα γίνει Νοέμβριο.Αρατηρησα πολύ μικρό λάκτισμα με την guerini αδράνειας που το δοκίμασα κάτι που με ανησυχεί όμως όταν λίγο σφίξει ο καιρός μήπως δε κάνει επαναφορά,θα δείξει στη συνέχεια .
Εμένα μου έχουν δουλέψει όλη την σεζόν όταν τα έπαιρνα.Τα έριχνα τότε με την es 100 και δούλεψε χωρίς εμπλοκές κανονικά.Με κανένα 30αρι δεν είχα θέμα οπότε εκτιμώ ούτε εσύ θα έχεις κάποιο θέμα.
 
Έριξα το πρωί το navaro 30 γρήγορο και πολύ ωραίο φυσίγγι με ωραιότατη εικόνα στο πίνακα τελικά άξιζε η αγορά .Η επόμενη δοκιμή εάν δεν τα έχω ρίξει όλα μέχρι τότε θα γίνει Νοέμβριο.Αρατηρησα πολύ μικρό λάκτισμα με την guerini αδράνειας που το δοκίμασα κάτι που με ανησυχεί όμως όταν λίγο σφίξει ο καιρός μήπως δε κάνει επαναφορά,θα δείξει στη συνέχεια .
Δεν θα έχεις πρόβλημα. Τα ριχνει η γριά benelli που έχω με επανατατικο ελατήριο σαν ξεχειλωμενο σωβρακο....
 
Θα δείξει γιατί άλλο σύστημα η guerini άλλο η benelli εμένα είναι σαν μια bereta σε στυλ και κλείστρο με σκανδαλοθήκη και τσοκ σπειρώματος fabarm παλιάς σύστημα επαναφοράς εμπρός από αποθήκη σαν Frankie,και το ελατήριο αδράνειας πάνω πάνω κάτω από την βίδα .Ωραία σύστημα ζύγισμα σκανδάλη πειραγμένη βέβαια σε βάρος εξαιρετική ανάκρουση μικρότερη από beneli αλλά ίσως δεν έχει φτιαχτεί για ελαφριά φυσίγγια γιατί με όλα τα 28 αρια κάνει εμπλοκή σπάνια ρίχνει 28 αρι
 
Έριξα το πρωί το navaro 30 γρήγορο και πολύ ωραίο φυσίγγι με ωραιότατη εικόνα στο πίνακα τελικά άξιζε η αγορά .Η επόμενη δοκιμή εάν δεν τα έχω ρίξει όλα μέχρι τότε θα γίνει Νοέμβριο.Αρατηρησα πολύ μικρό λάκτισμα με την guerini αδράνειας που το δοκίμασα κάτι που με ανησυχεί όμως όταν λίγο σφίξει ο καιρός μήπως δε κάνει επαναφορά,θα δείξει στη συνέχεια .
Γιάννη τα ρίχνει άνετα, η Ραφαέλα τα ρίχνει αέρας, και τα 28 άρια. Με ότι καιρό θες, την έχω 20 χρόνια και δεν της έχω αλλάξει ελατήρια, με τη Ραφαέλα κάνω όλα τα κυνήγια, τα έχω πάρει ότι θα της τα αλλάξω, αλλά αφού ρίχνει κανονικά, φιλάνε στο συρτάρι.
 
Back
Top