Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τοσο χοτρα βολια δεν εχω δοκιμάσει σε σκαγια στα 36 με 26αρι αμορτισερ δουλευει με αυξημένη δοση και 688
👍
Μαικ , βρες αλλη ποιο προοδευτικη πυριτιδα για τα 12/0 βολια...
Με ς4 το φυσιγγιο ''ΜΠΑΜ'' θα κανει....ταχυτητες δεν θα εχεις....και αν το φορτωσεις σε πυριτιδα...
θα παιζεις με την ''φωτια'' φιλε !!!
Κανε το 6βολο 12/0 σε καλυκα 12/70 Μαικ!!
Ναι ισως ειναι καλυτερα σε 70αρη καλυκα. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω τεκνα, την τεκνα την ηξερα και εφτιαχνα 8βολα κτλπ κτλπ. Τωρα τι κανουμε? Ποια αλλη θα προτεινες? Καμια Mg2?
 
👍


Ναι ισως ειναι καλυτερα σε 70αρη καλυκα. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω τεκνα, την τεκνα την ηξερα και εφτιαχνα 8βολα κτλπ κτλπ. Τωρα τι κανουμε? Ποια αλλη θα προτεινες? Καμια Mg2?
Mg2 κανει πολυ ωραιο 8 βολο σε 12/76 με αρχηκες 450+++
 
👍


Ναι ισως ειναι καλυτερα σε 70αρη καλυκα. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω τεκνα, την τεκνα την ηξερα και εφτιαχνα 8βολα κτλπ κτλπ. Τωρα τι κανουμε? Ποια αλλη θα προτεινες? Καμια Mg2?

Η MG2 ειναι πολυ καλη....Βγαζει ταχυτητες και καλες συγκεντρωσεις....αναλογα το στησιμο ...

Εαν εχεις SSB ....γιατι ψαχνεσαι με την ς4 ??:oops:
 
Αμα βρω θα παρω

Του 14 ειναι
2,3 χ 8 βολια με μεσαιο καψουλι και σκληρο αμορτησερ οποιο σου δινει την ογκομετρια που θελεις η αλιως αν εχεις free shot με δυο κοψιματα να κατσουν καλα τα βολια, σε 76 αρη καλυκα
 
Η MG2 ειναι πολυ καλη....Βγαζει ταχυτητες και καλες συγκεντρωσεις....αναλογα το στησιμο ...

Εαν εχεις SSB ....γιατι ψαχνεσαι με την ς4 ??:oops:
Δεν την εχω δουλεψει σχεδον καθολου και δεν την ξερω.
2,3 χ 8 βολια με μεσαιο καψουλι και σκληρο αμορτησερ οποιο σου δινει την ογκομετρια που θελεις η αλιως αν εχεις free shot με δυο κοψιματα να κατσουν καλα τα βολια
Με εφτιαξες!
 
Αν ηταν του 16 θα σου εδινα ενα 6 βολο με 500+++ μ/δ αλλα αυτη ειναι πολυ πιο 'γρηγορη' και δεν περνει στρωμα 😜 😜 :p
Δεν πειραζει! Ο λογος σου με χορτασε που λεει....
Αυτο που μου εδωσες μηπως το εχεις μετρησει? Στο περιπου δηλαδη γιατι παιζει ρολο και το ολο στησιμο.
 
Για τον αγριόχοιρο μπορώ να σου απαντήσω ότι με remington 3" 00buck 15βολα έχω θηρευσει πολλα σε αποστάσεις λογικές και με τσοκαρισμα 2* , μάλιστα αρκετά μεγάλα ζώα.

Για τα υδρόβια δεν έχω ιδέα...
Στα μέρη μου αυτό είναι το βασικό τους φυσίγγι
 
Στα μέρη μου αυτό είναι το βασικό τους φυσίγγι
Επίσης άλλο ένα καλο 15βολο 3" είναι του τασκωφ.
Και αυτό μου έδωσε θηράματα, είναι πιο οικονομικό και παρόλο που δεν είναι Αμερικανικο κάνει εξαιρετική δουλειά.
 
Σε χήνες μόνο 41 βολα και 27βολα της Remington και μια φορά σε φασσες τελευταίο φυσίγγι 70 βολο που κράτησα τρία πουλιά...... σε βολή πάνω από 50 μέτρα
Από το 70βολο έμεινες ευχαριστημένος από ότι κατάλαβα.
Από τα Ρεμι 41 και 27;
 
Δεν πειραζει! Ο λογος σου με χορτασε που λεει....
Αυτο που μου εδωσες μηπως το εχεις μετρησει? Στο περιπου δηλαδη γιατι παιζει ρολο και το ολο στησιμο.
Αναλογως το βυσμα με την free shot γυρω στα 430 το ιδιο και με ντραγκο με αλλα πιο μαλακα λιγοτερο !! Αναλογως και πια βυσματα πηγαινει το τουφεκι σου καλυτερα ,εμενα παντα ο ζ2μ μου βγαζει καλητερες ταχυτητες και συγγεντρωσεις στα μπαικαλ !!
 
Αναλογως το βυσμα με την free shot γυρω στα 430 το ιδιο και με ντραγκο με αλλα πιο μαλακα λιγοτερο !! Αναλογως και πια βυσματα πηγαινει το τουφεκι σου καλυτερα ,εμενα παντα ο ζ2μ μου βγαζει καλητερες ταχυτητες και συγγεντρωσεις στα μπαικαλ !!
Κατάλαβα ναι
 
Περισσότερα των 10 δραμιών χρησιμοποιεί κάποιος για κυνήγι αγριόχοιρου;
12βολα, 16βολα, 27βολα ;
Μόνο όσα έχουν μέγεθος 000 δηλαδή νομίζω max 10p σε 3" και 8p σε 2 3/4" ... Πάνω από 10 βόλια ή 00 μόλις μου τελειώσουν τα 000.
Πολύ κοντά ή σε νορμάλ γουρούνια κάνουν όλα δουλειά.
Στα υδρόβια χρησιμοποιεί κάποιος δράμια;
34βολα, 41/2βολα, 50βολα, 60βολα, 66/7βολα, 82βολα, 105βολα ;
BB που αντιστοιχούν σε ιταλικό 4/0 ... πας στην τύχη αλλά κάνουν δουλειά.
Καμιά 100 σκάγια.
Σε πολύ κρύο και ψηλά μεγάλα παπιά.
Federal 3" ΒΒ (δεν υπάρχουν τώρα) + 1187 + XF τσοκ αν είχα και XXF θα το χρησιμοποιούσα
Επίσης, αυτό το 6βολο+μονοβολο της NS το έχει χρησιμοποιήσει κανένας;
Εγώ όχι και ούτε θα το χρησιμοποιήσω ποτέ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top