Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η διαταξη για εκει παει...
Τωρα ειναι εαν παει ανατολικα πολυ η ερθει περισσότερο κεντρικά ..
Εμεις το θελουμε καπου αναμεσα απο τα δυο....

Όπως έγραψα και τις προάλλες πάντως
Κυριακη Δευτέρα 3-4 του μηνα θα εχουμε ενα πρωτο παράθυρο για φέτος..
Σαββατο αν δεν παμε για γουρουνια ανεβαινω ελατα για μανιταρια με οπλο ανα χειρας φυσικα. Κυριακη καφεδαρα ,3-4 τσιγαρα, καρεκλι και 3 ωριτσες μπασιμοκαρτερο.
 
Σαββατο αν δεν παμε για γουρουνια ανεβαινω ελατα για μανιταρια με οπλο ανα χειρας φυσικα. Κυριακη καφεδαρα ,3-4 τσιγαρα, καρεκλι και 3 ωριτσες μπασιμοκαρτερο.
Ειναι νωρις ,αλλα και εγω εαν ειχα κοντα καπου να παω θα πήγαινα για τον καφε..
 
Ε ναι ρε συ , για τον καφε θα παω και καμια καρακαξα. 12 λεπτα ακριβως απο το σπιτι ειναι αλλωστε.
Μεγάλο αγαθό η ζωή στα εκτός Αθηνών και ποσο μάλλον κοντα σε φυσικά τοπία.
Μπραβο Δημήτρη
Αλλα τουλάχιστον δεν σε ζηλεύω καθόλου ,καθόλου όμως

1695839253722.gif
 
Για το αλλο σκ ομως... @periklis-ath Περιιιιιι κατεβαζουν κυργιαρες το gem και η....nasa???? View attachment 80007View attachment 80008
Νομίζω ότι με λίγο βελτίωση από δυτικά σε κυκλοφορία ...θα είναι καλά..κάτι θα έχει....αν ήταν την επόμενη εβδομάδα θα ήταν δυνατό...
Πάντως αυτή την χρονιά δείχνει να πηγαίνουν όλα καλά.. για την ώρα....νωρίς βέβαια ακόμα
 
Κυριακη Δευτέρα 3-4 του μηνα θα εχουμε ενα πρωτο παράθυρο για φέτος..
Ψιτ....Κουμπάρε...
Ημερομηνία 3 & 4/10 ειναι
Τρίτη/Τεταρτη.....προσεχε λιγο τη γραφεις, καρδια εχουμε, οχι καρμπιρατέρ.....

Υ.Γ. Εγω κυριακη πρωτα ο θεος, θα παω σε καλαμποκιά αλλη μια γύρα....γαμω τη δουλειά μου μέσα....🤬
Παρασκευή 6/10 & 8/10 θα ειμαι στα 270m υψομετρο, περιμένωντας τα πιτσιλωτά κορίτσια.....
 
Ψιτ....Κουμπάρε...
Ημερομηνία 3 & 4/10 ειναι
Τρίτη/Τεταρτη.....προσεχε λιγο τη γραφεις, καρδια εχουμε, οχι καρμπιρατέρ.....

Υ.Γ. Εγω κυριακη πρωτα ο θεος, θα παω σε καλαμποκιά αλλη μια γύρα....γαμω τη δουλειά μου μέσα....🤬
Παρασκευή 6/10 & 8/10 θα ειμαι στα 270m υψομετρο, περιμένωντας τα πιτσιλωτά κορίτσια.....
Και εγώ Κώστα εκείνο το Σ/Κ λέω να ανέβω, πιστεύω θα τουφεκίσουμε τις πρώτες!
 
Και εγώ Κώστα εκείνο το Σ/Κ λέω να ανέβω, πιστεύω θα τουφεκίσουμε τις πρώτες!
Εσυ ρε ψιλέ, εισαι στην πηγη του κυνηγιου...κ ολα τα παιδια της Μακεδονιας...αποκλειεται να μη δειτε ή χτυπησετε κάποιες τότε....
 
Αστο Ηλια. Και εδω που δεν ειμαστε καμμενα και τα ποταμια και οι χειμμαροι ηταν καθαροι , τα χρειαστηκαμε σημερα. Ειδικα το διπλανο χωριο. Το νερο που επεφτε απλα δεν χωραγε στην κοιτη φιλε. Παρα πολυ τυχη ειχαν που σταματησε η βροχη. Δεν δικαιολογω κανεναν Κουλη και κανεναν Τσιπρα η κανεναν αυτοδιοικητικο. Σιγουρα δεν εχουν κανει αυτα που πρεπει σε πολλες επιφοβες περιοχες αλλα μερικες φορες η φυση ειναι απλα ασταματητη και καταστροφικη οτι και να κανεις με οση τεχνολογια και τεχνογνωσια και αν διαθετεις.Και το βλεπουμε πολυ συχνα πλεον σε ολο τον πλανητη και σε χωρες πολυ πιο ετοιμες απο εμας.
Δημήτρη εδώ κ δέκα χρόνια μιλάνε για κλιματικη αλλαγή οι επιστήμονες...κάποτε τα μέτεωρα που πάνε όλοι κ φωτογραφίζονται ήταν τίγκα στο νερό...αυτό πρέπει να προβληματισει γενικά την παγκόσμια κοινότητα...δν ξέρεις αν κ ποτέ ξαναδούμε τέτοιες εικόνες...
 
Δημήτρη εδώ κ δέκα χρόνια μιλάνε για κλιματικη αλλαγή οι επιστήμονες...κάποτε τα μέτεωρα που πάνε όλοι κ φωτογραφίζονται ήταν τίγκα στο νερό...αυτό πρέπει να προβληματισει γενικά την παγκόσμια κοινότητα...δν ξέρεις αν κ ποτέ ξαναδούμε τέτοιες εικόνες...
Σκύδρα έβρεξε ;
 
Ρε δε έλεγα τίποτα άλλο, της κακομοίρας έγινε...
Και Μυτιλήνη εριξε απο οτι ειδα..
Γενικα πολλες περιοχές ειχαν λιγα.εως καθολου φαινόμενα.κατι που ειχε φανει απο την αρχη..
Μονο τα βαρομετρικα που έρχονται απο ιονιο δίνουν βροχες παντου..
 
Αυτο όντως το εχω παρατηρησει Περικλη...εσυ, πως το εξηγείς που εχεις μια εμπειρία ρε φιλε;;;
Που οφείλετε;;;
Γιατι εχουν περισσότερη υγρασία με τους Ν.ΝΔ ανεμους οταν ξεκιναει και μας πιανουν
Ειναι πιο βαθεια τις περισσότερες φορες.
Συνήθως η κινηση τους είναι προς ν.α η Β.α (κυριως) οπότε περνανε ολο τον ελλαδικό χωρο ετσι πιανουν και περιοχες εντος Αιγαίου που θελουν βοριαδες η β.α ,
Ειναι πολλα ..
Το παράδοξο ειναι οτι τα τελευταία χρονια σπανιζουν τετοια χαμηλα ..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top