Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όλοι στα δελτία καιρού αποκαλούν βορειοδυτικά την περιοχή από Κέρκυρα μέχρι Ηγουμενίτσα, Γιάννενα. Αυτές οι περιοχές είναι δυτική Ελλάδα, σαν γεωγραφικό πλάτος είναι στο ύψος της Θεσσαλίας ( Τρίκαλα, Λάρισα), βορειοδυτική Ελλάδα, αν δούμε τον χάρτη είναι Καστοριά Φλώρινα
Καμμία σχέση
 
Δε λέει να ρίξει σταγόνα και να το μπατάρει σε βοριά να πάμε τι βόλτα μας.. λιώνουμε στους 30 32 βαθμούς το μεσημέρι, υγρασία του χαμού να σε πονάνε τα κόκαλα που όσοι ζουν σε νησιά καταλαβαίνουν τι λέω και σκόνη λες και έχεις σκάψει σε οικοδομή αυλάκια για να περάσεις ηλεκτρολογικα-υδραυλικα...μα το θεό, δεν έχω ιδέα πως μπήκαν οι τσίχλες και που θα κάτσουν αν φύγουν από εδώ,που σε γενικές γραμμές λίγα είναι τα μέρη που έχει τροφή φέτος.πριν λίγο έβλεπα βίντεο που τράβαγα με μια καμερα της πλάκας το 16,17 και το 18 που είμαι με μάλλινη μπλούζα,αντιανεμικο και σκούφο στο πέρασμα και μετά από εκεί ,πάμε με t shirt... ξεφτίλα χειμώνες
 
Φερτο ρε κερατα καιρε , στειλτα ολα κατω. Και τα σπουργιτια να φυγουν απο εκει πανω και να ερθουν εδω...View attachment 81929
Μακαρι αλλα ειναι πολλες οι μερες ακομα.θα γινει σοβαρο γλεντι αμα.σκασει αυτο δωθε
 
Φερτο ρε κερατα καιρε , στειλτα ολα κατω. Και τα σπουργιτια να φυγουν απο εκει πανω και να ερθουν εδω...View attachment 81929
Και αλλά θέλεις εδώ κοντεβης να μείνεις από φυσηγγια από τωρα !!!!’ Μακαρι να σκάσει να φύγει αυτή η μούχλα δεν παίζετε αλλο
 
Μαδρίτη απο 7 εως 18 του μηνα
Τεραστια ανοδος της θερμοκρασίας..
Άνοδος ουσιαστικά εκει του Υ..
Αυτο δινει Ν.Α (προς τα εμας δηλαδη) ροη στις ψυχρές αεριες μαζες και στις κακοκαιριες γενικότερα..
Θα έχει ενδιαφέρον σε εμας αυτη η περίοδος...
 

Attachments

  • ecmwf-madrid-es-404n-36w.jpeg
    ecmwf-madrid-es-404n-36w.jpeg
    229,5 KB · Προβολές: 10
Και αλλά θέλεις εδώ κοντεβης να μείνεις από φυσηγγια από τωρα !!!!’ Μακαρι να σκάσει να φύγει αυτή η μούχλα δεν παίζετε αλλο
Ολα τα θελω!!!! Πιο πιθανο ειναι να μεινει ο Ε. Σ. απο πυρομαχικα παρα να μεινω εγω απο φυσιγγια....
 
Εδω πεφτουν εξω στην πενθημερη προγνωση και θελουν να βγαλουν και για ολο τον χειμωνα....
Δεν λεει κατι καινούργιο η κατι παραξενο ..
Συνήθως με τετοιο ΝΑΟ εχουμε οντως πολλές βροχες εμεις και πολυ κρυο στην Βόρεια Ευρώπη..
Δεν μας χαλαει καθολου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top