Κυνηγετικά Γιλέκα

Το ίδιο κοιτούσα εγώ από πέρσι.....το βρήκα γύρω στα 100 ευρώ.....με προβλημάτισαν οι τιράντες..... φοβήθηκα ότι αν το φορτώσω θα κόβει τους ώμους...... από τσέπες έχει πολλές και φαίνεται εργονομικό. Εγώ το δοκίμασα σε large και X large. Καλύτερα το μεγαλύτερο όταν κουβαλάς πολλά πράγματα. Αν και το συγκεκριμένο επειδή έχει δύο κουμπώματα με ιμάντα και όχι φερμουάρ και στο νούμερο που φοράτε είναι οκ
 
Οι τιράντες δεν σε προβληματίζουν;
Στα ντυμένα θα σου σπάσουν τα νεύρα
Γιώργο επειδή το δοκίμασα οι τιράντες ουσιαστικά είναι πολύ μικρό κομμάτι και έχουν και αυξομείωση. Δε νομίζω ότι θα σκαλωνουν.
 
Το ίδιο κοιτούσα εγώ από πέρσι.....το βρήκα γύρω στα 100 ευρώ.....με προβλημάτισαν οι τιράντες..... φοβήθηκα ότι αν το φορτώσω θα κόβει τους ώμους...... από τσέπες έχει πολλές και φαίνεται εργονομικό. Εγώ το δοκίμασα σε large και X large. Καλύτερα το μεγαλύτερο όταν κουβαλάς πολλά πράγματα. Αν και το συγκεκριμένο επειδή έχει δύο κουμπώματα με ιμάντα και όχι φερμουάρ και στο νούμερο που φοράτε είναι οκ
Έχει κ φυσιγγιοθήκες μέσα στις τσέπες?
 
Αυτό λέει τίποτα;
Είχα το ακριβώς προηγούμενο μοντέλο (1021) με μόνη διαφορά ότι δεν είχα το τσεπάκι στήθους. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, ελαφρύ και με μεγάλο σάκο θηραμάτων. Χωρίς υπερβολές 2 λαγούς παίρνει μέσα. 3 χρόνια που το είχα πέρασα μέσα από τόσες βατσινιές και δεν έπαθε το παραμικρό. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι οι φυσιγγιοθήκες του η οποίες με εμπόδιζαν. Προσπάθησα να τις αφαιρέσω με αποτέλεσμα να καταστρέψω το γιλέκο. Έχει πολύ ενισχυμένες ραφές με αποτέλεσμα να ανοίγω τρύπες στο ύφασμα.
 
Αυτό λέει τίποτα;
Μετά από πολύ ψάξιμο πέρσι κατέληξα τελικά σε αυτό . Το πήρα από το καλκαντζάκο ο οποίος το έχει προσφορά 48€.
Αν και με χαλαγανεοι φυσιγγιοθήκες που έχει μπροστά, τις οποίες ς ποτέ δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ,αλλα είναι πολύ βολικό . Εχει μεγάλες τσέπες ,σάκο μεγάλο πίσω και δεύτερο σάκο μικρότερο με φερμουάρ, θήκες για μπουκάλια δεξιά αριστερά.
 
Μετά από πολύ ψάξιμο πέρσι κατέληξα τελικά σε αυτό . Το πήρα από το καλκαντζάκο ο οποίος το έχει προσφορά 48€.
Αν και με χαλαγανεοι φυσιγγιοθήκες που έχει μπροστά, τις οποίες ς ποτέ δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ,αλλα είναι πολύ βολικό . Εχει μεγάλες τσέπες ,σάκο μεγάλο πίσω και δεύτερο σάκο μικρότερο με φερμουάρ, θήκες για μπουκάλια δεξιά αριστερά.
Kαι εγώ μάλλον σε αυτό θα καταλήξω.
 
Ρίξτε και καμιά ματιά στη dispan έβγαζε φοβερά και οικονομικά γιλέκα προσωπικά φοράω ένα dispan και έχω και δεύτερο που είναι μακρυμάνικο ίδιο που είναι του 1980 παραλλαγής η τσάντα πολύ μεγάλη με δύο τσέπες εμπρός κλασικό αλλά και το pella που είχα από όταν πρωτοβγηκε και πληρωμένο τότε 130€ βολικό με τιράντες πολλές θήκες κτλ αλλά νομίζω ότι περνάνε στην υπερβολή κάποια πράγματα .Ένα γιλέκο που έψαχνα πάντα με 7/8 θηκουλες εμπρός ψηλά σταθερές για φυσίγγια για γρήγορες αλλαγές δεν βρήκα ποτέ έτσι έφτιαξα πατεντα ράφτες στο dispan και από φέτος προχώρησα σε αγορά φυσιγγιοθηκης χεριού πλέον αφού χάλασαν τα λάστιχα και πέφτουν τα φυσίγγια από τη πατέντα του γιλέκου.Απο temu φαίνεται γερο θα δείξει.
 

Attachments

  • Screenshot_2024-07-02-23-32-55-104.jpg
    Screenshot_2024-07-02-23-32-55-104.jpg
    75,9 KB · Προβολές: 39
Back
Top