Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το kynoclub που τρομοκρατεί με "ειδησεις" κατασχεσεων και αυτοφορων τους κυνηγους μεσα απο τους βαρυγδουπους τίτλους στα αρθρα του τον τελευταίο μηνα, στρέφεται εναντιον της ΚΣΕ...
Καλα με έχουν πελαγωσει...απο την μια βριζω την Κσε, απο την αλλη βλεπω οτι την βριζει το καθε kynoclub και πιανω τον εαυτο μου να λέει ότι "για να την πολεμαει, κάτι θετικό θα χει κανει"...οτι να'ναι τα μυαλα μου!
Παιδια αυτοι παιζουν μεταξυ τους κουκλοθεατρο, γλεντανε στις πλατες μας, και εμας μας τρωει η κλεισουρα μου φαινεται!
 
Σχετικα με τους εμπορους του κλαδου, που ειπε ενας φίλος παραπανω οτι απορει γιατι δεν αντιδρουν:
Ο μεγαλος εμπορος γιατι να αντιδρασει? Θα κανει υπομονη εναν χρόνο αφου εχει και "λιπος", και απο Σεπτέμβριο σε συνδυασμο με τα ωραια νεα μετρα Χρυσοχοΐδη (απαίτηση για αλεξίσφαιρα τζαμια, ειδικους χωρους φυλαξης όπλων, πορτα στυλ τραπεζας στις εισοδους κτλ) για τα κυνηγετικά μαγαζια, θα αλωνιζει μόνος...γιατι το μαγαζι της γειτονιας θα το χει φαει η μαρμάγκα...
Αρα κανει τωρα τουμπεκα, παιρνει και ενα ωραιο δωρο επιστρεπτεας προκαταβολης και του χρονου βλεπουμε!
 
Το kynoclub που τρομοκρατεί με "ειδησεις" κατασχεσεων και αυτοφορων τους κυνηγους μεσα απο τους βαρυγδουπους τίτλους στα αρθρα του τον τελευταίο μηνα, στρέφεται εναντιον της ΚΣΕ...
Καλα με έχουν πελαγωσει...απο την μια βριζω την Κσε, απο την αλλη βλεπω οτι την βριζει το καθε kynoclub και πιανω τον εαυτο μου να λέει ότι "για να την πολεμαει, κάτι θετικό θα χει κανει"...οτι να'ναι τα μυαλα μου!
Παιδια αυτοι παιζουν μεταξυ τους κουκλοθεατρο, γλεντανε στις πλατες μας, και εμας μας τρωει η κλεισουρα μου φαινεται!
Αν ειναι να μας κοροϊδεύουν και οι δικοι μας...τοτε την κατσαμε την βαρκα
 
Αν ειναι να μας κοροϊδεύουν και οι δικοι μας...τοτε την κατσαμε την βαρκα
Γνωστός ο Φωτακόπουλος για τον πόλεμο που έχει με την ΚΣΕ.

Εγώ νομίζω ότι ο Φωτακόπουλος ποτέ δεν ήταν "δικός" μας! Πολύ θα ήθελε να είχε την δική του ΚΣΕ.
 
Γνωστός ο Φωτακόπουλος για τον πόλεμο που έχει με την ΚΣΕ.

Εγώ νομίζω ότι ο Φωτακόπουλος ποτέ δεν ήταν "δικός" μας! Πολύ θα ήθελε να είχε την δική του ΚΣΕ.
Δεν με ενδιαφερει ποιανου θα ειναι η κσε αρκει να παιρβει νικες το κυνηγι μας.
 
Η γρια του μου λεει οτι δεν εχει ορεξη να βγει απο το σπητι του....σε αυτην την ηλικια η άσκηση ειναι απαρετητη για αυτους τους ανθρωπους..τι να της πω εγω και δεν ειναι ο μονος ειναι πολλα γεροντακια στα γυρο χωρια που ειναι ακρηβως στην ιδια φαση
Ηλία τά γεροντάκια αυτά είναι παντου στήν επικράτεια και δυστυχώς κάποια από αυτά δεν θα είναι του χρόνου, όπως λογικά θά είμαστε οι υπόλοιποι ένας ακόμα σημαντικός λόγος για νά δώσουμε τέλος σέ αυτόν τον παραλογισμο.
 
Και αυτο να εγραφαν που γραφεις δεν θα αλλαζε τιποτα. Και οι συνταξιουχοι κερδισαν τις περικοπες στις συνταξεις -τοκους - δωρα τι τους διοθηκε όμως. Αφου δεν εφαρμοζουν τους νομους οι ιδιοι που κυβερνανε ''ποιο προστιμο πληρωσε ο ανεμελος πρωθυπουργος". Το ωραια που εγραψα πηγαινε διοτι στοχοποιησαν τον σκληρο σεριφη.
το μωρό που δεν κλαίει δεν τρώει ...............
έτσι έλεγε η γιαγιά μου .

αλλά σήμερα για να σε ακούσουν δεν φτάνει το κλάμα , χρειάζεται και λίγο "σπρώξιμο" .
 
Αν αποδειχθεί αλήθεια, μιας και θα είσαι ο πρώτος που φέρνει την είδηση στο φόρουμ, κανονίζεις να έρθεις Ναύπλιο για κυνήγι και κέρασμα!
Το κρατάω αυτό!!!! Θα έρθω αλλά χωρίς κέρασμα αρκεί η παρέα....τώρα βέβαια σε καμία παλιό γριά προβατίνα δεν θα έλεγα όχι!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top