Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και γω μερικες φασσες και παπιες σε close medium kai long away

Πριν απο λιγο ο πετσας ανακοινωσε οτι ανοιγουν κομωτηρια και βιβλιοπολεια ενω τα σχολεια ειναι κλειστα κοροιδευουν τον κοσμο ,για το κυνηγι αχνα τσιμουδια. Η ομοσπονδια του εστειλε και εχθες επιστολη.
 
Αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες πλέον, θέλω να πιστεύω ότι τόσο η περίφημη ανάρτηση στο facebook όσο και η κίνηση της ΚΣΕ με τις λεπτομέρειες της μετακίνησης δεν μπορεί να είναι τυχαία. Η λογική λέει ότι δεν θα ανακοίνωνε κάτι ο Πέτσας, διότι αυτά που είπε είναι όσα αλλάζουν και θα γραφτούν στην καινούρια ΚΥΑ. Αυτό που μπορούμε να ελπίζουμε (;) είναι κάποια προφορική διευκρίνηση (αφού και η απαγόρευση προφορικά επιβλήθηκε).
 
Αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες πλέον, θέλω να πιστεύω ότι τόσο η περίφημη ανάρτηση στο facebook όσο και η κίνηση της ΚΣΕ με τις λεπτομέρειες της μετακίνησης δεν μπορεί να είναι τυχαία. Η λογική λέει ότι δεν θα ανακοίνωνε κάτι ο Πέτσας, διότι αυτά που είπε είναι όσα αλλάζουν και θα γραφτούν στην καινούρια ΚΥΑ. Αυτό που μπορούμε να ελπίζουμε (;) είναι κάποια προφορική διευκρίνηση (αφού και η απαγόρευση προφορικά επιβλήθηκε).
από κάποιον υψηλά ιστάμενο θα το έμαθε όπως και τόσοι άλλοι τόσο καιρό που λένε μπούρδες
τώρα θα αρχίσει νέο τροπάρι ότι θα περιμένουμε να δούμε την ΚΥΑ κτλ
και μετά θα λέμε για νέα ΚΥΑ
αν δεν πέσουν τα νούμερα σε κρούσματα-θανάτους και διασωληνωμένους κυνήγι δεν έχει
 
7 Ιανουαρίου θα ανοίξουν όλα, εκτός club, bar, με τους γνωστούς περιορισμούς στον αριθμό ατόμων. ελπίζουν για μαζική προσέλευση του κόσμου για εμβολιασμό και εκεί θα ανοίξουν και τα bar. επειδή όμως θα ξανακολλήσουμε, με την πρώτη ένδειξη αύξησης κρουσμάτων, ξανά κλείσιμο και θα κυκλοφορούν μόνο όσοι είναι εμβολιασμένοι. κατά τα άλλα προαιρετικό το εμβόλιο.
ε[ειδή όλα για τα χρήματα γίνονται και ως γνωστόν οι εταιρείες πετρελαίου, όπλων και φαρμάκων καθορίζουν τις τύχες των κυβερνήσεων, κάντε την πράξη, 3 δισ κόσμος να εμβολιαστεί με 20€ μέσο όρο το εμβόλιο μας κάνει 60 δις. με 50% κέρδος να δουλέψουν έχουν να λάβουν 30 δις, τουλάχιστον ανά έτος, διότι το εμβόλιο μας είπαν ότι σε προστατεύει για ένα έτος. υπάρχει δηλαδή αρκετό χρήμα να μοιράσουν σε "παπαγαλάκια" για να καταδείξουν την "μεγάλη ζημιά της κοινωνίας" από τον κορονοιό.
κάντε υπομονή και ας πούμε ότι μας 'έτυχε μιά στραβή με την υγεία μας, πχ λουμπάγκο, και δεν μπορούμε να πάμε για κυνήγι. Συμβαίνουν και αυτά. εγώ μια χρονιά που σπούδαζα δύο παιδιά στην Αθήνα και μου είχαν πετσοκόψει την σύνταξη, είχα καταθέσει τις πινακίδες από το αμάξι μου και δεν έβγαλα άδεια κυνηγίου εκείνη την χρονιά. Εγώ, που με τα πρώτα λεφτά μου αγόρασα καραμπίνα, με έφτασαν στο σημείο να στερηθώ κάτι που κράταγε ψυχολογικά υγιή.
Τώρα όμως δεν τους κάνω την χάρη να ξαναπάω να μουτζώνω την Βουλή. θα περιμένω υπομονετικά την ώρα της ψήφου.
( και ασ τους ψήφισα την τελευταία φορά).
 
Που είναι αυτός που θα έβαζε τις μηχανές στο φουλ;
Ρε συ δεν είπε ο άνθρωπος ότι θα μας ανακοινώσουν σήμερα κάτι....εγώ απλά τον πιστεύω γιατί όλο αυτό το διάστημα δεν ανακοίνωνε κάτι. Και όταν έγραφε έλεγε ότι για φέτος μας έχουν τελειώσει. Οπότε μήπως έχει κάποια πληροφόρηση?? Ειδωμεν.
 
7 Ιανουαρίου θα ανοίξουν όλα, εκτός club, bar, με τους γνωστούς περιορισμούς στον αριθμό ατόμων. ελπίζουν για μαζική προσέλευση του κόσμου για εμβολιασμό και εκεί θα ανοίξουν και τα bar. επειδή όμως θα ξανακολλήσουμε, με την πρώτη ένδειξη αύξησης κρουσμάτων, ξανά κλείσιμο και θα κυκλοφορούν μόνο όσοι είναι εμβολιασμένοι. κατά τα άλλα προαιρετικό το εμβόλιο.
ε[ειδή όλα για τα χρήματα γίνονται και ως γνωστόν οι εταιρείες πετρελαίου, όπλων και φαρμάκων καθορίζουν τις τύχες των κυβερνήσεων, κάντε την πράξη, 3 δισ κόσμος να εμβολιαστεί με 20€ μέσο όρο το εμβόλιο μας κάνει 60 δις. με 50% κέρδος να δουλέψουν έχουν να λάβουν 30 δις, τουλάχιστον ανά έτος, διότι το εμβόλιο μας είπαν ότι σε προστατεύει για ένα έτος. υπάρχει δηλαδή αρκετό χρήμα να μοιράσουν σε "παπαγαλάκια" για να καταδείξουν την "μεγάλη ζημιά της κοινωνίας" από τον κορονοιό.
κάντε υπομονή και ας πούμε ότι μας 'έτυχε μιά στραβή με την υγεία μας, πχ λουμπάγκο, και δεν μπορούμε να πάμε για κυνήγι. Συμβαίνουν και αυτά. εγώ μια χρονιά που σπούδαζα δύο παιδιά στην Αθήνα και μου είχαν πετσοκόψει την σύνταξη, είχα καταθέσει τις πινακίδες από το αμάξι μου και δεν έβγαλα άδεια κυνηγίου εκείνη την χρονιά. Εγώ, που με τα πρώτα λεφτά μου αγόρασα καραμπίνα, με έφτασαν στο σημείο να στερηθώ κάτι που κράταγε ψυχολογικά υγιή.
Τώρα όμως δεν τους κάνω την χάρη να ξαναπάω να μουτζώνω την Βουλή. θα περιμένω υπομονετικά την ώρα της ψήφου.
( και ασ τους ψήφισα την τελευταία φορά).
Και εγω θα περιμένω 1εβδομαδα.....μετα....να ερθουν να μου κανουν αερα
 
Καλημέρα σε όλους!

Ξερω ότι τους περισσότερους τους ενδιαφέρει πότε θα ανοίξει το κυνήγι για να μπορέσουν να ξεσκάσουν και να επιστρέψουν στην αγαπημένη αυτή δραστηριότητα.

Πέρα από αυτό όμως....σήμερα ακούγοντας τις ανακοινώσεις και μιλώντας με κάποιους ανθρώπους κοντά σε θέσεις κλειδιά για τον έλεγχο της πανδημίας κατάλαβα ότι δεν μας κυβερνά ο Μητσοτάκης.... ο Πέτσας....ο Χαρδαλίας ούτε κανένας από αυτούς που ψηφίσαμε.

Δυστηχώς μας "κυβερνούν" οι καθηγητές λοιμοξιολογίας και οι επιδημιολόγοι...οι οποίοι κάνουν εισηγήσεις χωρίς καμία επίπτωση στην ζωή τους. Και σε εμένα θα ηταν εύκολο να κάνω εισηγήσεις...ξέροντας πως οτι και να πω, ότι και να εισηγηθώ....δεν θα έχει καμία επίπτωση στην καθημερινότητα μου.

Κάθε μέρα θα πηγαίνω στο γραφείο μου....κάθε μήνα θα λαμβάνω τον μισθό μου....θα βγαίνω και στα κανάλια να με μάθει ο κόσμος....και όλα καλά!

Από την ενασχόληση μου με τον χώρο της υγείας και των νοσοκομείων γνωρίζω πως οι περισσότεροι απο αυτούς πέραν της επιστημονικής επάρκειας...που δεν την αμφισβητώ.....δεν είναι ικανοί ούτε μια κλινική να διοικήσουν. Πόσο μάλλον το μπάχαλο των πανεπιστημιακών εδρών.

Όλοι όσοι είναι στον χώρο της υγείας....καταλαβαίνουν πως οι καθηγητάδες ζούν πλέον το όνειρο τους και την δημοσίοτητα που τόσο αναζητούσαν! Τόσα χρόνια στην αφάνεια και την απαξίωση....και ξαφνικά να είσαι εσύ αυτός που αποφασίζει για τις τύχες 10.000.000 ανθρώπων....και ο λόγος σου να μετράει.

Καλός ο Τσίορδας...ο Βατόπουλος....ο Μαγιορκίνης...και όλοι όσοι πλέον μας έγιναν γνωστοί. Πρέπει όμως να κοιτάξουν τι κάνουν όλες οι άλλες χώρες που επιδημιολογικά και πλυθυσμιακά είναι ίδιες με εμάς....αλλά παρόλα αυτά προχωρούν χωρίς SMS χωρίς click away....και άλλες τέτοιες μπαρούφες.

Απορώ πλέον πως δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι το 2ο lockdown έχει αποτύχει να περιορίσει την πανδημία....αλλά έχει καταφέρει να σκοτώσει ψυχολογικά τους πάντες και πάντα.

5 εβδομάδες.....35 μερες......και ακόμα είμαστε εκει που είμασταν στις αρχές Νοεμβρίου.....και θα τραβήξει μέχρι τις 7/1...και βλέπουμε!!

Αποτυχία κύριοι......α-πο-τυ-χί-α. Μέχρι και οι γάλλοι με 30.000 νέα κρουσματα κάθε μέρα.....βγαίνουν από Δευτέρα στο ξέφωτο.

Εμείς????


Αυτά παίδες......και καλά εκπαιδευτικά το ΣΚ.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top