Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτο που λεει ο Γιαννης ειναι πολυ βασικο.
τα κουταβια μην αντεχοντας αλλο το πιεστικο κ ασφυκτικο αλλα παιγνίδι κατα τα παιδιά μπορει να γινουν επιθετικά.
 
Καλησπέρα στην παρέα. Χάθηκα αυτές τις μερες. Λίγο τα μπάνια, λίγο τα εργαστήρια στην σχολή και το τελειωτικό χτύπημα 450 ευρώ ζημιά στο αμάξι. Αλλαγή αντλίας νερού, ζαμφοράκι, και ένα αμορτισέρ.
 
Καλησπέρα στην παρέα. Χάθηκα αυτές τις μερες. Λίγο τα μπάνια, λίγο τα εργαστήρια στην σχολή και το τελειωτικό χτύπημα 450 ευρώ ζημιά στο αμάξι. Αλλαγή αντλίας νερού, ζαμφοράκι, και ένα αμορτισέρ.
Που σαι ρε Κώστα. Πω ρε φίλε κρίμα...καλά όλα μαζί πως τα παθες;;;
 
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές!
Η χαρά των παιδιών απερίγραπτη! Ακόμη και τώρα παρατάνε το παιχνίδι και μας σφιχταγκαλιάζουν λέγοντας ευχαριστώ! :)
Γιώργο είναι τσοκάκι για σχετικά μακρινές αποστάσεις 40-50 μέτρα. Θα το χαρακτήριζα ως IM
καλορίζικο καλοτούφεκο φιλάκι :)
 
Δηλαδή ρε φιλαράκι ζωλοτιαρη, τι ακριβώς κάνετε με 40 βαθμούς πάνω στις κορυφογραμμες και σας αρέσει; Μήπως μια ποικιλία, ένα μπουκάλι ούζο, πολύ πάγο, ομπρέλα και λαδωμενα κωλαρακια, να ήταν καλύτερα; :)
Πόσο πρωτευουσιάνος είσαι αγόρι μου.........yelling.
40 βαθμούς εχετε στην Αθήνα.Στα 2500 μ το ίδιο είναι;
Τελος παντων είναι πολύ αργά και είμαι πτώμα μετά απο 12 ώρες περπάυημα στο βουνό.Λεπτομέτειες ίσως γράψω αύριο.Το θέμα είναι ότι είχαμε ατύχημα με την γυναίκα μου και ταλαιπωρηθήκαμε ασχημα.
Τελος καλό.
Καλό βράδυ φιλαράκο σε σένα και σε όλη την παρέα.
 
Πόσο πρωτευουσιάνος είσαι αγόρι μου.........yelling.
40 βαθμούς εχετε στην Αθήνα.Στα 2500 μ το ίδιο είναι;
Τελος παντων είναι πολύ αργά και είμαι πτώμα.Λεπτομέτειες ίσως γράψω αύριο.Το θέμα είναι ότι είχαμε ατύχημα με την γυναίκα μου και ταλαιπωρηθήκαμε ασχημα.
Τελος καλό.
Καλό βράδυ φιλαράκο σε σένα και σε όλη την παρέα.
Λογικά πρέπει να είχατε 15-20 βαθμούς ή όχι;
Περαστικά.
 
Λογικά πρέπει να είχατε 15-20 βαθμούς ή όχι;

Δεν ξέρω ακριβώς Γιάννη αλλά όχι κι έτσι.Είχε αεράκι και φυσικά όλη η διαδρομή με ήλιο που λόγω υψομέτρου σε καίει χωρίς να το καταλαβαίνεις αν δεν εχεις πάρει προφυλάξεις .Η αίσθηση που εγώ είχα ήταν σαν να είχε γύρω στους 28 βαθμούς με αεράκι .Αυτό στο μεγαλύτερο μέρος.Υπήρχαν και σημεία που ένοιωθες κατι πάνω απο 30.
 
Δεν ξέρω ακριβώς Γιάννη αλλά όχι κι έτσι.Είχε αεράκι και φυσικά όλη η διαδρομή με ήλιο που λόγω υψομέτρου σε καίει χωρίς να το καταλαβαίνεις αν δεν εχεις πάρει προφυλάξεις .Η αίσθηση που εγώ είχα ήταν σαν να είχε γύρω στους 28 βαθμούς με αεράκι .Αυτό στο μεγαλύτερο μέρος.Υπήρχαν και σημεία που ένοιωθες κατι πάνω απο 30.
Στη θεωρία κάθε εκατό μέτρα ανάβαση πέφτει η θερμοκρασία κατά ένα βαθμό Κελσίου.
Εκεί επανω σίγουρα χρειάζεσαι περισσότερη προστασία από την υπεριωδη ακτινοβολία.
 
  • Like
Reactions: DrV
Status
Not open for further replies.
Back
Top