Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ωραιοςςςςς μυροςςς,,και εμης βγηκαμε σημερα τον σηκωσαμε με το που χαραξε αλλα μου την κοπανησε πωνηρα καμια εκατο μετρα παρακατω απο μενα,,3 ατωμα ειμασταν αλα ο αυτιας ειχε πωλες επιλογες για να την κωπανησηηηη,,δεν πηραζη την τεταρτη παλη
Δεν πειράζει Σάκη σήμερα ήταν ή μέρα του, πάντως έχει πάρει............ σειρά. .sarcastic.
 
Να δώ πότε θα αξιωθώ να ξεκινήσω κι εγώ, εχω μπλέξει με τα κοντάκια, και δεν ξέρω και τι θέλω από φυσίγγια λόγο έλλειψης εμπειρίας και πάω σαν μπάλα στο φλιπεράκι μια εδώ μια εκεί...
Έχεις ένα παλιό και καλά καλό ιδιογωμωτη και μάστορα επίσης δίπλα σου, τι άλλο θέλεις;
 
Μπράβο πολύ ωραίοι αντε να δουμε ποτε θα παω κι εγω λογο μαθηματων εχασα 5 αγωνιστικες το Σαββατο εχει εξοδο παλι!!! Ερωτησεις προς τους κρητικους φιλους
1 βλέπω ότι οι λαγοι που χτυπάτε είναι λίγο διαφορετικοί από τους δικούς μας πιο μικροσομοι Αλλά έτσι πιο χοντροκομμενοι ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι ιδέα μου;
2 Έχει αλεπου στο νησι;
3 Τα μέρη αυτά που βλέπω στη φωτο μου φαίνεται πως δουλεύουν μόνο στο πέταμα γίνεται δίωξη ώστε να βαρεθεί ο λαγός στο γυρισμα;
4 Ο κρητικός ιχνηλάτης εκτος απο λαγο πάει και άλλα θηράματα;;
ΥΓ. Σορρυ που σας βομβαρδιζω με ερωτήσεις Αλλά τις έχω πολύ καιρό αυτές τις απορίες.
 
βλέπω ότι οι λαγοι που χτυπάτε είναι λίγο διαφορετικοί από τους δικούς μας πιο μικροσομοι Αλλά έτσι πιο χοντροκομμενοι ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι ιδέα μου;
Ισχύει Δημήτρη, και εδώ διαφέρουν μεταξύ τους σε κάμπο - βουνό
Έχει αλεπου στο νησι
Αλεπού όχι δεν έχουμε!
Τα μέρη αυτά που βλέπω στη φωτο μου φαίνεται πως δουλεύουν μόνο στο πέταμα γίνεται δίωξη ώστε να βαρεθεί ο λαγός στο γυρισμα;
Οχι δεν γίνεται δίωξη, στο πέταγμα Κυνηγάμε. Αναλόγως και το σκύλο βέβαια και την περιοχή!
Ο κρητικός ιχνηλάτης εκτος απο λαγο πάει και άλλα θηράματα;;
Σε όλα πάει! Ότι του τύχη! (Ότι κάτσει)που λένε.
 
Να σου απαντήσω εγώ φίλε παρόλο που δεν είμαι από Κρήτη. Όντως είναι ποιο μικροί οι λαγοι στην Κρήτη. Όχι δεν έχει καθόλου αλεπού. Πολύ λίγες παρέες κυνηγάνε στην Κρήτη με δίωξη για του γνωστούς λόγους. Με τον κρητικο ιχνηλατη οι παλιοί κυνηγουσαν ακόμα και περδικα
 
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... από ότι καταλαβαίνω δηλαδή στην Κρήτη ο μόνος φυσικός εχθρός του λαγου δεν υπάρχει η το πολύ να είναι κάποιο γεράκι αετός...
Ο κρητικός Ιχνηλάτης στα πυκνά πάει ή ζορίζεται;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top